На море в Албания

  • 75 890
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ако хотелът е около или северно от пристанището, можете да вечеряте някъде по крайбрежната, пълно е със заведения там, пиците са им много хубави. Можете да влезете в някоя сладкарница, имаше разни вкусотии и съжалявам, че на тръгване пропуснахме да си вземем повече неща да опитаме.
На юг в курортната част сигурно също има доста заведения, така че едва ли ще е проблем, ако нямате вечеря. Плажът категорично не става, страшна мръсотия е.
Круя е готино място, сигурно с автобус ще е доста плашещо да се пътува дотам, предвид наклона и ширината на пътя. Simple Smile

# 16
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Ако хотелът е около или северно от пристанището, можете да вечеряте някъде по крайбрежната, пълно е със заведения там, пиците са им много хубави. Можете да влезете в някоя сладкарница, имаше разни вкусотии и съжалявам, че на тръгване пропуснахме да си вземем повече неща да опитаме.
На юг в курортната част сигурно също има доста заведения, така че едва ли ще е проблем, ако нямате вечеря. Плажът категорично не става, страшна мръсотия е.
Круя е готино място, сигурно с автобус ще е доста плашещо да се пътува дотам, предвид наклона и ширината на пътя. Simple Smile

Хехехе, много благодаря за инфото, значи за Круя ще го спестя на моя човек, защото той вижда апокалипсиси навсякъде.  Laughing
Така и предполагах, че има къде да се хапне, аз и предпочитам да се храним навън, така ще се докоснем повече до страната.
Ние на плаж не отиваме, даже за Дуръс ми казаха, че там по принцип албанец на почивка не можеш да видиш, всичко било за чужденците.
Ще снимам и ще докладвам живот и здраве като се върнем, то не че няма още много време до края на май, но сега съм в сесия и се разтушавам като си мисля за пътешествия.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 037
Здравей,
Това за плажа и албанците не е точно така. Аз бях миналия септември месец и си беше пълно с албанци - имам предвид на плажовете на Дурас. За Вльора и Саранда е общо взето вярно, че са повече чужденци, но събота и неделя си ходят и албанците.
Тирана на мен много ми хареса, Берат е много специално място и определено си заслужава да бъде посетено. Като цяло съм със страхотни впечатления от Албания и се надявам някой ден пак да отида.
Ние пътувахме със собствен транспорт Елбасан - Тирана - Дурас - Берат- Вльора - Саранда. До Вльора има страхотен плаж с хубав пясък - чист и спокоен.
Приятно изкарване и хубави емоции  Hug

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Според мен не му спестявай Круя, Албания е 70% планини, до Дуръс все ще е свикнал с ужаса по пътя. Wink Просто се занимавайте с нещо вътре и не гледайте през прозорците от Тирана до Круя.
Между другото, като купувате сувенири, може да се пазарите, склонни са на отстъпка.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 832
Може ли повече инфо за Ксамил. Ние обмисляме почивка през Август, с малко дете сме, на 3 ще бъде тогава. От къде резервирахте? Освен Booking, има ли някой изпитан сайт?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 771
Може ли повече инфо за Ксамил. Ние обмисляме почивка през Август, с малко дете сме, на 3 ще бъде тогава. От къде резервирахте? Освен Booking, има ли някой изпитан сайт?

verabel
Ксамил е май най-хубавото място от които съм била в Албания.
Заедно с островите е голяма красота.
Като включим и малко история около Бутринт, картината е пълна.

Мястото е малко Малдивско, особено ако се наеме лодка за разходка.
Пътят от Саранда до там беше твърде лош, но идеята си струва.
На място цареше голямо строителство, но беше преди няколко години.
Плажовете наистина си заслужават, но през сезона не могат да поберат всички.
Има си всичко, заливи, хубав пясък, поддържа се, заведения и т.н.
Плажовете са много и може да си обикаляте...

В селището е пълно с хотели, тези до плажа не са много.
Това е един полуостров и хотелите са малко отдалечени от централния плаж, който е срещу Ishul Ksamil.
На другия край, който е в залива има няколко хотела, и те не са точно хотели, а апарт, къщи, вили...има и хотели, като Vila Park Bujari, много близо до плажчетата-заливи.
Цените са много ниски, струва си.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 832
 Bled, благодаря. Ние имаме надуваема лодка с мотор. Търсим студио. Единствено, че би било добре да е на плажа. Пътя мисля, че не е проблем, минавали сме по какви ли не пътища.

# 22
  • Мнения: 13 929
Когато аз бях в Албания преди няколко години пътищата бяха ремонтирани и много добри, но са тежки, защото терена на много места е планински с много завои.

# 23
  • Мнения: 2 760
Имам приятелка албанка, утре ще я попитам и ще ви копна отговора ѝ  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 760
Ето съветът на моята приятелка:


Hi dear
South Albania is great
Saranda city has some nice beaches and ancient places to visit. She can check Saranda Hotels in trip adviser.



Аз останах много впечатлена от Тирана по Коледа - за страна, в която населението е 70:30 мюсюлманско, коледните украси бяха адски впечатляващи, много красиви. В средата на декепмври имаше отрупани с плод градини с райски ябълки навсякъде по пътя, температурата се случи да стигне до 15 градуса.
Храната ми хареса, традициите им са да поръчват общи големи плата, много разноообразни, и всеки си сипва каквото хареса. Вкусно беше навсякъде, където се хранихме, в Босна забелязах същия начин на сервиране. Залагат разбираемо на пилешко и риба.
Пият предимно бира/вино, твърд алкохол по-рядко, като не е странно мъж да си поръча розов или електриково оранжев коктейл, няма да го сметнат за мека китка.  Laughing
Това са моите впечатления, искам пак да отида, този път на почивка, не служебно.
О, закони за движението по пътищата и да има, не се спазват много-много, мигачи доста рядко, цяло чудо е обаче, че не видях нито една катастрофа, явно като се знаят какви са и никой не разчита, че е с предимство.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 832
Има ли такса, която се плаща при влизане в Албания? Или нещо по-специално за пропусквателния режим на границата?

# 26
  • Мнения: 2 760
Има ли такса, която се плаща при влизане в Албания? Или нещо по-специално за пропусквателния режим на границата?

Не са ни искали никакви такси, влязохме съвсем нормално, трябваха ни обаче паспорти, защото минахме през Македония и Косово (обаче не помня дали и в двете държави ни искаха паспорти)

! Редактирам се - някъде по границите се плащаше някаква такса, но понеже бях само пътник и не плащах аз, а и минахме няколко държави за един ден, честно казано, не помня. Някой с по-пресни спомени да помогне Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 12:17 от Annabelle*

# 27
  • София
  • Мнения: 1 832
А с валутата им как стои въпроса - от тук ли обменяте или на място с/у евро или долари?

# 28
  • Мнения: 13 929
На нас местните ни казаха, че съотношението мюс./христ. е 50:50.
Валутата по-добре да се обменя в България.

# 29
  • Мнения: 2 760
На нас местните ни казаха, че съотношението мюс./христ. е 50:50.
Валутата по-добре да се обменя в България.

Може, не споря  Peace, аз четох от Уикипедия. Нямахме никакви проблеми да плащаме в евро, дори не знам как им изглеждат парите.

Общи условия

Активация на акаунт