Вики е много променена

  • 1 449
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Моето диване пък се е разглезило страшно много-при всяка по-строга реплика от наша страна започва да реве.Чудя се аз-много им се карат ли,какво ли?Или в яслата номерата и не минават и като се приберем вкъщи си позволява повече... Thinking

# 16
  • Мнения: 193
Моето дете също много се промени след като тръгна на ясла-стана по някак си тъжен,мълчалив. Затвори се в себе си, и не иска да говори за яслата,как му минава деня.
Тези разговори с персонала ги забрави`-за тях всичко е наред ,няма проблеми,детето е добре и т.н.
Затова още на третият ден,след като тръгна на ясла,са му дръпнали ухото #Crazyзатова веднъж го взех с температура и никой не беше забелязал,затова веднъж пантофките му бяха обути наобратно и така е седял няколко часа и т.н.
Ако детето ти страда,спри го за известно време.
А за персонала съм на мнение ,че след като не могат да наблюдават толкова много деца,не им е там мястото.
Ако имаш възможност,спри я.

# 17
  • Мнения: 704
/

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 22:29 от Vali

# 18
  • Мнения: 179
Абсолютно съм съгласна с Vali.Децата едва след три годишна възраст започват да играят "нормално"с други деца.До тогава те имат нужда най-вече от майката,която да изгради у тях чувство за сигурност  и доверие.Не че не трябва да общуват с други деца,но до три години това все още не е потребност(както е общуването с майката).Цигулката се настройва по пианото ,а не по други цигулки.

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Както всяка тема за яслите и тази тръгна ЗА и ПРОТИВ.
Недейте така. Излиза, че ние, работещите мами, сме с класи над тези, които ни гледат децата.

По темата:
Щом детенце ходи от 6 дни, то все още се адаптира. Ако не се съпротивлява сутрин, значи не е нещо конкретно против яслата. На мен ми е лесно, и двете ми деца се адаптираха от 1я ден, но гледам и по другите дечица в групите. От понеделник в групата на Васи има две нови дечица. Съвсем по друг начин плачеха в петък - явно се предават вече.

# 20
  • Мнения: 195
Valari, не го приемай лично, явно не си
 
ниско квалифициран персонал    !
 
 след като си с 

с 2 магистърски степени
 

Останалите ти изводи не ги коментирам, не съм казала подобни неща.

Ниското заплащане и липсата на изисквания за ценз (за съжаление) определя контингента от кандидати за работа като "лелки" да бъде такъв.. .........Не говоря за учителките и мед. сестри!
Разбира се, че има изключения, но повярвай ми, виждала съм десетки "лели" и между тях нито една свястна.
 Не казвам, че са лоши хора (е поне не всички), но липсата на познания и образование ги прави лоши педагози.  Те не си дават сметка (може би не им пука) какви вреди нанасят на децата с грешните си прийоми.

Кажи, честно, ти използваш ли   заплахи за да накараш  децата да направят нещо. Например  : " Сега ще дойде Торбалан и ще вземе детето което още не е заспало (или  нахранило, облякло, измило, подредило играчките)", 
 " Ще извикам сестрата да бие инжекция на тези които не искат да си изядат месото (супата, крема ...)"  или
 " Ако ревеш ще се обадя на майка ти да не идва да те взима".

Случвало ли се е да караш насила дете да яде, да сяда на гърне и т.н. Ако такава е практиката във вашата ясла, знаеш ли, че тези подходи нанасят травми и вреди върху психиката на толкова малки деца.
Ако при вас не се прилагат такива методи на "възпитание" , ще дойда да си запиша детето , където и да се намирате. 

А за сега мисля да му спестя изброените по-горе емоции и 'дръпването на уши", завъртане за раменцата за да му се завие свят, натискане върху гърнето и други споделяни във форума яслени преживявания. Съветвам същото майките, които могат....

Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 10:10 от veto

# 21
  • Мнения: 122
я не ме карай да се смея!аз не съм на това място ,за да заплашвам децата или да ги травмирам!цитираните от теб прийоми са от времето на баба ми !аз дори своите синове не съм плашила с подобни неща нито съм насилвала с храна!
заповядай при мен ,в моята група ,поговори с родителите и тогава коментирай!аз съм съвременен човек и за мен е изключително ВАЖНО родителя да е достатъчно спокоен да сподели проблеми възникнали и у дома,за да мога да му помогна!
магията не е в това да  използваш принуда,за да постигнеш нещо!за всеки навик се изисква постоянство и постепенност!
съжалявам искрено,че повечето мами тук споделят и дават съвет ,изхождайки от своя опит и не се замислят,че ако не е не обходима специална подготовка-учителите като мен няма да учат в университет,а просто ще ги събират от пътя!
благодаря ти за доборнамерините съвети как да работя с деца,но повече от 10г. се справям успешно без твоите препоръки!
апелирам отново-мили майки ,моля ви ,давайте  компетентен съвет само в областите където вие сте най-добри специалисти и сте уверени в истинността на казаните от вас думи!!
за мен всичко казано до тук ми звучи несериозно,защото за 6 дни дори възрастен човек не би се адаптирал в нова среда....не очаквайте от детето си повече отколко от себе си,имайте търпение и му покажете колко много го обичате!

Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 09:58 от valari

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Трябва й повече време, за да се адаптира. Все още малко е стояла.

# 23
  • Мнения: 62
Бабалюга, днес май видях твоето Вики с баба си на обяд на люлките в яслата. Надявам се, че не бъркам, вие сте в 31-ва в Хиподрума, нали? И аз ходя да взимам моето мишле на обяд, т.к. и ние сме нови, но сме в друга група. Не се притеснявай, твоята красавица днес се люшкаше и беше една умислена в началото, но после ми се усмихна и даже май ни каза чао. Може би просто приема нещата по-емоционално. И аз се пържа на същия огън сега, но при нас, поне за сега, аз се старая като я водя да показвам колко ще е хубаво, как ще си играе с децата и по никакъв начин не позволявам да усети, че се притеснявам. Дори и само да си помисля "дали днес ще сме добре?" и сякаш веднага ме разбира какво мисля и почва лекичко да мрънка, все едно "абе аз сега малко да помрънкам, защото много не ми се иска да ме оставяш, а и ти май не си много сигурна". Покажете й увереност и подкрепа и ще свикне. А ти давай смело напред (четох и другите ти теми за работата), тук толкова много майки искат да са на твоето положение - добра работа, подкрепа от цялото семейство, здраво детенце. Стискам ви палци и успех

# 24
  • Мнения: 1 983
да, свеки ми каза, че сте си говорили, днес е била спокойна и весела след яслата, в понеделник пак ще е до обед, и във вторник вече ще я оставим да спи там, пък да видим дали ще се спарвят
Вики по принцип заспива с едно долнище от пижамка, което си го гуши и мачка, но там не дават, и не разбирам защо newsm78, във вторник ще й го занеса, пък дано не й го вземат Praynig

Общи условия

Активация на акаунт