Защо хората крадат и бихте ли откраднали?

  • 13 876
  • 152
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 146
Бих ама с тия камери навсякъде... Не бих откраднал от беден човек, но от алчните хранителни вериги експлоататори, които продават боклуци - с удоволствие и без съзнание за грях.
Кажи, че се шегуваш Crazy
Но така ще крадеш от работещите там, защото им удържат от заплатите. От експлоататора нищо не вземаш Sad

# 121
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, не очаквайте мисъл у една обикновена крадла.

# 122
  • Мнения: 478
Свалянето на музика, филми и книги не го броя за кражба.
Авторите им са достатъчно добре платени

Абсолютно и аз мисля така. Даже имам и мнение, че разпространението на творбите им по този начин е вид реклама. Има творби, които никой не би закупил и не би гледал ей така. Но пък ако на трима, свалили си четивото, вземе, че им хареса, и го похвалят, следващата им творба може да се окаже хит.

# 123
  • Мнения: 50
Бих ама с тия камери навсякъде... Не бих откраднал от беден човек, но от алчните хранителни вериги експлоататори, които продават боклуци - с удоволствие и без съзнание за грях.

тогава защо ти тябват боклуци ??? Mr. Green

# 124
  • Мнения: 1 487
Познавах хора, които крадат заради чувство на безнаказаност и липса на възпитание. Други пък го правят от скука, за адреналина и тръпката, за да се докажат, че им стиска да го направят. И в двата случая става въпрос за хора от заможни семейства с очевидно сбъркан модел на възпитание.

# 125
  • Мнения: 1 070
Който и да ми е дал химикал за кратко ползване винаги се е разделял  окончателно с него. Моментално
отива в чантата ми за вечни времена. А може би за компенсация оставям химикали де що сваря.
 Не зная дали ще се таксува като кражба, но през есента като ходим за гъби в гората има много орехови дървета  в изоставени имоти  - та си бера когато има реколта.

# 126
  • Мнения: 2 760
Eдна колежка на сестра ми преди месец й отмъква портфейла с 320 лева. След ненамеса от страна на началството, с донякъде оправданото - дали сме ви шкафчета с ключове, трябва да ги ползвате, сестра ми се обажда на приятел, който е приятел на един следовател.
Следователят взема повечко присърце работата.
Заподозряната е от онези, които все тънат в заеми и не им стигат парите. В деня преди кражбата е питала друга колежка за заем, отказали са й. Вечерта след кражбата са я видели да излиза от хипермаркет с две претъпкани торби. На другия ден се хвали как купила колело на детето си за рождения ден и празнували "на кръчма". Почерпила и сестра ми с бонбони... ooooh!
След като била разпитана, признала всичко, върнала празния портфейл с всики документи, слава богу. Досега е върнала 200 лева и другия месец още 120.
Сестра ми се молила на следователя да не се разчува, за да не я изгонят от работа - гледа си детето без съпруг, както разбрах.
Така че...пазете си чантите.

# 127
  • Мнения: 22 036
Който и да ми е дал химикал за кратко ползване винаги се е разделял  окончателно с него. Моментално
отива в чантата ми за вечни времена. А може би за компенсация оставям химикали де що сваря.
 Не зная дали ще се таксува като кражба, но през есента като ходим за гъби в гората има много орехови дървета  в изоставени имоти  - та си бера когато има реколта.

Криакла, аз съм така със запалки, т.е бях, че тук жертвите са по-малко  Joy.

Темата, обаче е по-сериозна. Има голямо възмущение от кокошкарските истории, но големите кражби, сякаш не са така порицавани.

Не мога да си обясня тази толерантност към корупцията, която цари от толкова години. Преди беше ясно, че няма свобода и гласност, но сега? Тъжно ми е.

# 128
  • Мнения: 478
Толерантност към корупцията няма. Друго е явлението. Има безнаказаност. Масово се говори за корупция, за антикорупционни практики, бла-бла. Продълнени са ни ушите с тази корупция. Но наказания няма. И затова, всеки, който говори за корупция участва по един или друг начин. Ма колко лошо било, след което отива при лекаря и носи торбичка. А ако му се удаде възможност за дълбока каца с мед-стой та гледай-най-големите радетели против корупцията първи се корумпират.

# 129
  • Мнения: 22 036
Толерантност към корупцията няма. Друго е явлението. Има безнаказаност. Масово се говори за корупция, за антикорупционни практики, бла-бла. Продълнени са ни ушите с тази корупция. Но наказания няма. И затова, всеки, който говори за корупция участва по един или друг начин. Ма колко лошо било, след което отива при лекаря и носи торбичка. А ако му се удаде възможност за дълбока каца с мед-стой та гледай-най-големите радетели против корупцията първи се корумпират.

Е именно де, то това е толерантност към корупцията.

# 130
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Откраднах преди години... Кожена, декоративна възглавница... От бар... Без да знам и без да искам  Mr. Green

# 131
  • Мнения: 5 231
Преди малко по сутрешния блок на нова, даваха как човек, който е охрана в общината, краде лотарийни билети. Явно крадял редовно. Shocked Цената на билет е 1-2лв, ако не се лъжа.

# 132
  • Мнения: 478
Толерантност към корупцията няма. Друго е явлението. Има безнаказаност. Масово се говори за корупция, за антикорупционни практики, бла-бла. Продълнени са ни ушите с тази корупция. Но наказания няма. И затова, всеки, който говори за корупция участва по един или друг начин. Ма колко лошо било, след което отива при лекаря и носи торбичка. А ако му се удаде възможност за дълбока каца с мед-стой та гледай-най-големите радетели против корупцията първи се корумпират.

Е именно де, то това е толерантност към корупцията.


Не, не е.
Тълковен речник

толерантна, толерантно, мн. толерантни, прил. Който проявява търпимост към чуждото мнение; либерален, с голяма душа.
• същ. толерантност, толерантността, ж.
синоними:
(прил.) търпелив, либерален, човечен, добър, широк
(прил.) великодушен, човеколюбив, доброжелателен, добросърдечен
(прил.) всеобхватен, всестранен

Ние не сме човечни, великодушни, не проявяваме търпимост към чуждо мнение (доказано и тук във форума), камо ли към чужда корупция. Чуждо ли е-забрави за толерантност. Когато ние обаче го практикуваме, тук вече не е до толерантност.

# 133
  • Мнения: 22 036
OK, ще заменя толерантност с търпимост, защото щом след толкова много години корупцията не само не е изчезнала, а се увеличава, то това показва, че хората я търпят.

# 134
  • Мнения: 6 330
Ние не сме човечни, великодушни, не проявяваме търпимост към чуждо мнение (доказано и тук във форума), камо ли към чужда корупция. Чуждо ли е-забрави за толерантност. Когато ние обаче го практикуваме, тук вече не е до толерантност.

Спомням си като дете като четох "Стас и Нели", когато Стас се опитва да направи Кали християнин и му обяснява моралните принципи.

" Понятията му за добро и зло също бяха твърде африкански, в резултат на което между учителя и ученика веднъж възникна следният разговор:

— Кажи ми — попита Стас — какво е това лоша постъпка?

— Ако някой открадне на Кали крава — отвърна той, като си помисли малко, — това е лоша постъпка.

— Прекрасно! — извика Стас. — А добра? Този път отговорът дойде без много мислене:

— Добра, ако Кали открадне крава на някого."

Общи условия

Активация на акаунт