До мамите с породени дечица...

  • 1 766
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
И ние не бяхме планирали второто бебче,макар че със сигурност искахме второ-просто искахме да е на по-късен етап. Той пък взе, че ни изненада малкия бебо Heart Eyes
Сега сме много щастливи,че си имаме две дечица.
За отглеждането им ми помага детегледачка,защото наистина си е трудничко да ги гледаш сама(не че е невъзможно...) особено в началото

# 16
  • Мнения: 2 071
Аз още не съм майка на породени дечица, но живот и здраве наесен ще бъда. При нас второто бебе беше планирано и желано - в интерес на истината първия път "успяхме" след 7-8 месеца опити, а сега от раз, което не очаквах и се надявах да са с малко по-голяма разлика, но... Аз съм още в началото, в т.нар. "рискови месеци", но в момента нямам жена да ми помага и се справям сама - дъщеря ми прохожда и постоянно съм наведена или я нося ( но тя е само 9 кг). Със сигурност обаче ще вземем детегледачка, защото сама ще ми е трудно, а и от бабите не чакам помощ.

# 17
  • Мнения: 1 526
Я, аз да ви питам, планирани деца ли са вторите
или са се получили от т.нар. пазене, докато
кърмите и не ви идва мензис?
Иначе, да са ви живи и здрави дечицата,
да ви слушат и да им се радвате от сърце!


И двете ни бяха планови! И много им се кефим, въпреки трудностите
Я, аз да ви питам, планирани деца ли са вторите
или са се получили от т.нар. пазене, докато
кърмите и не ви идва мензис?
Иначе, да са ви живи и здрави дечицата,
да ви слушат и да им се радвате от сърце!


Не, не беше планирано.Но идеята за второ дете беше започнала да се загнездва в мислите ни- моите и на таткото Simple Smile Не очаквахме че ще стане толкова бързо... Е, добре  дошло Heart EyesСтана точно в месеца,когато спрях да кърмя.
Хрумна ми мисълта,че няма да е лошо,майките с породени дечица да си имаме едно кътче из форумите,където да си обсъждаме и споделяме разни неща...
Харесва ли ви идеята Simple Smile

УУУУУуеееееееее Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 176
Идеята за спец място във форума е супер!
А за планирането - опитите за първо бебе продължиха няколко години, затова за второто започнахме от рано и май се получи  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 142
Моите дечица няма да са съвсем породени, но все пак ще са с малка разлика. Второто ни детенце беше планирано. Дори щяха да са съвсем породени, но направих спонтанен аборт, но това е друга тема... При мен обаче с появяват други въпроси. Чудя се кога заобичахте второто, аз имам чувството, че нямам никави чувства към него, много го искам, но някак няма тръпка... дали ще бъда добра майка...толкова много обичам каката, че се чудя откъде ще намеря още любов за другото бебе?  при вас как беше? Задавахте ли си такива въпроси или аз съм се смахнала? Малко ме е срам, че въобще ми минават такива мисли през главата...

# 20
и на мен ми минава такъв въпрос ... имам спомени, че една позната беше казала: ако знаех, какво е да имаш две деца, със сигурност щях да имам три...

# 21
  • Мнения: 2 142
и на мен ми минава такъв въпрос ... имам спомени, че една позната беше казала: ако знаех, какво е да имаш две деца, със сигурност щях да имам три...

Ей, звучи доста обнадеждаващо!   bouquet

# 22
  • Мнения: 160
здравейте
 нашата разлика  ще е 1.4 месеца,а за планирано....от моя страна не,но от на таткото...да,
за помощ се надявам и ще разчитам и на 2 баби,те и сега мн. ми помагат
  Grinning

# 23
  • Мнения: 125
Разликата при нас е две години. Аз не исках толкова скоро второ дете. но таткото беше решил и нямаше спасение. След като родих си призна, че взел това решение още, когато се родило първото и нямало да се откаже. Нашия татко е едно дете и казва, че е растял много самотен. На май месец ще си имаме и трето, но разликата с каката и баткото ще е 8 и 6 години. Не мога да ви опиша колко са щастливи. Всеки ден ме питат, колко още дни остават и всичките им игри са за бебето. Все подреждат,все приготвят и всичко за бебо.

# 24
  • София
  • Мнения: 353
Здравейте отново и от мен! При нас второто детенце се получи случайно.        разликата им е 1 година и 1 месец. Когато разбрахме обаче че съм бременна веднага решихме да го оставим. Не съм съжалила нито за миг за това решение. И двете ми момичета са прекрасни деца!!! Сега чакам  трето дете през август. Тук нещата са малко по-различни. Таткото искаше три деца още от сватбата, но аз бях категорично за две. Сега когато забременях се уплаших. Много мислих, но реших че ще оставя и него. Каките също като при теб Olivia са много радостни. Те от доста време ме молят да им родя бебе, така че бяхме 3:1 за бебето. Вече съм в 20 седмица и  от ден на ден все повече свиквам с него. Колкото до обичта, Michel не се притеснявай! Ще видиш че всичко ще е наред. Няма начин да не го обичаш. След време няма и да си помислиш, че можеш без него!

# 25
  • Мнения: 1 526
Моите дечица няма да са съвсем породени, но все пак ще са с малка разлика. Второто ни детенце беше планирано. Дори щяха да са съвсем породени, но направих спонтанен аборт, но това е друга тема... При мен обаче с появяват други въпроси. Чудя се кога заобичахте второто, аз имам чувството, че нямам никави чувства към него, много го искам, но някак няма тръпка... дали ще бъда добра майка...толкова много обичам каката, че се чудя откъде ще намеря още любов за другото бебе?  при вас как беше? Задавахте ли си такива въпроси или аз съм се смахнала? Малко ме е срам, че въобще ми минават такива мисли през главата...
Ей, Мишел това все едно съм го писала аз преди 3.9 г.! Чувствах се точно така!Толкова много обичах( обичам!) каката че си мислих- просто няма как да се обича повече! Но мила когато бебчо се роди всичко си идва по местата! Има място и има още мноооого любов- тя не се дели- просто е там! Незнам дали ме разбра- но повярвай ми ще го почувстваш, живот и здраве! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 142
Ох, благодаря ви, за подкрепата! И таткото все ми казва, че когато съм забременяла с Еми се е чудел, като ме обича толкова, дали ще обича бебката, но щом я видял разбрал, че вече я обича, а мен не обича по-малко от преди, дори напротив. казва, че просто любовта му е станала повече, а не я е делил. Сега казва, че вече обича новото бебе и че има място за ощеее... Надявам се и при мен да е така и когато я видя да я заобичам силно, силно!  Hug

# 27
  • Мнения: 694
Щом сме се хванали на това хоро няма къде да ходим и ще се справяме. Единственото което искам е да сме здрави, а останалото ще си дойде по местата.  Peace
И аз страшно много обичам каката, даже моя мъж казва, че обичта ми била болезнена (за мен) и това не е хубаво. Е с появата на новия член на семейството обичта ще се разпредели.... поне така си мисля.

# 28
  • Мнения: 307
Щом сме се хванали на това хоро няма къде да ходим и ще се справяме. Единственото което искам е да сме здрави, а останалото ще си дойде по местата.  Peace
И аз страшно много обичам каката, даже моя мъж казва, че обичта ми била болезнена (за мен) и това не е хубаво. Е с появата на новия член на семейството обичта ще се разпредели.... поне така си мисля.


Благодаря,и мен ме тревожи този въпрос с обичта към децата.Дали ще успея да ги обичам еднакво или към едното ще имам слабост.Като знам как се притеснявах първата бременност,броях движенията на бебето,говорех му... А сега до петия месец дори забравях понякога, че съм бременна.Вече като усещам движенията нещата се промениха, но пак все още мисля повече за каката. Но както казвате ,всички минали по този път,нещата ще си дойдат на мястото.
Имам и един по-материален въпрос:Кои неща мога да ползвам от по-голямото бебе или трябва да купувам нови неща.Напр. количка-с каква ще ми е най-удобно при разлика 1,5 год.

# 29
  • Мнения: 2 071
Изобщо не изпитвам никакви притесненя за обичта ми към децата, сигурна съм, че ще обичам толкова всеотдайно и силно и второто си дете. Надявам се да мога да използвам някои неща от първото - обаче дъщеря ми се роди пролетта, а новото бебе чакаме наесен и ще имаме разминаване в дрешките. А количка и аз не знам дали ще ми трябва - сигурно ще се наложи двойна в началото.

Общи условия

Активация на акаунт