ПАРИЖ 11

  • 69 832
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 811
Iki70 аз бих ти препоръчала Дисни. През март е добре за посещение, защото учениците не са във ваканция и няма много хора.
Са, са  Laughing Зависи от дните, де - учениците от зоната с Париж и региона, Монпелие и Тулуза са във ваканция до 6 март 2016  Grinning

Irenaria, помисли си какво точно много искаш да видиш в Париж (колкото и нестандартно и малко да е, напр. линията на меридиана в Сен Сюлпис, или останките от стената на Бастилията в метростанцията, или да пиеш кафе насред Латинския квартал), направи списък и организирай спрямо това...  Peace като не е задължително да се съобразяваш с общественото мнение и "как може да идеш в Париж и да не направиш това или онова!" (напр. да се повозиш на корабче по Сена, или да отидеш на кабаре, или каквото още може да хрумне на човек по въпроса...)

# 76
  • София
  • Мнения: 3 972
Плаща ли се за багаж в градския транспорт? Ако возя 1 или 2 куфара (големи) и ръчна чанта, трябва ли да купувам допълнителен билет?

# 77
  • София
  • Мнения: 660
Iki аз пък не бих ти препоръчала Дисни Wink) Ние бяхме с дете и затова отидохме. Повече никога няма да си причиня това чакане по атракциони. Много, ама много комерсиално място за мен. Няма я магията. Но това си е мое мнение Wink) Дъщеря ми го хареса Wink))

# 78
  • Мнения: 1 192
Нещо необосновано скъпа атракция ми се струва този Дисниленд. Приятно ще е , но аз съм страхлива и само ще си дам парите на вятъра. За един парк да дам 70 евро на човек... някак си ми е нереално. Като ви питах не бях проверила цените. 

# 79
  • Мнения: 743
Е,вие пък какво очаквате-американските комерсиални и безмислени неща се знае,навсякъде ги има.Толкова ли е скучен живота на децата та имат нужда от такива изкуствени и измислени емоции.?

# 80
  • Вестерос
  • Мнения: 38 383
Да така е, но кое дете не си е мечтало за Дисниленд, аз също съм си мечтала за това преди 20 години, сега естествено тези 70 евро и деня за посещение бих го прекарала в Лувъра. Но все пак когато си с малко дете не върви да го мъкнеш по музеи постоянно, доскучава му и си иска забавлението.

# 81
  • Мнения: 237
Е,вие пък какво очаквате-американските комерсиални и безмислени неща се знае,навсякъде ги има.Толкова ли е скучен живота на децата та имат нужда от такива изкуствени и измислени емоции.?

Атракциите са измислени, но емоциите на децата са истински.

# 82
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 811
Абе, според мен си зависи и от човека... пък и от възрастта  Whistling. За първи път отидох в Дисни, когато бях на 26 и минах 3 пъти Спейс Маунтайн-а. 15 години по-късно, се качих, заради доброто старо време и на излизане ми трепереха мартинките  Mr. Green. Но пък за сметка на това, няма да простя на студиото на "Хари Потър" при следващото пътуване до Лондон.

Raya, в метрото можеш да превозваш куфар до 75 см, без да се налага да плащаш допълнително. Аз лично съм минавала с голям куфар, сак за ръчен багаж, раница и чанта за лаптоп. Проблемът е основно при влизане и излизане през вратите. На някои от станциите има специални отвори, през които да провреш куфара, а можеш да минеш и през изхода за деца в колички и инвалиди. В автобусите подобен багаж се толерира в непиковите часове (9 до 16ч и след 20ч през седмицата и целодневно събота неделя и празнични дни).

# 83
  • Мнения: 940
Аз на примерно съм мечтал за Версай да посетя,дано да стигна до там! Simple Smile Всеки си преценява какво да посети! Simple Smile Роца е права,каквото решите това правете!На един му харесва едно,на друг друго! Simple Smile Аве то 70 Евра за цял ден не е скъпо като цяло,но дали си заслужава ако си без дете! Simple Smile Всеки решава! Simple Smile

# 84
  • Мнения: 1 192
Мнения и съвети не са ми излишни. На място според времето ще решаваме. Аз благодаря на всеки за мнението, защото е полезно за мен. Ще бъдем 4 дена в Париж и един ден ще отидем и до Белгия, където имам приятелка, та програмата ще я напасна.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 3 271
От летището щом сте 4 човека, можете да вземете такси, ще ви излезе по-евтино и ще си спестите прекачвания с багажите. Има таксита с фиксирани цени. Мястото. където ще ви е хотела, не е от най-шикозните, но не се шашкай ако не срещнете бели хора, популацията там не е криминогенна. Вземете си карти за метро 1-ва зона, а за излизане от нея - за Версай, за Дисни... си вземете отделно билети за РЕР -а .

А тези таксита с фиксирани цени, как да разпозная измежду останалите? По принцип мислехме за метро, защото ми се струва че придвижването ще е по-бързо.

# 86
  • Мнения: 157
Привет! Може ли някой да ми помогне за закупуване на билети за двореца Версай онлайн. Не мога да намера сайт, или не зная как.......? Не знам. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 237
От летището щом сте 4 човека, можете да вземете такси, ще ви излезе по-евтино и ще си спестите прекачвания с багажите. Има таксита с фиксирани цени. Мястото. където ще ви е хотела, не е от най-шикозните, но не се шашкай ако не срещнете бели хора, популацията там не е криминогенна. Вземете си карти за метро 1-ва зона, а за излизане от нея - за Версай, за Дисни... си вземете отделно билети за РЕР -а .

А тези таксита с фиксирани цени, как да разпозная измежду останалите? По принцип мислехме за метро, защото ми се струва че придвижването ще е по-бързо.

Ами виж например този сайт, но трябва да се резервира предварително и може да ти е сложно. http://taxi-discount.fr/

# 88
  • Мнения: 2
Миналата седмица бяхме в Париж и посетихме Версай. Според мен не е необходимо предварително закупуване на билети за Версай, тъй като не осигуряват предимство при вход. Опашката за билети на место е незначителна (има автомати за билети и каси), чака се на друга голяма опашка за вход в двореца и  контрол на сигурността.

# 89
  • Мнения: 157
Миналата седмица бяхме в Париж и посетихме Версай. Според мен не е необходимо предварително закупуване на билети за Версай, тъй като не осигуряват предимство при вход. Опашката за билети на место е незначителна (има автомати за билети и каси), чака се на друга голяма опашка за вход в двореца и  контрол на сигурността.

Благодаря много за информацията. Искаше ми се предварително да имам билетите, защото отиваме с организирано пътуване и се оказа, че агенцията е пропуснала да ни включи в това "мероприятие", и ние така и така ще ползваме транспорта с групата до Версай, ми се щеше да наваксам и времето, през коещо ще чакаме за билети за да можем и заедно да влезем (с групата ). Но да се надявам, че ще успеем. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт