бебе на 1 месец не иска да ака

  • 3 346
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Аз и давам капки биогая

# 16
  • Мнения: 11 344
Аз и давам капки биогая

И моята дъщеря не акаше от тях. Те са си просто пробиотик, а не за препарат за колики.

# 17
  • Мнения: 8 952
Дорис, нима смяташ, че наддаване от 600гр. за 2 седмици говори за недохранване????  Shocked Rolling EyesИзвинявай, но много грешиш. 1200гр. за месец е дори прехранване.

И за водата бъркаш - очевидно не ти е известна практиката на изключително кърмените бебета да не се дава вода изобщо. Кърмата е много по-различна по състав от адаптираното мляко. Тя задоволява нуждата както от вода, така и от храна за бебето. Хайде в случая имаме малко добавка от АМ и мъничко водичка не е излишна, но определено няма нужда от повече вода от посочените 30 мл.
Моето дете е жив пример за недаването на вода при изключително кърмене - пропи вода от чашка към годинката.

Смея да си помисля, че изобщо нямаш опит с кърмене! Ако е така, моля да се въздържаш от объркващи съвети!

stefy_2198, не се притеснявай! Всичко си е перфектно с бебето ти!  Peace



 

# 18
  • Мнения: 11 344
Дорис, нима смяташ, че наддаване от 600гр. за 2 седмици говори за недохранване????  Shocked Rolling EyesИзвинявай, но много грешиш. 1200гр. за месец е дори прехранване.

И за водата бъркаш - очевидно не ти е известна практиката на изключително кърмените бебета да не се дава вода изобщо. Кърмата е много по-различна по състав от адаптираното мляко. Тя задоволява нуждата както от вода, така и от храна за бебето. Хайде в случая имаме малко добавка от АМ и мъничко водичка не е излишна, но определено няма нужда от повече вода от посочените 30 мл.
Моето дете е жив пример за недаването на вода при изключително кърмене - пропи вода от чашка към годинката.

Смея да си помисля, че изобщо нямаш опит с кърмене! Ако е така, моля да се въздържаш от объркващи съвети!


Хахахах серизоно ме разсмя Simple Smile Имам две години и осем месеца кърмене стаж. С такъв стаж, вече се числя към млеконадойните, а не към кърмачките. От подобни малоумни съвети, че на изключително кърмените деца не се давало вода /прочетени точно в тоя форум/ стигнах до болница с бебе на 3 месеца ОБЕЗВОДНЕНО!  Shocked Там дето ни приеха в болница за подобна диагноза на  бебе одма ти вземат детето. За тях аз бях немърлива майка, която поради немърливост /никой не повярва, че е практика/ е забравяла да дава на детето си нещо жизнено важно.  За какво унижение става дума няма да споменавам  ooooh! За да ми дадат детео обратно имах задължителни консултации с педиатър и специалист по кърменето. Втората бе шокирана, че човек от България смята, че е нормално да не дава вода. Подобна практика според нея била подходяща за държави с по-хладен климат. Топло ли е - водата е задължителна. Така, че от тогава форумски течения не слушам.  Stop Има си педиатри дето разбират как се гледа дете.

Също така в този случай НЕ става дума за изключително кърмено бебе. Водата е задължителна. Навън е 30 градуса - значи трябва повечко вода.

Да, смятам, че може на бебока кърмата да не му достига: а) кърмата е намаляла; б) бебока е пораснал и има по-големи потребности, които не се покриват от храната, която приема; в) двете заедно.

Б*ь му мамата кво взех да се обяснявам като пред пионерския съвет  ooooh! Туй смятам и стоя зад думите си, айде без порицания тип даскалски.

Последна редакция: ср, 27 май 2015, 17:58 от the Дорис

# 19
  • Мнения: 8 952
Да, разбрах позицията ти поради случката с обезводняването. Смятам обаче, че трябва да търсиш някакви други причини за това. Когато бебето е кърмено на поискване, практически няма риск да се обезводни, тъй като винаги, когато то изпита жажда си го показва. А щом е било чак толкова топло там, където си била, може би наистина е било удачно да се дава и някаква вода. Тук обаче сме в Бг, навън не е 30 градуса и изобщо лятото още не е дошло.

Това с водата не съм го измислила аз. Аз също споделих своя опит в това отношение.
Иначе неведнъж във форума съм препоръчвала от чисто практическа гледна точка да се дава по малко вода от шише, за да знае бебето как се пие от шише. Тъй като в един момент може да се наложи да се ползва шише.

И все пак ми е любопитно защо именно смяташ, че на бебето не му стига кърмата???  Rolling Eyes newsm78

Между другото моят кърмачески стаж е малко по-дълъг от твоя.  Peace

# 20
  • Мнения: 11 344
И все пак ми е любопитно защо именно смяташ, че на бебето не му стига кърмата???  Rolling Eyes newsm78

Бебето няма запек - изпражненията са нормални, няма плач при дефекция. Причината може да е само една - то усвоява всичко което, изяде и отпадните продукти са малко. Подобно "поведение" организмът има когато храната не му достига.

"Често пъти гладуващите деца имат лъжлив запек - изхождат се през 1-2 дни. Но това се наблюдава не само при изкуствено хранени, а също така и при деца на майчина кърма, които добре усвояват майчиното мляко." - от тук

# 21
  • Мнения: 8 952
Това, че отпадните продукти са малко далеч не говори за недохранване!  Peace Основният показател е наддаването на бебето, което е съвсем нормално. Всички други "симптоми" си имат друго обяснение.

Отново подчертавам факта, че в сравнение с АМ кърмата се усвоява от организма почти на 100%.

А случайно да си чувала за "скок в растежа"?! Точно в такива периоди е нормално усвояването да си е баш 100% и наистина да не остават отпадни продукти. Без бебето да е недохранено и да гладува.


# 22
  • Мнения: 2 988
Момичета, колкото и да го разискваме този въпрос няма как да се определи наистина дали бебето яде достатъчно през компютъра. Ако майката иска да е спокойна, да отиде за всеки случай на контролно теглене, за да се види колко е наддало бебето от последния преглед.

# 23
  • Мнения: 11 344
 Didi i Mitko, точно това е - като иде на контролно теглене ще разбере дали тази хипотеза отпада или се потвърждава.  И без това е редно да прокоментира това, което я притеснява с педиатъра си.

# 24
  • Мнения: 11 344
А случайно да си чувала за "скок в растежа"?! Точно в такива периоди е нормално усвояването да си е баш 100% и наистина да не остават отпадни продукти. Без бебето да е недохранено и да гладува.

Детето приема АМ. То не се усвоява на 100% никога.

# 25
  • Мнения: 376
НАН е най-запичащото адаптирано мляко. Можеш да го смениш с Фризовом.
Пробиотици има в кърмата и в АМ,  няма нужда да се дават допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт