Защо хората крадат и бихте ли откраднали?

  • 13 846
  • 152
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз мислех, че се чупи клонче от цветето, не че се краде цветето. Не е поверие, по магазините за цветя масово продават "напомпани" с разни вещества и не след дълго умират.

# 16
  • Мнения: 12 679
Не е вярно, че за "кокошка няма прошка", циганските кражби по селата са почти ненаказуеми.

Значи, е вярно.

# 17
  • Мнения: 9 865
Не е вярно, че за "кокошка няма прошка", циганските кражби по селата са почти ненаказуеми.

Значи, е вярно.
Изразът е "за кокошка няма прошка, за милиони няма закони", т.е., който краде на дребно - наказват го, който краде на едро - не го наказват. Аз забелязвам, че нито дребните кражби са наказуеми, нито тези в милиони и милиарди.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 840
Всички, които пишете във форума през работното си време, също крадете - крадете работно време, а то струва пари, нали за него ви плащат заплата.


Форумът се казва "БГ-Мамма", което предполага, че има майки, които са си вкъщи и гледат децата си. Ти, от друга страна, или си по майчинство и пишеш от вас, или крадеш от работното време на работодателите си, според твоята логика. Кое е, Татко Мецан - еманципирана ли си или крадеш?

По темата: Бих откраднала при екстремни условия.

# 19
  • Мнения: 21 621
 Защо крадат - на някои това им е професията, други - защото могат и имат достъп до възможности за крадене в големи мащаби, трети са клептомани или рушители - те вземат сапуна в тоалетната, крушката в асансьора...

  Дали бих - сигурно бих при някакви обстоятелства, за които сега не се сещам. Като дете откраднах едно оловно войниче, страшно го исках, тогава нямаше под път и над път такива работи. Предполагам, че не са забелязали, надявам се поне, не че това ме извинява.  И до днес много ме е срам.

# 20
  • Мнения: 940
е сега за джебчийките от гр. Игнатиево това си е професия на тях,едната каза че стигала до 10 хил.лв.на месец!И полицията ги е знаела и е била с тях!Хората днешно време за пари какво ли не правят! Simple Smile

# 21
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Не ми се е налагало да крада нещо. Но ако от това зависи живота на мен или децата ми, не бих се замислила много. Надявам се да не попадам в такава ситуация.

# 22
  • Мнения: 9 913
като вървя по улицата и видя някое надвесено клонче с череши или вишни, си придърпвам някоя. Не знам това за кражба ли да го броя, или са оставени "на самообслужване" Wink)

# 23
  • Мнения: X
е сега за джебчийките от гр. Игнатиево това си е професия на тях,едната каза че стигала до 10 хил.лв.на месец!И полицията ги е знаела и е била с тях!Хората днешно време за пари какво ли не правят! Simple Smile

Това с джебчиите и съвместната им игра с полицията е много стара работа, сега само разиграват риалити шоу.

# 24
  • Мнения: 9 913
на една позната от банка ДСК преди 3-4 години й откраднаха портомонето от чантата. В клона естетсвено, че има камери, които записват нон-стоп. Тя веднага вдигна врява - дойде охраната на банката и полицай, отидоха да гледат видео камерите. Тя била там /зад гърба им, без да я виждат/ и видяла, че записът е читав и се вижда.
Като се раздвижили тя се скрила зад ъгъла, по-точно се отдалечила, за да не разберат. След 10 минути излязли, взели да кършат ръце и да се извиняват как точно тази камера, която трбявало да следи, нещо не била работела - била само "за плашило". Парите не могат да й върнат разбира се.

Моето заключение е  -че са видели кой е крадецът, и са решили или да го прикрият, или да го изнудят и да разделят сумата. Говорим за полицаи и за лице - охрана в банка ДСК!

# 25
  • Мнения: 6 319
Бай Ганю е крадлив. Това е положението. Ама как подскочихте, като ви казах, че крадете от работното време, като пишете тук. Ама така е. Освен това, много е важно и това, което каза Лиляна. Колко от вас си плащат всички осигуровки и данъци, на истинския доход? Повечето, които се биете в гърдите, че не крадете, също крадете всъщност. Кражбата не е само да гепиш нещо от магазина или да свиеш на някого портмонето.
 
Нали като извикал Господ американеца, руснака и бай Ганю, заплашил ги, подхвърлял си едно топче и им казал - това топче виждаш ли го, само да поискам, и няма я Америка, няма я Русия...И американецът, и руснакът излезли угрижени, само бай Ганю излязъл весел. Ти що си весел бе, тебе не те ли заплаши с топчето? - го попитали другите. Кое топче, рекъл Ганю, това ли? - и си го извадил от джоба.

Или пък какъв друг имаше - летели в един самолет и Рейгън си подал ръката през прозореца, казал - сега сме над Ню Йорк, пипнах Статуята на свободата. После Горбачов си подал ръката и казал - сега сме над Москва, напипах петолъчката на Кремъл. По едно време бай Тошо си подал ръката и казал - сега сме над България! Как позна, го попитали другите. Ами, изчезна ми часовникът! - отговорил бай Тошо.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 840
Ох, извинявам се. Не трябваше да питам дали си еманципирана ли, Татко Мецан?

# 27
  • Мнения: 4 418
Защо според вас хората крадат?

Защото могат.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 120
Бай Ганю е крадлив. Това е положението. Ама как подскочихте, като ви казах, че крадете от работното време, като пишете тук. Ама така е.
 
Глей сега, Мецанко.
Първо, вземи се научи как се пише Бай Ганю, защото е срамота да бъркаш, при положение, че ти е любим персонаж.
Второ, ти видя ли ме да подскачам? Знаеш ли колко ми дреме и колко ме разтърси, че си плещиш някакви глупости. Защо ми е да подскачам - имам си кабинет, удобен стол, комфортно ми е, слънце грее, птички пеят, пък ти зорлем нервна ме изкара.
А, и трето. Злобните постчета от мъжки индивиди не говорят добре за притежателите им.  Wink

# 29
  • Мнения: 9 913
е, защо трябва да сме толкова заядливи? Защо не приемате възможността съответния човек да си е сам шеф/собственик на фирмата - тогава той/тя ще разполага с времето си и няма да ви дължи обяснение или извинение за разходване на работното време  Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт