Ане Франк

  • 10 079
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ами имала късмет бабата да принадлежи към нация подложена на геноцид от друга нация и да се ползва от екстри, които се полагат на други, ама те пък няма как да се ползват от тях, видиш ли.  ooooh!

# 16
  • Мнения: 2 616
Интересно защо беше изтрит моя постинг?!  Sunglasses Защото имаше цитати на английски и никой тук не разбира този международен език ли или просто на някого не му харесва какво беше цитирано?!  Sunglasses Всеки има право на мнение и никой не може да бъде съден само за това, че има мнение, различно от нечие друго.  Sunglasses В края на краищата истината винаги се оказва с няколко лица.  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 1 365
Браво, Ники! И не само това - ето за ваше сведение моя почерк. Излежда ли ви като писано от един човек?
Почерка на хората се променя, нормално е.

http://prikachi.com/images.php?images/908/8146908V.jpg


На отричащите Холокоста и дневника, мога само едно да им кажа - да си заврат  доказателствата там, дето слънце не огрява. Whistling



На хората им е омръзнало да слушат вечните воища за Холокоста.Нито те са единствените страдали и избивани( пример индианци,негри, и т.н),които са избивани поголовно и по особено жестоки начини и никой не е направил нищо за тях.А евреите не спират да се самооплакват и това дразни хората.

Смешно е нация, която е преживяла подобно нещо сега да прилага същата политика на изтребление. Страхотно лицемерие Sick

# 18
  • Мнения: X

Смешно е нация, която е преживяла подобно нещо сега да прилага същата политика на изтребление. Страхотно лицемерие Sick

Не ми е известно Ане или някой от семейството ѝ да са убивали някого на идеологическа основа. Ужасите, случили се преди 70-80 години са възмездие за военните действия на държавата Израел днес, така ли? Логика да искаш...

# 19
  • Мнения: 1 365
Сладкарке, прочетох ти мнението назад в темата и аз си имам мое. Съжалявам, но аз съжаление към тях не мога да изпитам. Имам си семейни истории, преки впечатления, не мога да блея в тон колко ми е драго за евреите.

# 20
  • Мнения: 2 127
Ами имала късмет бабата да принадлежи към нация подложена на геноцид от друга нация и да се ползва от екстри, които се полагат на други, ама те пък няма как да се ползват от тях, видиш ли.  ooooh!
Казвам, че като ще се прави за едни, то нека се прави и за други. А не, че е грешно да се прави!

# 21
  • Мнения: 12 338
Ами имала късмет бабата да принадлежи към нация подложена на геноцид от друга нация и да се ползва от екстри, които се полагат на други, ама те пък няма как да се ползват от тях, видиш ли.  ooooh!
Казвам, че като ще се прави за едни, то нека се прави и за други. А не, че е грешно да се прави!

По тази логика "едните" се борят успешно за правата си. http://www.claimscon.org/what-we-do/
Да го правят и "другите". Никой няма да го "направи" или да им даде нещо доброволно. Но нали всичко е ционистки заговор...

# 22
  • Мнения: 5 710

Беше в отговор на това, Жаве! Че не са единствената нация, която  е била подложена на мъчения...
На нейно място аз не искам да съм, виж, ако кажа, че бих имала против баба ми да получава толкова, ще излъжа.

И това каква връзка има с темата или ей така си пляскаш разсъжденията за евреите, щото няма къде? Ами издействай на баба си помощи и бъди честита да й ги харчиш.

В еврейската кръв е да бъдат и да се държат като общност и то от хилядолетия.
Българите са друг мат'рял. "Негрите" също - няма какво да се чудиш, че някой е забравен- той си е виновен.

Изобщо не знам кои са тези хора, които се 'дразнят' от Холокоста, мен лично нищо от това не ме дразни напротив- дразня се, че се забравят неща, а забравата ще повтори историята в един момент.
Така че не, не ме дразни нито чичо Томовата колиба, нито дневника на Ане Франк, нито Таня Савичева ме дразни.  Дразни ме глупостта и забравата. Например по отношение на комунизма.


# 23
  • Мнения: X
Всъщност за Холокостът над евреите започва да се "шуми" едва през 70-те години. Преди това за тези неща не се е говорило много нито на изток, нито на запад. От чиста конюнктура. На изток, щото Сталин не е долюбвал много евреите, дори и гробовете на масовите разстрели едва са отбелязвани, а ако има някакъв камък пише: Разстреляни са съветски граждани. А Бабий Яр е било тема табу.
На Запад също не се е говорило много. След първоначалният шок нещата бързо гледат да се потулват. Западна Германия тръгва по нов път, врагът е на изток и никой не иска да отваря гардероба с току-що затворените скелети там.

# 24
  • Мнения: 537
В момента излъчват по Виасат Хистори всеки вторник - Изтреблението. Унижожаването на европейските евреи. Мисля, че утре ще е 4 епизод. Много интересно е да видиш генезиса на една обществената истерия. А и полезно - защото няма нещо, което да се е случвало и да не може да се случи отново.
Наистина вече в по-новите филми се показва и "истинската история". А тя е, че освен немците по онова време в Европа има и други войнстващи антисемити и антисемитизмът хич не е чужд на доста от европейците. Даже немците не са се славили като отявлени антисемити, за разлика от поляците, руснаците и украинците примерно. Историята на корабите натъпкани с европейски евреи, които седмици обикалят океаните и никоя страна не се съгласява да им даде убежище. За гласната и негласна подкрепа, която нацистите получават от всички страни. Иначе не биха могли да направят това, което са направили в крайна сметка. Дисекцията на онова европейско общество не е приятна гледка. А то всъщност е било едно доста приятно общество по много други признаци.

Да, гледах го, като го излъчваха до скоро и бях шашната от следното мнение, изказано в филма  че нацистите не биха успели да  прокарат своята политика на масово изтребление, ако не са били обикновените хора, в това число обикновените французи, германци, поляци, даже руснаци....... Впредвид ставащото в Украйна сега, не съм изненадана от споменаването на украинците, вече разбрах за историята със Степан Бандера и бандеровците, за немците също не съм изненадана.......... Ама бях буквално ей така  Shocked ooooh!  като чух споменаването на французите и руснаците. Точно тях не съм мислела за антисемити, поляците също. Винаги съм смятала, че Гестапо са били достатъчно голяма мрежа и сами са се оправяли, шок е за мен, че толкова много са разчитали на местните. Явно е имало някаква пропаганда, някаква фалшивост за "всесилното Гестапо".  Rolling Eyes

Още по - шашната бях като чух кога са започнали с изпращането на жени и деца в лагери - ами че то буквално по съвсем същото време, когато семейството се е укрило! Ченето ми увисна от изумление, почвам да се питам случайност ли е, че сем. Франк са били сред първите в списъка или някой ги е поставил там.........Щото се сещам за съученичката и Лусия ван Дайк, с родители, сътрудничещи на нацистите и самата тя член на Съюза на девойките......... Имам лошото предчувствие, че сякаш нарочно търсят друг виновник за предателството на сем. Франк а за Лусия не обелват и дума..........Почвам да се чудя тия в института за военна документация, дали там не работят нацистки чада..... Thinking Много ми е странно - сем. Франк първи в списъка, а приятелките на Ане едва след година ги арестуват и депортират........
Няма да се учудя, ако семейството на Лусия стои зад това. малко от класа им са оцелели. То и не е чудно, че Лусия я има само на една снимка с Ане, явно нещо много и е завиждала......

# 25
  • Мнения: 537
Всъщност за Холокостът над евреите започва да се "шуми" едва през 70-те години. Преди това за тези неща не се е говорило много нито на изток, нито на запад. От чиста конюнктура. На изток, щото Сталин не е долюбвал много евреите, дори и гробовете на масовите разстрели едва са отбелязвани, а ако има някакъв камък пише: Разстреляни са съветски граждани. А Бабий Яр е било тема табу.
На Запад също не се е говорило много. След първоначалният шок нещата бързо гледат да се потулват. Западна Германия тръгва по нов път, врагът е на изток и никой не иска да отваря гардероба с току-що затворените скелети там.


Не съм учудена. Наскоро се рових като къртица в нета и направих смайващото откритие, че САЩ са супер - дупер замесени в избиването на невинни! ей така бях  Shocked Shocked Shocked като научих, че  в нацистките лагери са били открити някакви техники ли, джаджи ли, на известни американски марки! Не стига това, ами с ужас открих, че Хуго Бос са шили нацистките военни униформи, марката Адидас също съществува оттогава, също са работили за нацистите, а наскоро гръмна скандала и за Коко Шанел! Shocked Shocked Shocked Шокирана съм, вече не знам какво да мисля..........марки от времето на войната, свързани с нацистите, още съществуват! вече направо ме е гнус от "Адидас" и ми е тъпо, че имам тяхна розова чанта. За Коко Шанел и други известни френски личности съм много разочарована и шокирана..........
Вече ще знам при нов геноцид, да не разчитам хич на Америка. И после защо повече се кефя на нашите български звезди като Анелия, Глория, Преслава........ ами нашата страна и нашите звезди не са замесени в мръсотии!
Повече нищо на "Адидас" няма да купя! Не съм учудена защо ли Ото Франк така и не емигрира в Америка.......Ами бил е наясно що а стока са........ Макар, че и разкритията за Швейцария и нейната замесеност в нацизма бяха шокиращи.........
То ще излезе накрая, че само България е читава страна!

# 26
  • Мнения: 537

Смешно е нация, която е преживяла подобно нещо сега да прилага същата политика на изтребление. Страхотно лицемерие Sick

Не ми е известно Ане или някой от семейството ѝ да са убивали някого на идеологическа основа. Ужасите, случили се преди 70-80 години са възмездие за военните действия на държавата Израел днес, така ли? Логика да искаш...

Повярвай ми, ако съществуваше прераждане и Ане беше наясно с цялата истина за войната, нацизма и т. н., не би се поколебала да търси отмъщение и отговори. И не е като да няма право. При така поставен въпрос - ние или вас, Ане на 100% ще предпочете да бъдат унищожени онези, които желаят злото на добрите хора.

# 27
# 28
  • Мнения: 14 478
Eвреите са гонени през цялата европейска история от всяка една европейска страна по различно време.
Струва ми се нечестно само немците да опират въпросния холокостен пешкир.
Макар че, все пак, типично по немски, го правят индустриално..

# 29
  • Мнения: X
Един филм, който гледах случайно преди няколко месеца и ме потресе: https://www.youtube.com/watch?v=-AM3DNQaf4Y

https://www.youtube.com/watch?v=OY7K1rdo1Ac

Разказва се за децата и внуците на най-големите нацистки военнопрестъпници. За техния поглед над въпросните събития - без вина виновни. Един от филмите, който те навежда на един куп размисли. Един филм за германците, за вината, за срамът, за изкуплението.

Последна редакция: вт, 02 юни 2015, 22:36 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт