Веганството - да споделим опит - тема 17

  • 56 189
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 402
Много симпатично птиче  Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 1 732
А как птичето не излита през прозореца?

Моите идеи за хапване са летни- много салати, леки крем супички, дини, ягоди, череши на корем.

Една покана за Еньовден.
Темата е интересна, а водещата е много скъп за мен човек.

# 77
  • София
  • Мнения: 5 217
Усмивка, темата е много интересна за мен, има ли още информация? Аз мисля да отида, откога чакам някой да ме убеди да ям... цветя Simple Smile

# 78
  • гр. София
  • Мнения: 395
Вчера готвих тези шишчета със зеленчуци и качамак, но без чери доматите и с гъби. На мен много ми харесаха, но половинката не ги одобри. Той не е любител на качамака и в този му вид също не го хареса.

# 79
  • Мнения: 9 991
Птичето го пазим да не излиза, макар че ако реши, комарника няма да го спре. Но не иска да седи в клетка, а не можем лятото да седим на затворено.  Crossing Arms

# 80
  • София
  • Мнения: 5 217
Имате ли идея, че на село всички пръскат като полудели с раундъп... Потресена съм, потресена съм. Захлупват своето растение с кофа и наоколо пръскат всичко. Включително и собственото си дете и себе си. На другия ден се вижда ярко жълто, изсъхнало.
Отделно, че всякакви торове и пестициди са достъпни като цена - и най-бедните ги купуват и млатят наоколо.
Май ще се окаже напълно прав един био производител, който ми каза купешко да купувам, а не от "бабите" - щото те са и неграмотни и нямат техника за професионално МИНИМАЛНО обработване. Бабите действат "с метличката" в пропорция както дойде.
Раундъп - покрай оградата, отвън и отвътре, под дърветата (?), покрай чешмата, покрай всичко специално насадено.
Лошото е, че разликата се набива на очи само 1-2 седмици.


Ние сме на вълна сос тахини - вкусно и без готвене Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 1 402
ЗаСлон, аз затова от години не купувам от "баби", освен ако не е производство на майка ми и баща ми, които рядко имат време да се занимават и я сеят някой корен домат, я не.

# 82
  • Мнения: 281
Изпуснала съм новата тема Simple Smile Та - запис Simple Smile

adelinda, можеш ли да споделиш как си засадила авокадо?

# 83
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 836
Да споделя аз! Имам поне четири малки растения авокадо. Взема се голямото семе и се засажда, първо в саксия,а после в терена на гарадината.

# 84
  • Мнения: 9 991
Изпуснала съм новата тема Simple Smile Та - запис Simple Smile

adelinda, можеш ли да споделиш как си засадила авокадо?

Бучиш в саксия, поливаш и чакаш. Не трябва да се сухо, не трябва да кисне във вода, след около месец пониква. Обича слънце.

# 85
  • Мнения: 32 526
Минавам да ви споделя, че авокадото не ми хареса.  Sad

# 86
  • Мнения: 1 732
Усмивка, темата е много интересна за мен, има ли още информация? Аз мисля да отида, откога чакам някой да ме убеди да ям... цветя Simple Smile
Със сигурност вече си консумирала цветя под някаква форма. Сладко от рози, или си пила сок от бъз, примерно Wink
Няма нужда от убеждване,  идеята е запознаване с народните традиции за Еньовден чрез символични ритуали. Входът е свободен, безплатен.
Ще има книжки и за деца, от същия автор, а също любопитно меню за опитване - то е написано в поканата: ЦВЕТОНАДА и т.н.
Elora Danan , Понякога авокадото има по- блудкав вкус, зависи от качеството и сорта.Едно такова по- воднисто е, по меко. Дано не си попаднала на такова.
Под каква форма го опита- натюр или в салата; с чесън; на дип; в сандвич; в суши?
adelinda изобщо не видях комарника. Сега съм по-спокойна за твоето птиче Hug Peace

# 87
  • Мнения: 32 526
Натурално си го опитах

# 88
  • Мнения: 9 991
take a smile, ако е от ръка хранено птичето, папагалите са много социални създания и щеше да излиза с нас на вън, без клетка и да се прибира. Нашето е диваче обаче, но член на семейството, много се стараем да му е добре, да се надяваме да не бяга. Дали сме му толкова свобода, колкото е възможно на птица в плен. Идва да яде с нас на масата, ако сме си сипали нещо, което му харесва, нищо че на него му е сложено същото. Надяваме се да се до опитоми, макар да е малко късничко. Мисълта ми е, че както куче или коте се нахвърля на месо ако ядете, да проси,и да яде с апетит сладко-сладко, така нашето пиле е за плодове и зеленчуци.  Blush Hug

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 10:30 от adelinda

# 89
  • Мнения: 9 991
Натурално си го опитах

На препечена филийка намажи, сложи маслинки и домат отгоре и пак кажи дали ти харесва.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт