Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 795
Здравейте,аз съм отскоро тук,имам бебче на 3 месеца живея в Гърция, Орестиада,близо до границата със Свиленград,живея от август миналата година и се мъча с езика,почти разбирам всичко,но ми е много трудно да говоря,немога да се отпусна,исках да попитам дали няма мами в този град и как започнахте да говорите гръцки,как по лесно да го уча и за колко време го научихте,извинявам се за многото въпроси наведнъж?😁😁😁

# 796
  • Атина
Добре дошла, KatiaV! Да ти е живо и здраво бечето и много да му се радваш! За гръцкия не се притеснявай, една моя приятелка научи доста само гледайки телевизия - стига да си намериш да гледаш нещо, което да ти е интересно. Така се наизустяват цели фрази и е много по-лесно после да ги изкажеш. Също така и с песни. Научила ли си се да четеш?

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 00:10 от Aqua Marina

# 797
Започни да посещаваш уроци, принципно ако се захванеш сериозно, бързо ще го научиш.

# 798
Подкрепям мнението на Аква Марина. Peace
Освен това най-важното е да общуваш. Не се притеснявай, ако не успееш да се изразиш правилно. В крайна сметка най-много да се посмеете.
     Никога няма да забравя периода в който майка ми се опитваше да научи гръцки... Grinning.  О.Крит, Ханя, лято ... Майка ми редовно заседнала на балкона и слушаща разни песни по радиото... С узаки за компания при това....
      Един ден се прибирам от работа и ми сервира че е заучила нова фраза -  Сто цигаро на балкони  Laughing. Ами доста се посмяхме с това, ама в крайна сметка го научи гръцкия  Laughing

# 799
Здравейте гръцки мами! Идвам на гости от Немските мами с въпрос- в Гърция има ли Unicredit bank/Hypovereins bank и как се казва,за да потърся дали ще имам банкомат наблизо,докато сме ваканция в Гърция! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 800
Няма такава банка!

# 801
Май има, ама както и да е.
Банкомати има навсякъде, проблем може да са картите - visa, maestro. Някои не работят извън страната в която са издадени.

# 802
Аз за толкова години не съм видяла, ама ти щом знаеш, ОК.

# 803
  • Атина
Здравейте гръцки мами! Идвам на гости от Немските мами с въпрос- в Гърция има ли Unicredit bank/Hypovereins bank и как се казва,за да потърся дали ще имам банкомат наблизо,докато сме ваканция в Гърция! Stuck Out Tongue Winking Eye
Банка има, но само за големи клиенти и само една, за това не я виждаме. Но по принцип мисля, че няма значение дали е на същата банка банкомата или на друга, защото се счита, че е в чужбина и си взимат комисионна. Поне така е с гръцките банки в България, счита се, че са друга банка с друго управление и като цяло друго юридическо лице. Така че от който и банкомат да си теглите, би трябвало комисионните да са същите.
https://www.unicreditgroup.eu/en/worldwide/our-worldwide-presenc … bal-shipping.html

# 804
Благодаря ви за отговорите! Просто в БГ с немската карта тегля без пари от УниКредит и се замислих дали и в Гърция няма да е така... Blush

# 805
Здравейте мами, извинявам се за нахлуването, но доста често ви следя, вече обмисляме са се преместим да живеем в Гърция и започваме малко по малко да се подготвяме.
Пиша сега с молба да ми дадете съвет за някакъв малък подарък от България за приятели в Гърция, които много ни помогнаха, в изключително труден за нас момент.
Те са голяма фамилия и бих искала да зарадвам всеки с нещо, обаче в Гърция си имате всичко и то е в пъти по хубаво от в Бг.
Много ще съм благодарна за идея.
Хубав празник и благодаря Blush

# 806
И аз нахлувам с въпрос! Blush Бяхме на почивка в Гърция и на връщане си купихме кори за баница,плътни,твърди и сгънати на 4! Може ли да ми кажете как ги приготвяте,с вода ли се мокрят за да омекнат?

Общи условия

Активация на акаунт