Избор на кростренажор

  • 11 958
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 486
Получи Ви се Joy

# 16
  • Бостън
  • Мнения: 13 362
Радвам се Grinning

По същество - кространажорите са едни от най-обемните тренажори, та винаги е добре да се почне с колко място може да му се отдели в дома. Дори когато в 500 кв.м шоурум не изглеждат масивни сложени в нормална стая могат да създадат дисбаланс  и проблеми (освен ако не са произведение на изкуството Wink ) След това си определяте бюджет и решавате дали искате нов и в гаранция и с възможност за сервиз на всяка цена или и 2-ра ръка ще ви свърши работа (особено ако е професионален модел, предназначен за фитнес центрове, един добър кростренажор може да задоволи всички изисквания за част от цената си като нов). И чак след това можем да мислим какво и откъде. Всичко останало е просто хвърляне на боб или (в моя случай) точене на лиги пред монитора по сайтовете за луксозни фитнес уреди Grinning

Аз имам и много си тача и ползвам този - Precor 546, купуван е 2-ра ръка, огромен е, но аз имам подходящо мазе за него (50 кв.м) - двама хамали едва го вкараха!

# 17
  • София
  • Мнения: 486
Взех си втора ръка кростретажор, със следните характеристики:
Кростренажор TOP Sport TS2602
Кростренажорът тренира всички мускулни групи като съчетава действието на велоергометър, пътека и степер в едно.
Килограми на трениращия до 150кг
 Функций на компютъра:
-Брой Изгорени калории
-RPM-брой завъртания в минута
-отчитане на време на тренировката
-отчитане на скорост
-изминато разстояние
-Сканиране на пулс, дава информация за общ статус на трениращия: от F1-отличен сърдечен тонус до F6-слаб резултат .
Запаметява резултата постигнат при последната тренировка,
бутон за Нулиране на резултатите.
-При покой отчита стайната температура.
-Магнитен диск 9кг
-8 степени на натоварване.
Нямам представа колко е добър, аз нищо не разбирам. Мъжът ми каза, че в сравнение с този който ползвал във фитнеса, бил голям боклук Astonished Тренирам на него от 2 дни, но е голям зор, няма нищо общо с велоергометъра, който до сега ползвах.

# 18
  • Мнения: 3
Здравейте дами,

Имам доста опит по темата тъй като се занимавам с фитнес професионално ( близо 7 години).  Преди няколко месеца имах абсолютно същия въпрос и разбирам напълно затрудненията. Повечето магазини описват техническите характеристики на уредите, но това не ви дава яснота- кой е по-добър и защо.

Аз имам следните съвети за вас:

 - Търсете нещо ИЗДРЪЖЛИВО - повечето кардио уреди за вкъщи са СУПЕР калпави - ще ви предаде след 3 - 6 месеца. Не са изработени с прецизността и материалите както професионалните уреди, които пък струват от 3,000 и стигат до 20,0000 лв. За това трябва да намерите нещо, което да е стабилно, когато се качите на него. Обърнете внимание от какви материали е изработено и  какво е усещането ви за уреда. Повечето са нестабилни и изглеждат изработени са от рециклираната пластмаса, затова бъдете внимателни.

 - Отидете на място и вижте уреда - не го купувайте по интернет. Необходимо е, да го пробвате на място, дори и да е за няколко оборота. При крос тренажора е необходимо, да можете да разгънете крака си напълно и в същия момент ходилото ви да не е под-напрежение. Поради това, че се стремят да направят повечето домашни уреди компактни много от тях стават неудобни след 10 мин ползване - нещо което не искате. Докато го пробвате в магазина вижте, дали е възможно да го регулирате спрямо вашата височина. Има такива, които позволяват да се преместят стъпалата за ходилата както и ръкохватките.

 - Обема на уреда е изключително важен. Преценете размерите спрямо пронстванството, в което ще го сложите. Моя съвет е да измерите с метър вкъщи и след това да гледате размерите по спецификация

 - Търсете нещо, което да ви дава възможност за разнообразие - някой кростренажор нямат движещи се ръкохватки. По -добрия вариант е да можете да ползвате и ръцете си по време на тренировка тъй като това ще ги тонизира и ще ви помогне да изгорите още няколко калории (без много усилия) по време на тренировка.


Като цял бих ви препоръчала да погледнете в Sport Depot - Domyos. Тяхната E-shape серия е перфектна за начинаещи и е на добра цена за качеството, което ще получите. Плюс това към всеки уред предлагат (поне когато си го купих) колан с които може да се мери пулса и след това да си записваш данните в мобилен телефон. Ето линк: https://www.domyos.bg/fitnes-uredi-idfam2720

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Послушах авторката преди мен и след като изхвърлих третия си кростренажор (марка Actuell Fitness) си поръчах от Декатлон най-"тежкия" модел от описаната марка "Domyos" - за 1180 лева, 12 кг. маховик, до 150 кг. на трениращия (между другото, навсякъде в нета съветват от посоченото за уреда максимално тегло на трениращия винаги да си вадим мислено поне 20 кг.) А, и още нещо - дължина на стъпката 45 см., някъде не я сочат, според материали пак в нета е подходяща за ръст около 170-175 см. (това е разстоянието по "колелото" между местата, на които се закачват педалите, по-малка дължина се смята за по-зле, защото било неудобно и натоварвало повече едни мускули за сметка на други, намерих таблици с минималната удобна за даден ръст, ориентировъчно, разбира се), то така или иначе и старите, на които не им знам дължината, не са ми се виждали неудобни в това отношение. "Колелото" (маховикът) е разположено отпред, според някои материали това имало значение за начина на натоварване, според други нямало съществено значение.

В крайна сметка реших да взема просто по-добър домашен, а не професионален, професионалните започват от около 3000 лв. и реших засега да не се изхвърлям.
86 килограма тежи целият, дано куриерите го докарат поне до асансьора. Доста се чудих дали да не взема по-лек, около 60 кг., по горните чисто практични съображения, но накрая реших да заложа на по-здрав, плавен и стабилен (с по-високо максимално тегло на каращия, тежест на маховика и пр.). Бях се насочила към доста предлагания на нашия пазар Кетлер, но видях в руския интернет недотам добри отзиви за тях (китайска сглобка въпреки посоченото от техния търговец "Германия", бързо разваляне и пр.) и се отказах, а и не съм сигурна дали вторият ми не е бил пак Кетлер.
В момента ходя на зала два пъти в седмицата с карта, с която едно посещение ми излиза около 3,50, така че ако придобивката изтрае поне три години (а дано) при два или повече пъти по половин-един час седмично, ще смятам, че съм си избила парите. Може би не до стотинка, но то за домашния уред човек си доплаща малко и за удобството да му е вкъщи. Wink На зала мисля да ходя вече само в събота (заради другите кардио уреди и заради приятната обстановка), че иначе не остава време.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 14:23 от Магдена

Общи условия

Активация на акаунт