Съдов хирург Пловдив

  • 20 147
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 210
За тромб в крака също препоръчвам и В. Червенков в Токуда  - една консултация просто.
Как откриха тромбът? С какви изследвания и с ехограф ли?
Да, гледаха ме с доплер, но никакви други изследвания не са ми правени  Peace всъщност не съм наясно какво още трябва да се пусне като изследване, например на кръвта нещо не е ли редно... затова искам още една консултация

# 16
  • Мнения: 39 473
Хулиганка, щом е видян тромба не чакай много дълго. Започвай антикоагулационна терапия. Ако не си бременна терапията е със синтром по схема и чести изследвания.

Тромб с изследвания не може да се открие.

# 17
  • Мнения: X
Какви са били симптомите, за да се гледа кръвоносен съд на доплер и да се констатира тромб? Описано ли е на какъв кръвоносен съд се намира и каква пропускливосст има той - частична?
В.Червенков точно с това се занимава, дори с много по-тежки случаи.
Без назначение от лекар съветвам хулиганка да не предприемаш нищо на своя глава, защото ако си бременна от антикоагулационните препарати има опасност тромбът да се откъсне и да тръгне. В Лидъл продаваха много хубави еластични чорапи, лекарят да ти каже, дали в твоя случай са подходящи да ги носиш. Много мами дори са раждали с такива чорепи.
Ако имаш възможност нищо не губиш направи си консултация в София. Hug
Моля, пиши, как се развиват нещата при теб!
 Hug

Последна редакция: пн, 08 юни 2015, 16:24 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 1 210
Какви са били симптомите, за да се гледа кръвоносен съд на доплер и да се констатира тромб?
В.Червенков точно с това се занимава, дори с много по-тежки случаи.
Без назначение от лекар съветвам хулиганка да не предприемаш нищо на своя глава, защото ако си бременна от антикоагулационните препарати има опасност тромбът да се откъсне и да тръгне. В Лидъл продаваха много хубави еластични чорапи, лекарят да ти каже, дали в твоя случай са подходящи да ги носиш. Много мами дори са раждали с такива чорепи.
Ако имаш възможност нищо не губиш направи си консултация в София с д-р В.Червенков. Hug
Моля, пиши, как се развиват нещата при теб!
 Hug
Благодаря ти много за съветите, Герда   bouquet но не съм бременна, имам назначена терапия, ходя и с еластичен чорап. Просто искам още една консултация.....

# 19
  • Мнения: 39 473
Мале, кви глупости си написала не е истина  ooooh!
Ако има тромб, лечението е венозен хепарин за няколко дни, за да се отпуши крака и да дойде нормалната циркулация. След това се назначава синтром по схема.
Само че отказвам вече да комуникирам с теб, защото адски ме натоварваш.

Хулиганка, каква терапия имаш?

# 20
  • Мнения: 1 210
Мале, кви глупости си написала не е истина  ooooh!
Ако има тромб, лечението е венозен хепарин за няколко дни, за да се отпуши крака и да дойде нормалната циркулация. След това се назначава синтром по схема.
Само че отказвам вече да комуникирам с теб, защото адски ме натоварваш.

Хулиганка, каква терапия имаш?
Детралекс 2по1, Клопидогрел и Аспирин протект по 1. Но започнаха да ми се появяват синини по краката и ръцете, не знам колко е нормално... Затова искам нова консултация и да ми се направят някакви изследвания на кръвта може би...не знам точно какво трябва да искам  Embarassed

# 21
  • Мнения: 39 473
Хулиганка, съжалявам но това е подържаща терапия на вече излекуван човек. АКО наистина имаш тромб това няма да ти помогне. Детралекса заздравява капилярите на съдовете, а аспирина разкарва плаката, за да не се трупа по стените. Но това не е лечение за тромби.
Иди на втори, ако трябва и на трети лекар да те видят на доплер. Стоенето със съсирек, който може да се откъсне и може да стигне до мозък, сърце или бял дроб не е добре.

Противозачатъчни ли си пила?

# 22
  • Мнения: X
 Кой пише глупости, не те разбирам? Никой не оспорва твоя опит, но ти се правиш на лекар и коментираш назначения в много сложни и опасни ситуации - дори даваш съвети за медикаменти, това е некоректно.
 В зависимост на какъв кръвоносен съд се намира  тромбът (дали  е на главен кръвоносен съд), каква е  пропускливостта може да се оперира. Всичко има значение, ако жената не е раждала.
Хулиганка, 02 403 4000 - това е телефонът, на който, ако искаш, може да попиташ за час и консултация с доц.д-р Червенков д.м.

# 23
  • Мнения: 1 210
Хулиганка, съжалявам но това е подържаща терапия на вече излекуван човек. АКО наистина имаш тромб това няма да ти помогне. Детралекса заздравява капилярите на съдовете, а аспирина разкарва плаката, за да не се трупа по стените. Но това не е лечение за тромби.
Иди на втори, ако трябва и на трети лекар да те видят на доплер. Стоенето със съсирек, който може да се откъсне и може да стигне до мозък, сърце или бял дроб не е добре.

Противозачатъчни ли си пила?
Да, противозачатъчни пиех..

# 24
  • Мнения: 39 473
Тогава за съжаление имаш най-вероятно една гадна мутация за съсирването на кръвта, която може да ти създаде проблем по време на бременост. Направи си генетични изследвания за вродена тромбофилия.

Общи условия

Активация на акаунт