Великобритания - тема 59 Лятно Морска

  • 65 849
  • 753
  •   1
Отговори
# 480
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Предполагам, че мениджърката сама си е изградила мнение за доброволците. Тя има интерес да се разреши ситуацията по добър начин, разбира се. Доброволците са ценни, а не винаги е лесно да се задържат, по ред причини.

# 481
  • UK
  • Мнения: 3 959
Точно тази изобщо не ми е ценна, дори напротив. Без нея нямаше да имам никакъв проблем.

# 482
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Да ви кажа как се възмутих в самолета преди 2 седмици - българска майка говори на детето си на английски (бащата май не беше с тях) - на развален такъв. Е, ама защо бе, защо... ooooh!
Да не си ме чула мен  Laughing
Защото не разбират всичко добре като им се обяснява на български  Crazy Има жени които не си седят в къщи да гледат децата, ходят на работа и разбира се ползват детегледачки. За съжаление българките детегледачки със съответните квалификации не са много. Моя приятелка ползваше местна нани. Ами няма от къде детето да научи български, освен основни думи и фрази, които разменят в къщи след работа  Crazy Аз пък като съм гледала моето и до 4 години само български говореше и бойкотираше английския, голям регрес се получи в момента, в който и аз тръгнах на работа  Rolling Eyes

# 483
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Да ви кажа как се възмутих в самолета преди 2 седмици - българска майка говори на детето си на английски (бащата май не беше с тях) - на развален такъв. Е, ама защо бе, защо... ooooh!

Ljoli ти беше младо момиче без деца още нали? Мен ако ме чуеш сигурно също ще се питаш защо говоря едно и също нещо на български, после на английски и после (зависи към кое от трите ми деца се обръщам) на българо-английски. Правя го за да съм сигурна, че са ме разбрали точно какво казвам!

Ако нямам време или е нещо за сигурността им директно карам на английски, за по-бързо! Не е идеално, но трябва да се комуникира по някакъв начин.

Да попитам готови ли сте с нещата за училище вече?
Аз тази година започна от по рано да се готвя, че ще имам 3ма ученика  Crazy! Обувки, униформи са готови сега имам да оправям етикетите и да надписвам. Гардеробите са подредени  ooooh!
 

# 484
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Аз от скоро съм майка, но едно ми стана ясно мбого бързо-всеки родител има добра причина да прави или да не прави нещо. Запознах се в парка с българска майка, която говореше на английски с детето си. Намерих го за странно, но толкова. Засякох я втори път и тя ми каза, че детето и има аутузъм и че до скоро не е говорило изобщо (сега е на 5г.), но терапиите са му помогнали и тя е избрала да му говорят само на един език, защото за тях дори това е огромен успех. Вярно е, че е в природата ни е да се възмущаваме от поведение, различно от нашето разбиране за нормалност, но често има основателна причина за това.

# 485
  • UK
  • Мнения: 1 918
E, ама а продължавам да не разбирам защо на детето му се говореше на английски - изключително лош английски при това - поне да го учат правилно. Сигурно знаете по-добре, аз действително нямам деца, но на мен случката ми се стори странна.

# 486
  • Мнения: 8 892
На мен пък ми е интересно какви допълнителни занимания посещават децата ви. По-конкретно за деца във възраст reception и Y1 ми е питанката.

# 487
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Трудно е да се разбере защо, не живеем по еднакъв начин, нито разбиранията ни са еднакви. И аз се чудех едно време защо, докато не ми дойде на главата  Crazy моят английски също не е хубав, имам си съответния акцент и понякога питам децата кое как точно се произнася  Laughing А този път на връщане обяснявах на малката основни технически неща за самолетите, е това съм го научила на работното място в Англия и съответно българската терминология дори и на мен ми е непозната.

Блу, за момиче аз лично бих се спряла на плуване и гимнастика. Има и танцови групи, street dance, балет, драма, както и бойни изкуства (аз не ги долюбвам много). Зависи от това какво иска детето и ти съответно.

Последна редакция: пн, 31 авг 2015, 07:40 от Merry

# 488
  • Мнения: 8 892
Благодаря, Мери! Към танци и плуване съм се насочила. Това са нейните и моите желания, макар че очаквам някакво разочарование от плуването, когато разбере, че няма да е както в морето с пояса. Simple Smile
Въпросът ми беше продиктуван от това, че масово децата от класа още от ресепшън (а някои и от по-малки) ходят на по няколко извънкласни занимания. А на мен и през ум не ми е минавало да я натоварвам толкова, още повече, че тръгна на училище само с 2 думи на английски, сменя училища и хич не й беше леко. Но срещнем ли родител от класа и се почва "ходи ли на испански, а на плуване, а на гимнастика, на карате/айкидо... а на какво ходи тогава?" Mr. Green Embarassed, като от изброените само испанския е в у1илище. Та реших и тук да попитам.

# 489
  • York
  • Мнения: 826
Да попитам готови ли сте с нещата за училище вече?
Аз тази година започна от по рано да се готвя, че ще имам 3ма ученика  Crazy! Обувки, униформи са готови сега имам да оправям етикетите и да надписвам. Гардеробите са подредени  ooooh!

Аз още не съм купила обувки  Rolling Eyes Утре следобяд трябва да го направя вече...
Моето дете сега започна да учи в английско училище, но ще му се налага да остава след училище на платените допълнителни два часа и то още от самото начало от Понеделник до Четвъртък. Много ми е тъпо за това, но няма как.
Моят английски също не е добър, но когато сме навън или в компанията на познати англичани или англоговорящи и говоря на английски. Това доста и помога, и забелязвам, че за два месеца започна дори и да скалъпва елементарни изречения. А и тя самата се опитва първо да ми каже нещо на английски, когато не сме у дома и ако не я разбера довършва обяснението на български  Laughing

Днес посетихме Лийдс. Никак не ми хареса.
 

# 490
  • Мнения: 663
ponqkoga, какви са тези допълнителни платени часове?

# 491
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Готова съм с почти всичко за училище, с някои неща бях готова още в началото на ваканцията Grinning В къщата ми може да е пълен хаос, но планирам щателно за някои неща. Остават ми няколко етикета за гладене, но купчината с пране е толкова голяма, че като я погледна, ме обхваща немощ и падам на дивана пред телевизора Mr. Green
Поддържам всячески езика. Особено с по-малкото дете, което научава някои думи първо на английски и й е трудно да ги обясни на български. Тогава ме пита как е едикаквоси на български и след това повтаря наново изречението с българската дума. Прецених, че в училище и така прекарва повече време в англоезична среда и е неизбежно да й стане силен език, с който няма да има никакви проблеми - каквото мога да допринеса вкъщи, като говорим на български, го правя. Сега се опитва да пише на кирилица по своя инициатива, която насърчавам колкото мога. Повечето букви неудивително са на латиница, къде не ги знае на кирилица, къде ги бърка... Предполагам, че с началото на училището ще поизгуби интерес, защото е сложно да се учат две азбуки едновременно, но кой знае, може да упорства и да й е интересно Grinning Към средата на септември ще започне и новата учебна година в българското училище, където ще е също първи клас и се надявам да й е все така интересно както и миналата година.

Противопожарната аларма в общинска сграда в парка срещу нас вие цял ден, ще вие цяла нощ и вероятно ще ие и утре. От полицията и пожарната не могат да ми помогнат, не е посочен контакт, който да може да я изключи, въпреки че тя явно е развалена и мисля утре да търся контакта на местните съветници да се оплача. Мозъкът ми вибрира вече.

# 492
  • York
  • Мнения: 826
ponqkoga, какви са тези допълнителни платени часове?
Детето може да остава два часа след училище допълнително, както и да отива по - рано и да закусва там. В нашето училище се заплаща по 3 паунда на час. И доколкото разбирам децата си играят групово през тези часове под наблюдението на преподавател.  Peace

# 493
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
ponqkoga, какви са тези допълнителни платени часове?
Детето може да остава два часа след училище допълнително, както и да отива по - рано и да закусва там. В нашето училище се заплаща по 3 паунда на час. И доколкото разбирам децата си играят групово през тези часове под наблюдението на преподавател.  Peace

Имаш предвид че отива на breakfast и after school клубове.

# 494
  • UK
  • Мнения: 4 308
И аз имам познат в такава ситуация, бях au pair в семейството, таткото живее в чужбина, майката чужденка, той говори на децата си на чуждия език и български те не говорят. Питала съм го, човекът казва, че е много трудно да седнат заедно като семейство на масата или където и да е, и всяка дума която каже на децата си да превежда на майка им, която не говори български. В един момент чуждият език е с огромен превес и в ситуация в която таткото сам с децата се опитва да им говори само на български, трябва всяко изречение да повтаря и да потретва и да превежда и децата тотално се изнервят и отговарят на другия език. Тъжно е малко, но абсолютно разбираемо.
А племенниците ми, момчета на 6 и 8 г, от две години живеят в Англия, в изцяло българско семейство, играят и контактуват помежду си само на английски. Български само, когато се обръщат към родителите си и в разговори с тях.

Някъде бях чела нещо назад - кога купувате билетите си за прибиране за Коледа?

Общи условия

Активация на акаунт