MasterChef България, Тема 14 - Финал

  • 69 155
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 1 245
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 508
Сиси, според мен Мяч има предвид, че финала е сниман преди време, затова.
Точно. Нали някой тук писа, че е сниман още на 10 април... Ами това са почти два месеца време оттогава.

# 1 246
  • Мнения: 11 830
мячик, Merri_An, сега ми стана ясно. Embarassed

# 1 247
  • Мнения: 14 844
Не одобрявам каквито и да било дрязги във форума и то от хора които не се познават.Винаги съм избягвала да влизам в конфликти дори и когато съм била провокирана
Не обичам да давам квалификации на хората изхождайки само от това което са написали в дадена тема
Случвало ми се е и на мен понякога , а и предполагам на всеки да напише и по някоя глупост
Всеки сигурно си има неща които не харесва или го дразнят но най добре е да ги подминава за да бъде приятно в самата тема

А сега по темата-за парите на Симеон
Не знам дали ще отвори ресторант.Не знам ще му бъдат достатъчно за да направи нещо такова.
А  и предполагам че работата му е хубава ,но пък ако иска да е готвач сега вече може  да си намери доста добра работа

# 1 248
  • Мнения: 1 306
И в духа на моята мнителност    Laughing   ще си позволя още едно пророкуване:Симеон няма да направи ресторант, нито ще стане готвач.Т.е., няма да се "посвети" на кулинарията.
Има ли желаещи да се обзаложат?    Mr. Green
Разбира се, надявам се да греша, но опитът и интуицията ми това казват.

А кому е нужно подобно "пророкуване"? Какво ще прави с парите си Симеон, си е лично негова работа. На всичкото отгоре мислиш ли, че със 100000 лв. може да се отвори и да се развие ресторант? Това не е колосална сума за такъв тип начинание.
Достойната позиция е просто да се честити на победителя (щом няма никакви доказателства за неправомерна и изфабрикувана победа), да му се пожелае успех, както и на всички участници, които наистина дадоха много от себе си.


+1  smile3501

Докато четях първите коментари след финала, много се радвах, че мненията са в болшинството си позитивни.
Искрено се радвам за победата на Симеон и му желая здраве, много усмивки и успехи. Поздравления и за другия финалист - Елена.
И никога, ама никога няма да разбера хора, които вместо да се усмихнат на нещо позитивно, моментално започват да "ровят", "правят сметки", "пророкуват бъдеще", "вадят вода от девет кладенеца", споменават мимоходом как "някой нещо чул/казал"...
На кого, наистина, е нужно това?!?
Чувствате ли се по-добре реагирайки/пишейки по този начин?
Денят ви става ли по-хубав?
Мнението си е лично мое, а въпросите - риторични са!

# 1 249
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 409
Изпуснах финала от 20.00, после го гледах в интернет и не ми хареса особено Confused
Не беше, като останалите състезания напрегнато.....общо взето ми се видя тъп финал.
Журито - страхотни, както и десерта на Симеон Heart Eyes

Дали ще има следващ сезон? И кога ли newsm78
Много ще ми липсват, много..... Sad

# 1 250
  • Другата България
  • Мнения: 37 870
Проблемът, че се разпознаваш в постовете ми си е само твой, Лиляно.
Не съм се обърнала лично към теб никъде, нито към някой друг, както и никой друг не се припозна и отъждестви с тях.
Бързо резюме на твоите би показало, че почти във всеки присъства думата "прост", "тъп", "малоумен", "глупав" и производните им, но проблемът на засегналите се от тях си е техен, щом някой би се обидил от нещо казано от теб - никой не може да му помогне.
Самата аз не отразих това, че лично ме нарече дебилна - както казах, за интелигентните хора е ясно кога някой обижда, това говори единствено и само за собствения му капацитет.
Всеки е свободен да се излага колкото му душа иска.Коментарите ми за вестници, списания и т.н. не са нещо, квалифицирането на което   бих желала да се ръководи от твоята пристрастност или безпристратност.
Аз ще продължавам да не те отразявам, защото си прочетена книга отдавна. И продължавам да не разбирам как можеш и да помислиш, че "ще обърна внимание" на каквото и да е, казано от теб..... Stop hahaha
 С  извинение към останалите за лиричното отклонение, то е и извънредно и единствено. Peace
И в духа на моята мнителност    Laughing   ще си позволя още едно пророкуване:Симеон няма да направи ресторант, нито ще стане готвач.Т.е., няма да се "посвети" на кулинарията.
Има ли желаещи да се обзаложат?    Mr. Green
Разбира се, надявам се да греша, но опитът и интуицията ми това казват.

А кому е нужно подобно "пророкуване"? Какво ще прави с парите си Симеон, си е лично негова работа. На всичкото отгоре мислиш ли, че със 100000 лв. може да се отвори и да се развие ресторант? Това не е колосална сума за такъв тип начинание.
Достойната позиция е просто да се честити на победителя (щом няма никакви доказателства за неправомерна и изфабрикувана победа), да му се пожелае успех, както и на всички участници, които наистина дадоха много от себе си.
Съгласна съм напълно.

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 14:04 от Merri_An

# 1 251
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Проблемът, че се разпознаваш в постовете ми си е само твой, Лиляно.
Не съм се обърнала лично към теб никъде, нито към някой друг, както и никой друг не се припозна и отъждестви с тях.
....
Никъде не съм казала, че се разпознавам в твоите безлични постове и това е поредната ти лъжа. Аз проблем нямам. Аз само попитах към кого са насочени тези безличните обиди, никъде не съм твърдяла, че се разпознавам в тях. Ти обаче се разпознаваш в мои постове и го потвърди в едно мнение, което после реши да изтриеш.
И не е вярно, че не ме отразяваш, поредната лъжа, с този си пост го потвърждаваш. Няма смисъл да декларираш нещо, което още в същия пост опровергаваш.

Връщам се към моя проблем - никъде в тази тема някой не е казвал кой точно изяжда остатъците, нито някой е пускал линк към жълт вестник с такова съдържание. И почти съм убедена, че няма и в нета да се намери такава информация, защото Мери_Ан просто си го измисли.

# 1 252
  • Мнения: 11 830
Почвам да се чудя това индийско орехче в плескавицата на Стефан, дали не е било просто начин да си прекрати договора.
ПП:На мен все още ми е трудно да повярвам, че той никога не е ял плескавица  Rolling Eyes
И на мен ми беше странно, но факт. Тъкмо гледах интервюто на Симеон и той дори го нарича "кулинарната енциклопедия Стефан" и преди е казвал, че постоянно чете репцети. Но обяснението ми е че той учи, изследва и се сблъсква с много по-сложни, интересни и екзотични ястия и продукти и фокусира вниманието си върху тях. А сръбската кухня не е такава, просто му е убягнала.. Wink

Евала на Симеон, че не се смята за най-добрия, признава, че просто е имал късмет в определени етапи, че има и други добри играчи. Разбира се на първо място Стефан Стефанов, но за всички каза хубави думи.
Ако беше Елена, струва ми се, че щеше да отговори, че щом са я избрали, значи е така, тя е най-добрата. И без това не спря да повтаря, че се чувства победител.

# 1 253
  • Другата България
  • Мнения: 37 870
 Grinning То нещо от сорта хем боли, хем сърби.
Повтаря, защото егото ѝ е големичко, не е лесно да те свалят на земята, когато вече аха-аха да докоснеш небето. Малко ми е жал за нея.
Това с баща ѝ последно вярно ли е или не? Някой знае ли?

# 1 254
  • София
  • Мнения: 7 988
Проблемът, че се разпознаваш в постовете ми си е само твой, Лиляно.
...

Мери с партийна секретарка и радиоточка не се спори. Аз също съжалявам, че на няколко пъти се занимавах с въпросната личност, но после ми обясниха на лични съобщения някои неща и наистина се уверих, че не си струва да си губиш времето с нея.  Wink

# 1 255
  • Мнения: 4 690
Принципно вярвам, че условията,в които са снимали участниците не са били най-добрите. В действителност последните 3-4-ма ми се струваха изморени, но го отдавах на наближаващия финал, а не на това, че са ги държали гладни.....гладни....в  кулинарно шоу  Crazy
Обаче от Мариела каквото и да чуя/прочета ще го подложа на съмнение. Тя е от тези, които се къпят в хорското внимание, независимо положително или не. Иска да се шуми, да се говори за нея , сама ще създаде скандал и ще се опияни от собственото си значение.
Не я харесах в предаването, но в истинската си същност не ми се струва злобна.

# 1 256
  • Другата България
  • Мнения: 37 870
Проблемът, че се разпознаваш в постовете ми си е само твой, Лиляно.
...

Мери с партийна секретарка и радиоточка не се спори. Аз също съжалявам, че на няколко пъти се занимавах с въпросната личност, но после ми обясниха на лични съобщения някои неща и наистина се уверих, че не си струва да си губиш времето с нея.  Wink
Е аз това откога го говоря, ама тя смята, че след като си  отговорил веднъж, значи я отразяваш, нещо като "ти го плюеш, то си мисли, че дъжд вали...", веднъж няма проблем, след две изречения вече има такъв....то, че проблемите са много е ясно Sick, кой няма проблеми, но не сме тук да си ги решаваме, или поне не в тази тема.
Както и да е, да не скапваме темата накрая, на мен лично ми беше много приятно тук през цялото време, много позитивни момичета...и момчета, много неща научих, много емоции...и ми е доста тъжно, че свърши.
Сега няма нищо за гледане. Предстои някакъв Брадър, но не смятам, че много  хора биха седнали да се взират в нещо такова.
П.П. На Мариела не вярвам. И аз накрая се включих за съжаление с квалификации, провокирана и от наистина смотаните медии, но ако беше спечелила, надали щеше да представи така нещата.

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 15:25 от Merri_An

# 1 257
  • Мнения: 11 755
Сега разбирам защо шеф Ангелов постоянно ги караше да опитват  hahaha
Ми тъй де, да не вземе да се тропяса някой от глад  Joy  Joy  Joy

# 1 258
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
Сега разбирам защо шеф Ангелов постоянно ги караше да опитват  hahaha
Ми тъй де, да не вземе да се тропяса някой от глад  Joy  Joy  Joy

Да  Joy

# 1 259
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Интересно, ако Мариела беше спечелила формата или поне беше финалистка, дали щеше да напише всичко това. Силно се съмнявам.

Във връзка с "турнето" на Симеон. Момчето го каза в интервюто много ясно, след като го попитаха дали ще отвори ресторант. Каза, че така е мислел първоначално, но са го посъветвали да не бърза и да изчака и затова разказа за общата им идея с другите двама.

Не ми се ще да се вгорчава "приятния вкус" от чудесния формат.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт