На планина или море - юнско лято ни зове, априлски бебета 2015 тема 2

  • 33 677
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 2 913
Относно ортопедите не знам защо искат да се заплаща ехографа дори и с направление. Баткото като беше бебе го водихме в Горна баня и платихме 20 лева за ехограф, а за Деница в 25 ДКЦ не сме плащали.

# 31
  • Мнения: 1 389
Теди също прави най-голямата пауза след баня. Последната седмица през ден пропуска храненето в 12. Като заспи около 21:30 и става чак в 2.
Днес и закачих едни меченца на количката и ги заглежда - интересни са й. И тъкмо днес напече по обяд и я съблякох по рокля , излязохме и след 5 мин започна да духа и пак я облякох. С това променливо време направо не знам как да я обличам.
Giada , темата е страхотна.
Alvinda , направо не мога да повярвам , че лекар може да го каже това - ужас!
ММ тази вечер излезе с приятели и съответно ми е криво. Много отдавна не е излизал и то все защото аз не съм съгласна. Сега му казах да излезе , но пък ме е яд. Мисля , че имам нужда от почивка и да ида някъде поне за един уикенд и скоро смятам да го направим. Искам за малко да забравя за всичко и да се насладим само двамата с ММ на бебка.

# 32
  • София
  • Мнения: 194
Гиада,мерси за темата   bouquet Аз ако може да те питам за диастазата как се усъмни,че на мен корема ми е доста голям и имам някви съмнения,уж проверявах ама не съм сигурна,а скоро няма да има на кого да оставя Калоян,че да ида на хирург.

# 33
  • Мнения: 70
И ние днес май направихме рекорд за пълнене на памперси. Даже се замислих дали е нормално Simple Smile Виленцето цял ден беше нервна и седя на гърда, мисля че ме източи докрай. На нас за прегледа ни взеха пари за ехограф (30 лв.) при ортопеда, нищо че бяхме с направление. Иначе прегледа мина бързичко, доктора каза, че всичко е нормално и ни показа как да правим гимнастика на крачетата. Накара ме да повторя пред него упражненията, като и ММ гледаше, но това не ни попречи от пет движени да запомним само четири  Embarassed Каза след 4 месеца пак на преглед. Учудващо след доктора бебка беше доста спокойна, може гимнастиката да я успокоява.
Giada, прекрсна тема, създава морско настроение, мерси.
Аз от два, три дена имам леки световъртежи, но не съм си проверявала кръвното, мисля,  че е от преумора. newsm78
Ние с ММ си продължаваме в същия дух, ту сме мирни, ту сме във война. Да не ни е скучно. Тази вечер избяга да рита, сега се обaди, че и по биричка ще пийнат Crossing Arms

Последна редакция: пт, 05 юни 2015, 23:17 от mimasbg

# 34
  • Мнения: 2 255
Момичета, радвам се, че темата ви е харесала  Hug

Прави ми впечатление, че минаваме през едни и същи неща - при майките виене на свят и отпадналост, при бебетата засилен растеж и пълни гащи  Mr. Green. И моята от два-три дни се оаква до врата, май-май ще сменям с 4-ка  Embarassed

swampi, аз още от предната бременност имах твърде голям корем, сега беше оогромен, което ме усъмни. А и сега ходех на едни масажи. Масажистката имаше познания по анатомия и тя установи диастазата. Нали по време на бременността мускулите се раздалечават, не съм съвсем наясно какво е нормалното - т.е. колко скоро след раждането се прибират в първоначалното си състояние. Аз ходих при хирург с опасение, че е херния. Диастазата може да я установиш и ти, лягаш, издишаш хубаво въздуха, стягаш корема, и с пръсти натискаш по бялата линия. Ако пръстите хлътват, това показва диастаза. Описвам го доста лаишки, както съм запомнила от статиите в интернет. За възстановяването първоначално не се препоръчват коремни преси. На мен сега ми показаха разни упражнения, но ми е трудно да ви ги опиша. Коремът още ми е големичък, но усещам вече положително влияние върху мускулите на тазовото дъно.

Уф, аз забравих да поискам направление за ортопед, ще трябва другия път...Сега като го коментирате, се ядосвам.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 497
Добро утро от една наспана майка!

Почерпете се виртуално, с Мм днес имаме годишнина от сватбата:) Първата!


Момичета, явно много ми липсва работата във вестник, та използвам форума за свой бебешки блог. До този извод стигнах:)
Много съм доволна от снощи, въпреки че Вики отдавна не се беще драла такава. След банята и яденето заспа към 22.30, аз легнах час по-късно. И спах като пор до 2 и нещо, когато се събудих от нейното свистене след повръщане и аха да стана, мм вече ме беше прескочил, запалил лампата и я вдигна. Пак свистеше, не знам дробчетата ли, носа ли, свга го продухах с аспиратора. Въпреки че е вдигнат матрака тя се смъква и нялои сутрини даже я намирам в долния край.
Та след инцидентното събуждане спахме още час. Папане и после още три часа къртенееее. Направих си кафе, изпратих мъжо с колелотп в планината и гледам, че е едва 7.30, а на малката й се затварят очите и си легнахме още два часа:)
Тя от вчера сякаш осезаемо разреди храненията.
Довечера сме на ресторант, майка ми ще гледа Вики и съм приготвила дозичка адаптирано мляко да има, за всеки случай. Стискайте палци!

Vstoilova - ще ти дам съвета, който мацките на мен ми дадоха и ми помогна много. Излизай и ти, ама сама. И аз си мислех, че имам нужда само с мм да си останем, ама явно първо трябваше да си остана сама малко,  после, отпочинали и двамата, д си се наслаждаваме.
Мен ме е яд, че ще можем да пътувме чак след уикенда на 20-и. Другата седмица мм е на сустезание, после сме на сватба....

Mimasbg - още оня път като писа за италианското семейство открих частица от нас във вашата къща Party

# 36
  • Мнения: 2 926
Записвам се в новата тема, за да не ви изгубя.
Аз съм във филма - "Кърмата не ми стига" и съм на ръба да започна да дохранвам  Sad :
Малката яде, яде и след 5 мин. започва да блъска, реве, пищи и каквото там се сетите....

# 37
  • Мнения: 149
Ох потекоха ми лигите по тая торта, само как би си отивала с кафенцето ми    Mr. Green Честит ви празник Рози, дано да се радвате един на друг дълги години и трудните моменти (като този например) да ви сплотят още повече   bouquet

Маце страхотна идея за Синдито, намерих го засега само на английски (не ги разбирам много какво обясняват, но ще повтарям каквото виждам). Ти правиш ли ги? Май ще ми се вземе акъла в началото, ама така ми се пада  Laughing

Прави ми впечатление, че ортопедите ви викат на втори преглед след няколко месеца, а моя каза следващ преглед при ортопед септември 2023 г. - яко  Laughing Спомням си с каката като ходих много подробно ми обясняваше, че преди навършване на мисля, че 7 години не предприемали нищо за лечение, било противопоказно.

# 38
  • София
  • Мнения: 264
Рози, честита годишнина. Бъдете много щастливи, обичайте се и се радвайте на малката принцеса Вики.

Карамел, това с дърпането е период, ние бяхме така около 2 седмици и още го прави от време на време. Как е с пишканите и акани памперси, качва ли?

Ние направихне първото по-дълго пътуване днес. Вече сме в Кюстендил, а малчо спа през целия път Simple Smile

# 39
  • Мнения: 267
Po3u Честита годишнина! Дълъг семеен живот изпълнен само с хубави моменти и още много Вики-та.

Карамел` и ние до преди 2 дена бяхме така, беше около седмица. Много често искаше да суче посуче малко дърпа се и реве, проверявам има мляко, гледката трудно я издържах, идеше ми и аз да ревна и в паниката ми минаваха какви ли не глупости.

Отчета от вчерашната консултация: тежим 5 кг и сме високи 60 см, наддали сме 900 гр. Не ни биха ваксините, защото още ни е зелено акото (днес става една седмица), караме я на био гайя.

# 40
  • София
  • Мнения: 11 765
Ici bici не ги правя че аз съм секцио и още ми е рано. От началото на видеото май имаше за Кегели. Аз със старото така хубаво се потях вкъщи, а трябват само две бутилки вода и стол и е абсолютно безплатно

Po3и честита годишнина! Най трудна е първата година!

# 41
  • Мнения: 234
Рози, честита годишнина. Още много да имате и да сте щастливи заедно.
Не знам за направленията... Така ми каза за ортопеда, но каза че ако искаме ще ни даде направление. Иначе и моята е далеч и не ми е удобно - затова и не отидох допълнително за направление. Ама на мен никакви упражнения не ми показа ортопеда, цц.
Аз пък не спах заради болки в жлъчката, едвам храних бебето, ама нищо не пих. Сега още ми е лошо и нещо съм недоспала май - предполагам за това ме боли главата.

# 42
  • Мнения: 479
....

Последна редакция: ср, 19 авг 2015, 13:26 от Monicaaa

# 43
  • Враца
  • Мнения: 286
Рози, честита годишнина.
Нашата е другия месец и се чудя далу можем да отидем някъде с бебка за уикенда. В тази връзка как процедирате с къпането, когато не сте в къщи, едва ли да носиш ваничката е вариант  #Crazy.
Според мен будуването през деня не означава спане през нощта, поне при нас е така. По скоро на нощния сън пречи спането след 6-7 вечерта.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 497
Благодаря, момичета  Hug

Почивам си, чакам мм и мммм блаженство (надявам се). Приготвила съм на мама ена дозичка ам за всеки случай, ще видим.

Мая - според мен отивайте. За един уикенд може и на мивката или под душа да къпете.

Общи условия

Активация на акаунт