Защо хората крадат и бихте ли откраднали?

  • 13 882
  • 152
  •   1
Отговори
# 60
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Крадат, защото знаят, че ще останат безнаказани.
Парадокса е, че ако откраднеш кокошки и дърва за да преживееш, те вкарват на топло.
Peace
Да, циганите, които ограбват вили, ги вкарват на топло Close , даа. Да, те ще живеят няколко дни с откраднатото от нашата вила, но ние няма как да я ползваме, освен ако не искаме да си ходим като на къмпинг - без бойлер, печка, хладилник и всичко, необходимо за едно домакинство, не, благодаря. Циганите крадат безнаказано, добре че успяхме да си продадем вилата до София на добра цена, въпреки че се навъдиха мангали, откъде се взеха - това не е ясно  Close  Sick ...
Вилата беше нашето удобно "бягство" от града, но ни го отнеха, оскверниха, бяха ми откраднали дори селските дънки и яке. До всяко село има пункт за предаване на вторични суровини - метали, та да има къде да предават откраднатото.

# 61
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Крадат от нужда. Като се започне от най-незначителните кражби и така до най-мащабните.

Бих откраднала, да, ако се нуждая от повечко лукс. Що да се бърша с вестници, като мога да отида до некой мол и да натъпча 5-6 рула клозет папир в чантето.

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Бих откраднала, да, ако се нуждая от повечко лукс. Що да се бърша с вестници, като мога да отида до некой мол и да натъпча 5-6 рула клозет папир в чантето.
Е, защо просто не си я купиш?

# 63
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Днес на площадката, на която ходим, откраднаха мечтания подарьк на детето... #Cussing out
Получи го за 1-ви Юни и даже не му беше омрьзнал. Бясна сьм!

# 64
  • Мнения: X
Днес на площадката, на която ходим, откраднаха мечтания подарьк на детето... #Cussing out
Получи го за 1-ви Юни и даже не му беше омрьзнал. Бясна сьм!
Явно днес е такъв ден. Работя предимно от дома и 1-2 пъти в седмицата се вясвам в офиса за разни уточнения. Преди да вляза купих шоколад за дъщеря ми и го мушнах в дамската си чанта. После метнах чантата на едно бюро. После в нея нямаше шоколад.  ooooh!

# 65
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
...
Бих откраднала, да, ако се нуждая от повечко лукс. Що да се бърша с вестници, като мога да отида до некой мол и да натъпча 5-6 рула клозет папир в чантето.
Е, защо просто не си я купиш?

Е как защо? Нямам пари, ама имам нужда от хартия. Намирам начин да си набавя тоз лукс. Просто е. 


Крала съм при загубен бас в ученическите години. Бяхме 3-4 приятели.
Беше точно до СУ, едно павилионче за закуски.
Забаламосах продавачката да ми показва нещо колко струва зад гърба ѝ и награбих цяла чашка с дъвки от гишето. Тя обаче ме видя и се развика да съм ѝ връщала дъвките.
Наблизко имаше по случайност патрулка, и хората от нея се активизираха.
Ама им избягахме! С дъвките.

Последна редакция: чт, 04 юни 2015, 23:25 от afrikancho

# 66
  • София
  • Мнения: 5 606
Днес на площадката, на която ходим, откраднаха мечтания подарьк на детето... #Cussing out
Получи го за 1-ви Юни и даже не му беше омрьзнал. Бясна сьм!
Абсолютно съм съгласна, че всичко тръгва от семейството. И от модела на поведение, който вижда детето. За съжаление все по-често се сблъсквам с това. Дете на 5-6 години си тръгна с камионче на сина ми от площадката. Отговорът на майка му на следващия ден беше "Е, ами той е дете все пак. Какво да му кажа. Взел го е за малко. Утре ще ви го върнем".
Това е насаждано и толерирано от родителя поведение. В последствие се очаква, че това дете ще стане тинейджър без никакви морални задръжки и без точна представа какво е редно и нередно.

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Е как защо? Нямам пари, ама имам нужда от хартия. Намирам начин да си набавя тоз лукс. Просто е.  
Е не е просто. Ако нямаш пари, не крадеш за да си набавиш лукс, а живееш с това, което можеш.
Нуждата да имаш нещо луксозно не е жизненоважна, че да се налага да откраднеш.

# 68
  • Мнения: 14 478

Бих откраднала, да, ако се нуждая от повечко лукс. Що да се бърша с вестници, като мога да отида до некой мол и да натъпча 5-6 рула клозет папир в чантето.
Представяш ли си да те хванат с тоалетната хартия и през сълзи да им заобясняваш как се бършеш с вестници...
Дали ще ти влязат в положението? Аз ако съм охраната ще те пусна с тоалетната хартия.
По дяволите значи-всеки човек има право да си обърше  ****

# 69
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, хайде сега. Като няма хартия, може и да си го измие. Даже е по-добре.

# 70
  • Мнения: 14 478
Е, хайде сега. Като няма хартия, може и да си го измие. Даже е по-добре.
Ти пък са. Може да са спрели водата.

# 71
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Така е Герри.
Бърсането на задник е наше изконно право.

Цитат
Е, хайде сега. Като няма хартия, може и да си го измие. Даже е по-добре.
Ти пък са. Може да са спрели водата.

Хаха, да, може и да няма вода.

Сетих се за още една история с кражба:
Едно време пиех повечко и през една такава пиянска вечер с една приятелка откраднахме стол от някакво заведение.
Маси и столове бяха оставени навънка, заведението не работеше вече, а ние понесохме стола, мислейки, че понеже е наметнат с якетата ни, не се вижда.
После тя си го взе за терасата.  Mr. Green

Сега не бих откраднала. Но тогава си беше забава, макар и тъпо изпълнение от днешна гледна точка.  Joy

# 72
  • Мнения: 14 478
Единственото нещо, които съм крала е диня от бостана на ТКЗС-то на село.
Мъкнахме цяла тумба хлапета едни тежки дини, които после се оказаха зелени.

# 73
  • София
  • Мнения: 5 606
Единственото нещо, които съм крала е диня от бостана на ТКЗС-то на село.
Мъкнахме цяла тумба хлапета едни тежки дини, които после се оказаха зелени.
Ама тия броим ли си ги  Blush Ние като деца редовно крадяхме джанки на село от дървото на дядо Гошо. Пък той като ни хвана веднъж, хем лекция ни чете, хем изкара една тава кекс и мляко, да не стоим само на джанки.

# 74
  • Мнения: 14 478
Единственото нещо, които съм крала е диня от бостана на ТКЗС-то на село.
Мъкнахме цяла тумба хлапета едни тежки дини, които после се оказаха зелени.
Ама тия броим ли си ги  Blush Ние като деца редовно крадяхме джанки на село от дървото на дядо Гошо. Пък той като ни хвана веднъж, хем лекция ни чете, хем изкара една тава кекс и мляко, да не стоим само на джанки.
Той пък за едни джанки цяла лекция.
Дините беше епохална кражба. Става се през нощта, прави се организация, дебне се пъдаря дали е там (че има пушка със сол)...После се пълзи по бостана и така...
Кражба си е с всички екстри.
Верно за диня ама...това имаше тогава.

Общи условия

Активация на акаунт