Към майките на недоносени дечица от Варна

  • 41 950
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 400
Бих искала д-р Ангелова да ни е наблюдаващ неонатолог, но доколкото знам тя не работи със ЗК, което би трябвало да значи, че не може да издава направления  newsm78

# 16
  • Мнения: 413
 Доколкото знам и аз д-р Ангелова не работи с касата,но била много добър специалист.Тя ще те насочи къде да отидете,а направленията за съответния специалист ще ги издава личния лекар.Аз водих моя син при д-р Златинова в МЦ Младост преглежда,но тя не ми помогна кой знае какво и не ми каза нещо,което аз да не знаех.Дори ми беше изписала едни конски дози малтофер,които аз не спазих. Simple Smile Общо взето моя съвет е за всяко взето решение или поставена диагноза да се търси поне още едно мнение,защото всички знаем каква е ситуацията с лекарите.Някои са некомпетентни,а други открито си злоупотребяват с доверието на пациентите си,заради лични облаги.Мисля,че джипито ви е съвестно и знае,че недоносените бебенца имат по-специфични прегледи ,поне до годината са доста чести.Правилно ви изпраща за съвет при неонатолог.То до една година трябва да се посещава.Минахме това:очен ни е Светла Николова,невролози:Щилянов и Ралчева(във Варна),ТФЕ при Цонев,ортопед Живков,кардиолог Шивачев,но има и доста други специалисти в съответните области и то в София май са най-добрите.

# 17
  • Мнения: 1 400
ДАН, притеснява ме това, че личната даде пълен отбой по отношение на направленията. А на Ангелова държа, защото познава малката от АГ, а после й беше лекуващ лекар в Терапията, тя й е прафила двете ТФЕ и познава проблемите й най-добре. Мислех да направим и една ТФЕ при Балев за още едно мнение, защото резултата от двете ехографии странно се разминава - на първата имаме левкомалация 2 степен, а на втората нищо не се споменава за нея. Възможно ли е просто така да изчезне, доколкото четох това е доста сериозен проблем, да не кажа - най-сериозният ни.

# 18
  • Мнения: 1 400
А Златинова работи ли със Здравната каса?

# 19
  • Мнения: 413
Златинова работи с касата.Моето момче имаше ИВК 1 степен в епикризата и два месеца и нещо по-късно дни след изписването като го заведох при Цонев той ми каза:"Имало ли е ,нямало ли е не се знае,сега нищо няма!Не го водете повече,детето е здраво!"цитирам го дословно,защото и на мен ми направи впечатление много бързото абсорбиране.Очаквах да минат месеци,но не се оплаквам де Whistling Даде ми папка с това,което е видял и там пишеше,че всичко е наред и в норма.Доколкото съм чела детският мозък е способен на чудеса.НАпълно може да регенерира и да се развие,докато при възрастен човек такива изменения дават отражение.Личната няма право да отказва направления,защото за недоносени няма лимит за направления.Това го знам от АГ.Въобще джипитата не са много наясно Rolling EyesАма ще трябва и платени прегледи тук там,не винаги става с направление.Живков ортопеда например също не работи със ЗК.Ще имате разходи,но то е за доброто на детето и за ваше успокоение.Като минете по веднъж изброените специалисти те самите ще ви кажат кога и дали се налага следващ преглед.

# 20
  • Мнения: 355
Моя съвет е непременно детето да се следи от неонатолог. Само Златинова работи със ЗК, ние ходим при д-р Гилева, много съм доволна, при д-р Ангелова ходихме на ТФЕ, също съм много доволна. Да вметна само за мозъчните кръвоизливи - не при всички деца се преодоляват толкова бързо, ние бяхме под страхотно напрежение до 7-ми коригиран месец дали няма да се случи нещо сериозно, е, размина се, но мисълта ми е, че трябва следене, а за ТФЕ Ангелова е най-добра, нищо лично към другите ама грам не разбират от недоносени деца. Та, най-важното е неонатолог да те насочва, направления ще дава джи пи-то, ако неонатолога не може, очен лекар - д-р Николова, невролог е силно препоръчително, но тези във Варна за нищо не стават, ТФЕ, детски кардиолог, ако има нужда - д-р Шивачев и другото е по преценка на лекарите. Аз съм с 2 ръце и за рехабилитация, но това пак лекарите ще го преценяват. И последно от мен - примирих се, че добрите лекари не работят със ЗК и си плащам прегледите, за да съм спокойна, че всичко е наред с детето. Успех!

# 21
  • Мнения: 1 400
Благодаря ви за съветите! Утре сме на 3-ти очен преглед при д-р Николова. При Шивачев бяхме миналата седмица, заради отворен артериален канал, който благодарение на медикаментозното лечение, в голяма степен вече се е затворил. Говорих и със Златинова за другата седмица и ще преценя дали да продължим да ходим при нея поне за направления. Иначе д-р Ангелова ни е правила втората ТФЕ (по време на престоя в Доил) и планирах за третата да отидем при Балев, но след твоя коментар се замислям. Балев е много добър в образната диагностика, но пък идея няма от недоносени  Thinking. Ясно ми е, че повечето от прегледите ще бъдат платени, но се надявам поне част да минават по ЗК. Някой от вас ходил ли е на пулмолог? В епикризата на дъщеря ми пише бронхопулмонална дисплазия, а никой не ми обясни, дали трябва да се следи и изобщо, какви са рисковете. В София за тази диагноза изписват инхалации. Към нас препоръките са само поставяне на ваксината Синагис.

# 22
  • Мнения: 355
Според мен изчакай с инхалациите, а за прегледа при полмулог сама си прецени. Ако детето боледува впоследствие ок, правят се инхалации, но профилактично не мисля, че е удачно. Моя син също е с бронхопулмонална дисплазия, имаше много проблеми с дробовете като се роди, но не се е разболявал респираторно (пу-пу!), мисля, че Синагиса много помогна.

# 23
  • Мнения: 28
По повод кардиолога, може ли да ми дадете координати на Шивачев и къде преглежда, само частно ли...?

# 24
  • Мнения: 1 400
marti09, при Шивачев ходихме с направление в ДКЦ-то на Терапията. Иначе на визитката, която ми е дал пише Медицински център "Аврора", пл. Лаврентий 9. Телефон ьс връзка 0888786711.

# 25
  • Мнения: 28
Благодаря много, сега му звъннах и каза с направление в дкц 4, а на частно в мц "Надежда'. Иначе и ние си ходим на очните прегледи при Николова, но за невролог мисля за ходя в софия. Последното ТФЕ ни прави Цонев, но то беше организирано от Виница. Искам да попитам за д-р Ангелова как да се свържа с нея и много ли се чака. Според Гилева не ние  нужно да ходим пак на ТФЕ понеже нещата при нея били добре.

# 26
  • Мнения: 1 400
Момичета, кога заведохте малките на невролог. В епикризата от Виница са ми препоръчали това да стане около термина, но според Златинова е по-добре бебето да навърши 3 коригирани месеца, защото до тогава било нормално наличието на примитивните рефлекси. И така от една страна не искам да се стресираме с прибързани диагнози, но от друга, ако се окаже, че има нужда от рехабилитация, дали няма да закъснеем много? И аз мисля да не ползвам услугите на варнеските невролози, но не знам къде да се ориентирам.
marti09, мога да ти дам телефон на д-р Ангелова. Ние записахме час за след 3 седмици.

# 27
  • Мнения: 18
Здравейте.И аз се включвам да следя темата че ми е много важна.Късмет на всички

# 28
  • Варна
  • Мнения: 17
Здравейте всички вие които сте минали по този път и на всички които следят темата за най малките същества на този свят-нашите недоносени и преждевременно родени бебенца.Включвам се още днес в тази тема ,когато все още съм в реанимация след секцио в АГ-Варна.Днес ни се роди дъщеричка в 31 ГС с около 1400 гр. Дано има късмет моето момиченце да живее ! Дано са благословени ръцете на докторите които в момента се грижат за нея в Неонатология !
Благодаря за съветите които давате тук.

# 29
  • Мнения: 413
 Тони привет!Какви са тези негативни нагласи и мисли.Моят малък човек се роди в 30 та 1230 гр там в АГ и вече е на две години и гони гаджетата.Не се страхувай повечко време ще чакаш да си я вземеш,но все пак ще си я вземеш.Грубо до термин гледат да добутат Hug

Общи условия

Активация на акаунт