Две ваксини в един месец, може ли?

  • 4 166
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, искам да ви помоля за вашите съвети. Моята бебка е на 3 месеца. Преди месец и биха ваксина, която е 5 в 1, тази ваксина се бие три пъти (по веднъж на месец). Но сега ни предстои втората от този вид 5 в 1 и в същия месец искат да ни бият ваксината за туберколоза? Не знам колко дни трябва най-малко да има между ваксините. Моля за някакви мнения, съвети. Благодаря!

# 1
# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mammy001,по календар 6 валентната+Синфлорикс са в един ден.Но ти може да искаш лекарката да ги раздели през един месец или повече.Някои лекари мрънкат,но нямат особен избор,ако родителите не са съгласни да се бият наведнъж.Все пак евентуалните неразположения и последствия ще са изцяло за вас и е редно вие да решите дали да са наведнъж

# 3
  • Мнения: 45
Аа да да разбрах тя е веднаха след раждането, но мен ми е друг въпроса. Сега в този месец имаме тази ваксина 5 в 1 и сикат 10 дни след това да ни бият тази за туберколозата, може ли?

# 4
  • Мнения: 6 789
Важно поясниние, че авторката живее в чужбина, т.е. не слагат ваксини според имунизационния календар в България.
Дъщеря ми е с поставена ваксина за Хепатит тип В в деня на раждането и поставена ваксина за туберколоза 3 дни по-късно. Родена е март 2014, според действащия тогава имунизационен календар, комбинирането на тези 2 ваксини в рамките на 1 месец е възможно. Иначе не съм медицинско лице и не мога да коментирам дали във вашия случай също е възможно  Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Сега в този месец имаме тази ваксина 5 в 1 и сикат 10 дни след това да ни бият тази за туберколозата, може ли?

Аз лично не бих
Явно и ти се притесняваш.Отложи втората ваксина.Много по-добре е така

Важно уточнение е,че си в чужбина.По имун календар на Малта в един месец ли са двете ваксини?

# 6
  • Мнения: 45
Да, в един календар са.. Аз мислих понеже тази 5 в 1 ваксинта ни е сега на 19-ти а туберколозата беше за днес на 11-ти, обаче бебка има сополи от един емсец ж синъса и ги лекувахме до онзи ден с антибиотик и утре ще званна тази за днеска дето беше да запиша час, но мислех кум началото на другия месец, то дефакто две седмици след ваксината 5 в 1, но не знам и аз през колко време трябжа да са, опасно ли е, не е ли

Общи условия

Активация на акаунт