температура при родилка на 6 дена

  • 3 447
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Все си мисля ,че е от гърдите . ThinkingВземи горещ душ и после изцеди хубаво после обливай със студена вода .Дано има ефект . Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 462
Момичета,искам да ви попитам дали е нормално да вдигам температура 37,6?Родих преди 6 дена и ни изписаха преди два.В болницата не съм имала температура,а от както съм в къщи вдигам вечер.Някой може ли да ми помогне с нещо по въпроса?
Не е нормално това...Аз съм раждала секцио втория път и въпреки това по това време май вече нямах температура. А и като се има предвид факта че в болницата не си имала...моят съвет е да се консултираш с лекар. От консултация глава не боли. Успех!

# 17
  • Мнения: 270
Изцеждаш ли кърмата до край,защото причината за повишената Т може да е и това.След като накърмиш рожбата си-трябва да се изцеждаш,но се консултирай и с лекар,за да ти каже как евентуално да я понижиш Peace


и аз първо това си помислих

# 18
  • Мнения: 3 161
Страшен сладур е бебето на снимката ти! Честито!

Според мен е нормално да се получи Т, често става в началото след раждане, което не значи, че е хубаво, разбира се, и трява бързо да се вземат мерки.

Аз също вдигах Т от гърдите в началото, особено в родилния дом, когато не можех да кърмя на поискване, а под режим (понякога бебето идваше заспало и така паузите ставаха 6 ч).  Лекарите ми даваха аналгин за смъкване на температурата, а не се сетиха да ми дадат бебето да ме изсуче (то през това време се дереше от глад, но ми казаха да не давам да суче; дадох си добавката, но то искаше още и реве - не дадоха повече акушерките, имало си норми. И вода не му дадоха, трябвало поне час след хранене. Беше кошмарно преживяване, бях безсилна да помогна на детенцето си, и още се обвинявам, че просто не й дадох да суче - а аз чакам да кротне, за да си цедя препълнените гърди).

На следващия ден трябваше да ни изпишат, но не искаха, заради Т. С триста зора се измолих да ни пуснат. Почнах да давам на бебчо редовно, гърдите се оправиха, но Т остана. Чух се с гинеколожката си по телефона и тя каза - щом има Т, да взема антибиотик. Аз обаче реших да изчакам още ден-два и да кърмя редовно, и температурата си спадна - без лекарства. Бях много щастлива. Но нито в болницата, нито гинеколожката ми (на която имам доверие иначе) ми помогнаха с адекватен съвет. Освен това не съм се цедила - цялата работа я свърши бебчо, сучеше почти перманентно в началото и така и на мен помагаше, а и лактацията си увеличи след време.

Пожелавам ти успех и да намериш най-правилното за теб решение.

# 19
  • Мнения: 910
Честито бебенце!
Аз също вдигах Т,но до седмия ден бях в болницата и тогава лекарите ми казаха,4е е от гърдите,след като започнах да се изцеждам се оправих,а и топлия душ също помага!

# 20
  • Мнения: 680
от гърдите е,аз в болницата вдигнах 39t като се изцидих ми олекна.

честито бебче!

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
А защо всъщност е необходимо цеденето, когато има бебе под ръка newsm78
Не кърмиш ли на поискване?

# 22
аз родих секцио преди 3 месеца.20 дена имах темература,но беше от кърмата.Беше ми дошло страшно много кърма и ако не се цедях след всяко кърмене вдигах.Сега вече не е така.Но все пак се консултирай с лекар.Нормално е до 10 дена да имаш температура до 37,5 или 37,6 поради адаптация на организма!

# 23
  • Мнения: 3 423
tasia миличка ,на мен ми казаха ,че трябва да се мери температурата само в устата,защото ако е под мишницата се получава завишена заради гърдите.

# 24
  • Мнения: 3 069
Честито сладко бебоче и от мен Hug

От каквото и да е температурата, непременно се консултирай с лекар, не е добре да се самолекуваш.

Успех!

# 25
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Честито бебче!  bouquet
Наистина може да е от гърдите, но все пак се консултирай с лекар.

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 13:02 от adara

Общи условия

Активация на акаунт