Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Много хубава тема!Аз също се интересувам за сиренето и най вече какво трябва да  съдържа попарата за дете на 7 месеца?Нека майки ,които казват ''ооо много е рано'' да не пишат!Аз питам какво съдържа ,а не от кога да я дам?Благодаря предварително! Wink
Тук всеки може да пише и да си казва мнението..
Точно. Все едно да кажеш "аз питам какво да съдържа мешаната скара на едногодишно, а не откога да я дам" Tired Ми рано е! На 7 месечно попарата не трябва да съдържа сирене и обикновено мляко! Как по-ясно да се каже?

# 31
  • Мнения: 365
Много хубава тема!Аз също се интересувам за сиренето и най вече какво трябва да  съдържа попарата за дете на 7 месеца?Нека майки ,които казват ''ооо много е рано'' да не пишат!Аз питам какво съдържа ,а не от кога да я дам?Благодаря предварително! Wink
Тук всеки може да пише и да си казва мнението..
Точно. Все едно да кажеш "аз питам какво да съдържа мешаната скара на едногодишно, а не откога да я дам" Tired Ми рано е! На 7 месечно попарата не трябва да съдържа сирене и обикновено мляко! Как по-ясно да се каже?
но пък от друга страна нищо нередно няма в мешаната скара за едногодишно, стига да не съдържа нервозно кюфте  Laughing

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Абе за мен има доста нередни неща, ама карай.

# 33
  • Мнения: 1 912
И аз не си представям дете на една годинка да яде скара, но като знам, че седеммесечното съседче е записано на детска кухня, какво ли ме учудва  Confused

# 34
  • Мнения: 365
очевидно не сте запознати с метода "Захранване водено от бебето". Децата захранени по този начин нямат проблем на годинка да ядат пържола или пък да ръфат джолана директно от кокала, а кюфтетата и кебапчетата не са никакво предизвикателство дори за 7 месечните. Всъщност повечето деца захранени по този начин се хранят най-често със зеленчукови и месни кюфтета във всякакви вариации още самото начало, понеже формата и консистенцията са най-подходящи за хващане и могат да се отхапят и премачкат дори без зъби.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Много добре съм запозната с метода, но в случая не говоря за консистенция, а за съдържание. Мислех, че е станало ясно.

# 36
  • София
  • Мнения: 933
Екстра , значи направо и една ракия му сипваш и си сядате на мешаната скара.

# 37
  • Мнения: 365
Е.."скара", предполага печено месо, или мляно печено месо на скара, подправките и солта са по избор - аз за това казах да не е кюфтето "неврозно", в смисъл че подправките не са подходящи. Иначе месото само по себе си , струва ми се, е напълно нормална храна за 1годишно дете...аз лично червено месо не ям, само пилешко и риба ям и то много рядко, но си е прието да се яде и да присъства в менюто на бебетата от началото на захранването....за разлика от сиренето и кравето мляко за 6 месечни...всъщност препоръките за белтък от яйце се промениха и сега новите съветват въвеждане на цяло яйце от самото начало, но не и за кравето мляко и сирене..

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 333
всъщност препоръките за белтък от яйце се промениха и сега новите съветват въвеждане на цяло яйце от самото начало
Сериозно? Не съм чувала или чела такова нещо. Може ли линк?

# 39
  • София
  • Мнения: 933
  Моето бебе искаше да яде пясък и чорапите на баща си , трябва ли да се водя по - това негово желание ?
Шегата на страна ! Съгласна съм на годинка месото да присъства в менюто на детето ,но за сиренето и млякото и аз мисля ,че си е рано за седем месечно!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Аз също нямам нищо против месото, не на годинка, а и по-рано (въведох го на 7 месеца и половина някъде). Имам нещо против кюфтетата и суджуците.

# 41
  • Мнения: 365
всъщност препоръките за белтък от яйце се промениха и сега новите съветват въвеждане на цяло яйце от самото начало
Сериозно? Не съм чувала или чела такова нещо. Може ли линк?

разбира се: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20920771 Това е изследването от преди няколко години, на база на което се направиха други проучвания.

"Experts used to say you shouldn't give young children eggs, fish, or peanut products because the child might develop a food allergy. But the latest research from the American Academy of Pediatrics found there's no evidence that babies develop allergies from the early introduction of these foods." http://www.babycenter.com/0_age-by-age-guide-to-feeding-your-toddler_1736045.bc
От тогава в Канада и САЩ препоръките вече са други, както и в някои европейски страни вече, но не съм сигурна и ме мързи да ровя сега, за да съм коректна кои точно бяха..

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 333
Благодаря.

# 43
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
всъщност препоръките за белтък от яйце се промениха и сега новите съветват въвеждане на цяло яйце от самото начало
Сериозно? Не съм чувала или чела такова нещо. Може ли линк?

Скрит текст:
разбира се: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20920771 Това е изследването от преди няколко години, на база на което се направиха други проучвания.
"Experts used to say you shouldn't give young children eggs, fish, or peanut products because the child might develop a food allergy. But the latest research from the American Academy of Pediatrics found there's no evidence that babies develop allergies from the early introduction of these foods." http://www.babycenter.com/0_age-by-age-guide-to-feeding-your-toddler_1736045.bc
Скрит текст:
От тогава в Канада и САЩ препоръките вече са други, както и в някои европейски страни вече, но не съм сигурна и ме мързи да ровя сега, за да съм коректна кои точно бяха..


Age: 12 to 24 months  Wink


питаха за дете на 7 месеца, значи тук:

Age: 6 to 8 months

Цитат
What to feed

    Breast milk or formula, PLUS
    Pureed or strained fruits (banana, pears, applesauce, peaches)
    Pureed or strained vegetables (avocado, well-cooked carrots, squash, and sweet potato)
    Pureed meat (chicken, pork, beef)
    Pureed tofu
   Small amounts of unsweetened yogurt (but no cows' milk until age 1)
    Pureed legumes (black beans, chickpeas, edamame, fava beans, black-eyed peas, lentils, and kidney beans)
    Iron-fortified cereal (oats, barley)

изненада: без краве мляко до 1 година!

# 44
  • Мнения: 365
Там е цитата, който извадих, затова съм постнала линка към препоръките за този възрастов интервал , но иначе в статията за проучването на института по алергология публикувана в правителствения сайт на "The National Center for Biotechnology Information" си пише за каква възраст се касае проучането. И да - без краве мляко до 1 годинка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт