Защо да кърмя без да пия прясно мляко?

  • 8 006
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В книгата на Димков има много хубави рецепти за увеличаване на кърма като за едната се сещам по памет 50 гр листа от коприва, 50 гр семе от копър, 100 гр семе от зелка и 50 гр семе от анасон - Всичко това счукано хубаво да няма частици се смесва с голям буркан мед. Консумира се от майката 3 пъти на ден преди тя да се нахрани по 1 супена лъжица. Ако дойде много кърма се консумира по малко 1 или 2 пъти на ден. Защото не е много вкусно може да си направите например 1/5 от това количество. Много е ефикастно

# 16
  • Мнения: 4 242
Интересно! Тази рецепта изпитана ли е?

Да, понякога помагат странни смеси, не толкова със съставките си, колкото на психическа основа. Неприятната смес дава увереност на майката, че ще помогне и всикчо ще е ок, тя се успокоява и разбира се кърмата потича спокойно.
Не казвам че горната смес е такава! Peace Само исках да кажа че винаги всичко е в главите ни! Grinning

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Е, защо - всъщност би трябвало да има ефект дори по този начин. Копъра и анасона са известни лактогонни средства и част от всички лактогонни чайове, а копривата е много ценена и редовно използвана в билколечението за подсилване на организма и снабдяване с минерали и витамини. Така че сигурно е ефикасно при спазване на най-необходимото условие - защото както си знаем, ако не се кърми често, каквото и да си забърква човек, ефекта ще е равен (почти) на нула Grinning

# 18
  • Мнения: 464
За прясното мляко, дори първата ми педиатърка, която смених поради ред причини - препоръчваше да не се прекалява с употребата му, както и за бозата... Но след като смяташ че от 1-2 чаши дневно ти се увеличава кърмата, не виждам защо да не си ги пиеш...
За стимулиране на лактацията - другите момичета доста подробно са ти изброили какво да правиш, при мен най-много помогна честото кърмене, бирената мая, чая на ХИП и 2 или 3 пъти съм пила Рицинус..
Поздрави и успешно кърмене Peace

# 19
  • Мнения: 1 271
Благодаря ви за отговорите и насърчението мили мами!  bouquet
Старая се да спазвам съветите и откакто помощничката ми (мама )си тръгна (не че ми беше зле с нея просто сме в две стаи ) и сега мога да изляза в другата стая и да кърмя беба на поискване без да се притеснявам че ще събудим бате и тате има повече кърма - е не колкото би трябвало, но се надявам да се увеличава.
Не прекалявам с прясното мляко, а на бебка е абсурд да дам кисело - знам че й е много рано. Но тя е едно поспаливо малко създание и има моменти по 5,6 часа спи. Аз изцеждам през това време. Възможно ли е да й стига и затова да спи или спи от глад? мама казва че и аз съм била кротко поспаливо и гладно бебе ( не съм била наддала първия месец нищо)
Смятам че я кърмя правилно, тя засуква добре и я чувам да гълта. Не ме болят зърната и това е хубаво.
Продължаваме заедно с бебе Радост напред към успешно и дълго кърмене. Пак благодаря!
все по-уверено кърмеща мама - Светла

Общи условия

Активация на акаунт