48 летен пъб на ЕЛП

  • 20 911
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 219
За една среща вчера... много ми е досадно да пиша новини за сайта. После треа и на английски да ги превеждам.

# 46
  • Мнения: 3 736
Хей-хо!  Hug Липсвате ми!

Не е Кицът отговорен за липсата ми, обещавам. Тя си расте, аз си бачкам дисциплинирано и като свърша с тази дейност, гледам да бягам от компютъра и да си седя с книжката, та затова все по-рядко навестявам и форума като цяло, а оттам и вас. Юли обаче чавето ще си седи в къщи и ще ви орева, не се съмнявайте.  Mr. Green

Вчера ходихме на куклен театър и мисля, че ми хареса колкото на Кица. Да се тревожа ли, се чудя сега. Все съм си мислила, че кукленият театър е голяма тъпотия за големи хора.  Blush

# 47
  • София
  • Мнения: 6 219
Пуцееееееееееееее! И бира и обещала, ама...

# 48
  • Мнения: 3 736
Ване, тия дни живея на балкона, заповядай! Таман да ми видиш подправките. Mr. Green

# 49
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Тая година е магданозена. И копърова. Изобщо засега върви отлична. Ягоди, ябълки, сливи, домати, пиперки, лукове, тиквички, краставици, фасул - всичко расте и дебелее.



# 50
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Тази година магданозът ми е обърнал гръб
и ме не ще. Намираме се в крайна несподе-
леност, леко натъжаваща. И ягодите не съв-
сем сладки излязоха (така си и залязоха, де)
Ще видим натам как ще е  Laughing

Ники,  Hug

О, Ир, мисля, че ти е много стратегията за
"беж по-далеч от компа". И все пак нами-
навай, накратко, колкото да сме спокойни,
че е обичайното Simple Smile

# 51
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
пие ми се кафе.
много кафе

светът е несправедлив - при търсене на "кана кафе" ми излизат картинки на кана ЗА кафе  Crazy

# 52
  • Мнения: 3 784
Видяхте ли какво се е случило с елпските любими грузини?  Shocked

Цитат
Грузинци се опитват да приберат хипопотам, избягал от зоопарка след тежката буря снощи в столицата Тбилиси. Силната буря с проливен дъжд, силен вятър и градушка е разрушила и повредила жилищни сгради и инфраструктура, но най-силно е пострадала зоологическата градина. Наводнението е отнело живота на 11 души, четирима от които - служители на зоопарка, който се оказал в епицентъра на бурята. Избягали са повече от 30 животни, много други са загинали. Издирват се шест лъва, шест тигъра, седем мечки, 13 вълка...

# 53
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
снимките ми припомниха Аспарухово  Confused

а това дали е монтаж?
Скрит текст:

# 54
  • Мнения: 3 784
 Confused Вероятно, защото не мога да си представя как 50-60 см вода ще стигне на акули за удобно плуване, на каквото тези се радват. Всъщност, повечето вероятно биха застъргали по корем. А за да не е 50 см, трябва ескалатора по проект да свършва над някоя бездничка.
Откъде е тази снимка, Добри?

# 55
  • Мнения: 3 784
Допълвам - не е монтаж - от инцидент в Шанхай през 2012 е. Аквариум на входа на мол се е спукал. Но всъщност хората са пострадали от счупеното дебело стъкло и огромното количество вода, която ги е заляла, няма гризнати. А и акулите май не са оцелели, горките.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2253406/Sharks-escape-ma … ng-15-people.html

https://www.youtube.com/watch?v=cPnQKqcaDPg

# 56
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Confused Вероятно, защото не мога да си представя как 50-60 см вода ще стигне на акули за удобно плуване, на каквото тези се радват. Всъщност, повечето вероятно биха застъргали по корем. А за да не е 50 см, трябва ескалатора по проект да свършва над някоя бездничка.
Откъде е тази снимка, Добри?

беше илюстрация в статия за трагедията в Грузия.  Tired явно е по-лесно да се копира нещо отнякъде, без задължително да има връзка със събитието  Tired

# 57
  • Мнения: 3 784
Знаеш ли, Добри, оказа се, че все пак в първия си пост съм уцелила по-правилно.  Embarassed

http://www.hoax-slayer.com/kuwait-shark-tank-collapse-hoax.shtml

Снимката с акулите е дигитално манипулирана. Истинската е направена след наводняване на Юниън Стейшън в Торонто - и на нея няма акули.

За дигитално манипулираната първо се твърди, че е направена след спукване на Аквариум в Кувейт, след това за Шанхай (което е истински инцидент, за разлика от Кувейтския, но пак не е с такива кадри), а сега и за Грузия.  Tired

Спирам с тия глупости.

# 58
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Не са глупости, Ники.  Hug Изключително ценно
(за мен) е. Вярно, че е премного кофти все повече
и повече да спада доверието в медиите, но е по-
добре от пълната незащитеност срещу гърчави
манипулации. Благодаря  Hug

И почти по темата (скривам, защото е големичка)
Скрит текст:

# 59
  • Мнения: 3 784
Ло, не знам защо благодариш, но се радвам, ако съм била полезна.  Grinning Hug

Много по темата е снимката - и по двете теми.
А за жалост от дигитално манипулирана може да стане реалност.

Според началната страница на бг-мама днес било Световен ден на вятъра.  Grinning Два поздрава по този повод - светъл, за уши, тъмен, за очи.

Освен това било и Видовден по стар стил, та, ако някой го е чакал...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт