На море в Албания

  • 77 144
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 165
Не уточнявате за кой курорт иде реч.
И не, октомври е студено.
Дурас

# 256
  • Мнения: 853
Здравейте
Резервирали сме хотел за морска почивка в Албания - Голем.
Чух , че за Албания не важи авто каско кражба и след комуникация със застрахователя се оказа вярно Sad, но и също ,че нищо не може да се направи, за да се добави....
Всички тук, които пътувате с лични автомобили, има ли вариант за някакво доплащане и въобще как практикувате?
Благодаря Flowers Hibiscus

На нас ни искаха 35% допълнително да платим от застрахователната премия на автомобила , за да ни важи каското на територията на Албания. Попитайте вашият застраховател.

# 257
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
От Саранда хваща ли се гръцки мобилен оператор, Корфу е много близо.

# 258
  • Мнения: 15
Здравейте
Резервирали сме хотел за морска почивка в Албания - Голем.
Чух , че за Албания не важи авто каско кражба и след комуникация със застрахователя се оказа вярно Sad, но и също ,че нищо не може да се направи, за да се добави....
Всички тук, които пътувате с лични автомобили, има ли вариант за някакво доплащане и въобще как практикувате?
Благодаря Flowers Hibiscus

На нас ни искаха 35% допълнително да платим от застрахователната премия на автомобила , за да ни важи каското на територията на Албания. Попитайте вашият застраховател.

Здравейте, а можете ли да кажете кой е зстрахователят? Ако не се счита за реклама:), ние също искаме да сключим допълнително каско за автомобила си.

# 259
  • Мнения: 853
Здравейте
Резервирали сме хотел за морска почивка в Албания - Голем.
Чух , че за Албания не важи авто каско кражба и след комуникация със застрахователя се оказа вярно Sad, но и също ,че нищо не може да се направи, за да се добави....
Всички тук, които пътувате с лични автомобили, има ли вариант за някакво доплащане и въобще как практикувате?
Благодаря Flowers Hibiscus

На нас ни искаха 35% допълнително да платим от застрахователната премия на автомобила , за да ни важи каското на територията на Албания. Попитайте вашият застраховател.

Здравейте, а можете ли да кажете кой е зстрахователят? Ако не се счита за реклама:), ние също искаме да сключим допълнително каско за автомобила си.
Довечера ще попитам мъжът ми и ще ви пиша на ЛС

# 260
  • София...........
  • Мнения: 956
Привет Simple Smile
Вече се прибрахме от нашата комби разходка Западни Балкани с почивка в Албания-Голем до Дуръс.
Относно проблема със застраховка най-накрая след сигурно стотици мои позвънявания и тн ДЗИ клекнаха и срешу доплащане % от застрахователната премия в случая доплатихме за 7 дни 135 лв., като в условията в анекса беше колата да пребивава на охраняем паркинг. като цяло се оказа , че това доплащане за анекс може да се направи към всяка една компания.
Относно Албания нещо не ме впечатли ... - тесни пътища със задръствания от Шкодра до Голем - 125 км сме ги пътували в задръстване от 13:30 до 20 часа  , храната ми е малко безвкусна(от 6-7 места само на едно наистина много ни хареса) и морето ми е като Златни пясъци.
Любопитна съм как е на Ксамил, но ще му дам шанс поне след година -две Simple Smile

# 261
  • Мнения: 11 196
Според една приятелка, която се прибра преди седмица от Ксамил... било "като в Китен. Нищо особено". Иначе гледах страхотни снимки.  Някой път и аз ще ида.

# 262
  • Мнения: 5 800
Ами то в Китен също е много хубаво. Не знам хората какво точно очакват под нещо особено, някакви динозаври или поне жирафи ли да се разхождат наоколо, че да се впечатлят. Но щом и за Гърция съм го чувала това 😅.

# 263
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
От Саранда хваща ли се гръцки мобилен оператор, Корфу е много близо.
Повдигам си въпроса.
Също ще ни трябва ли адаптор за контакт?

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 2 521
Адаптор не.
В Саранда не, гръцки оператор прихващахме на най-близкия плаж до Корфу https://maps.app.goo.gl/vDz2b3R6usowUUqT9

# 265
  • София
  • Мнения: 2 055
Преди 8 години се хващаше, но само когато имаш пряка видимост - тоест на брега. Сега не знам.
Миналият месец в Борш, което е по-далече от Саранда се хващаше гръцки оператор на брега без проблем.

# 266
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
Благодаря! В Корфу винаги си слагам ръчно гръцки оператор, че преди години на два пъти с автоматично избиране ме е хващал албански и в Керкира, по тази причина попитах.

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 2 521
Така е, прихващат се на Корфу доста ✌️ От другата страна не толкова.

# 268
  • Мнения: 11 196
Ами то в Китен също е много хубаво.
Е... добре, хехе.. Това беше вицът на годината. Не е като да не сме ходили и да не можем да сравняваме с курорти в други държави.  България, Румъния, Албания определено не се славят нито с кой знае какви плажове, нито с кой знае какво обслужване. Но... темата е за Албания, обсъждаме какво има там. Аз лично не бих повторил Дуръс.  За Ксамил ще се замисля... но след време.

# 269
  • Мнения: 5 800
Въпросът е че е много красиво и в Ксамил, и в Китен, самите местенца. За мен обслужването и в Албания и Румъния е било много мило и хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт