Майчинството счетоводно-65

  • 47 255
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 167
Лейди,благодаря ти

# 691
  • Мнения: 1 831
Здравейте,да попитам...Бях на работа по заместване и от там излязох по майчинство.Но ''титулярката'' се връща,на и сега искат да прекратят моя договор.Др месец правя 1г. от както взимам майчинство.Може ли да ми прекратят майчинството и какви са ми опциите да не го направят.

# 692
  • Мнения: 13
Здравейте ! Имам 6 месеца трудов стаж и от септември месец почвам да се осигурявам като земеделски производител , но терминът ми е на 29 декември . 12 месеца трудов стаж ще ги навърша февруари , дали ще мога от тогава да почна да взимам майчинство ?

# 693
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Здравейте,да попитам...Бях на работа по заместване и от там излязох по майчинство.Но ''титулярката'' се връща,на и сега искат да прекратят моя договор.Др месец правя 1г. от както взимам майчинство.Може ли да ми прекратят майчинството и какви са ми опциите да не го направят.
Ще ти прекратят ТД, но ще си получаваш обезщетението до края на 410-тия ден. За втората година обаче трябва да намериш друга фирма, иначе оставаш без обезщетение.

# 694
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Изтече първата година майчинство и ще си остана и втората. Къде и какви документи трябва да подам? И при положение, че още не съм за този един месец от изтичане на първата година губя ли майчинството, при положение, че още нищо не съм подала?

# 695
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Молбата за отпуск за отглеждане на дете до 2 години и попълнено Приложение 3 (декл. по чл.53 КСО).
Гледа се кога изтичат 410-те дни, а не навършването на 1 година на детето.Няма да загубиш пари, но ще ги получиш по-късно.

# 696
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 758
Молбата за отпуск за отглеждане на дете до 2 години и попълнено Приложение 3 (декл. по чл.53 КСО).
Гледа се кога изтичат 410-те дни, а не навършването на 1 година на детето.Няма да загубиш пари, но ще ги получиш по-късно.


Благодаря! Hug

# 697
  • Мнения: 1 121
 Здравейте!

Днес в сайта на НОИ видях следното :


Предпоследният ми болничен е от 11.07.2015 до 24.07.2015, там съм с "общо заболяване", дните ми са 9, сумата е примерно 24.54 лв дневно.

45-дневният ми болничен започва от 24.07 до 07.09. В сайта на НОИ виждам, че пише "14 бременност" , дните, които са изплатени са 6, но дневното ми обезщетение е 24.55лв  Така ли трябва да бъде? Не знам защо, но съм останала с впечатление, че ако това са примерните цифри, не трябва ли да е към 26 лв на ден, защото болничния е вече за бременност?

Много благодаря  Hug

# 698
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Кодовете са ок.
Зависи от доходът.Процентите са различни наистина, но все пак този за общо заболяване се изчислява върху предходните 18 месеца, а този за бременност върху предходните 24.

# 699
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 432
Кодовете са ок.
Зависи от доходът.Процентите са различни наистина, но все пак този за общо заболяване се изчислява върху предходните 18 месеца, а този за бременност върху предходните 24.


Освен това и двете суми на брутен осигурителен доход / 80 или 90% / се сравняват с нетния и се взема по-малкото число  Peace

# 700
  • Мнения: 1 121
Много благодаря за отговора, пантера , Lady !  Hug
(Това за месеците съвсем го изключих)

Това са сумите за юли, остана да очаквам за август,до термина ми, нали така?

# 701
  • Мнения: 324
Здравейте,да попитам...Бях на работа по заместване и от там излязох по майчинство.Но ''титулярката'' се връща,на и сега искат да прекратят моя договор.Др месец правя 1г. от както взимам майчинство.Може ли да ми прекратят майчинството и какви са ми опциите да не го направят.
Ще ти прекратят ТД, но ще си получаваш обезщетението до края на 410-тия ден. За втората година обаче трябва да намериш друга фирма, иначе оставаш без обезщетение.
Е как така ще и прекратят договора,докато е по-майчинство?!Втората година не е ли осигурена от държавата?

# 702
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 432
Щом е по заместване, договорът й се прекратява автоматично при завръщане на титуляра.

# 703
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Аз пак съм тук с въпрос - от фирмата на ММ са му казали че му се полагат 15 дни отпуск за бащинство по повод раждането на детето, но така или иначе няма да му ги дадат но ще го водят че ги е ползвал за да може да се вземат някакви пари - за какво става въпрос, кой ги изплаща? Не се ли води просто като допълнителна отпуска?

# 704
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 432
Аз пак съм тук с въпрос - от фирмата на ММ са му казали че му се полагат 15 дни отпуск за бащинство по повод раждането на детето, но така или иначе няма да му ги дадат но ще го водят че ги е ползвал за да може да се вземат някакви пари - за какво става въпрос, кой ги изплаща? Не се ли води просто като допълнителна отпуска?

Плаща се от НОИ, както другите обезщетения. Ползва се от деня, в който изпишат детето от болницата, след раждането. Нужна е служебна бележка от болничното заведение и декларация, която се представя на работодателя.

Общи условия

Активация на акаунт