Моля ви за съвет какво да направя

  • 7 843
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Еването до време, алкохола е до гроб.
Много мразя пияници около мен де ще ми смърдят на джибри или жени де миришат на пепелник.
Какви са тия удоволствия просто не ги проумявам.
Да се развеждат естествено и за двамата ще е най добре. Единия ще си пие на воля а другия ще си припомни какво е спокойствие.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 349
На сила хубост не става  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 32
  • Мнения: 32 393
Мили дами, моля за съвет! Аз съм на 23 години живея с родителите си, които много обичам. Баща ми преди пиеше но сега стана постоянно от няколко години. С майка много се карат за това тя ме е карала много пъти да говоря с него но аз се чувствам неудобно. Онзи ден се скарахме много той се беше напил и започна да се заяжда с приятеля ми. После се скара с мен и майка и така тя му поиска развод. Не искам да изгубя семейството си говорих с него каза, че няма да пие, но майка не иска да му даде още един шанс. Според нея той няма да спре и не иска да живее в тормоз. Баща ми не е лош човек но когато се напие се заяжда с всички. Какво да направя не искам те да се развеждат. Брат ми от години живее в София и е далеч от тези проблеми как да му кажа на него, че майка иска развод от татко. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

Любовта ти към майка ти е доста извратена.Ако я обичаше нямаше да искаш майка си да страда.
Баща ми беше алкохолик. Ужасно е. И съм изключително щастлива и до днес, че майка ми успя да се отърве от този човек. Би било егоистично да искам да се съберат. Разведоха се когато бях на 7 и това може би беше много щастлив момент за мен, защото не виждах толкова често пиянските му изцепки  Sick
И от опит ти казвам. Спри с опитите да накараш баща си да спре да пие. Няма да стане. Такива мъже не им пука за семейството и дори и когато виждат, че ще загубят близките си, не им дреме.
Баща ми спря да пие, защото от ежедневно препиване получи един тон проблеми и трябваше просто да избира живот или смърт.
Друго - нямаш никакво право да се намесваш в отношенията ми. Ти да не си на 5?
Ще ти бъде ли приятно, ако майка ти реши, че не харесва гаджето ти и ти каже да го зарежеш. Веднага ще скочиш и ще заявиш, че няма право да се меси в живота ти. Ми ти що се месиш?
А майка ти не е длъжна да се съобразяв с теб как да си живее живота.
Почни да мислиш и за другите, а не само за себе си.

# 33
  • Мнения: 27
Ако баща ти се откаже от алкохола, би била единствената причина твоята майка да се  откаже от развода. Има ли такава вероятност? Когато търпим някой да ни измъчва, значи сме мазохисти! Ти би ли искала да бъдеш на нейното място?  Нима не искаш да видиш майка си щастлива?   

Последна редакция: сб, 13 юни 2015, 19:01 от ruzha

# 34
  • Мнения: 29
Мило момиче, вероятно изразените мнения са верни, но не ми харесва, че много от пишещите са подходили твърде нападателно и сурово към теб . Сигурно е доста тежко да ти се обяснява колко пропаднал и безнадежден случай е баща ти. Алкохолизмът е наистина сериозен проблем, но все пак, не е сигурно, че баща ти наистина се намира в непоправима ситуация. Ако се подложи на лечение и прояви воля, може и да се поправи. Аз познавам такъв човек - сега е на 70 и не е близвал алкохол повече от 20 години,  а са ми разказвали, че е бил нетърпим алкохолик /не съм го познавала тогава/.  Мисля си, че трябва  да спреш да разубеждаваш майка си за развода - той няма да се случи за два дни - това е дълъг процес и със сигурност ще отнеме поне половин година. По-добре разговаряй откровено с баща ти в момент, когато е трезвен и се опитай да го накараш да проумее, че ако и сега не се стегне и не спре с пиенето окончателно, това наистина ще е краят. Ако баща ти се стресне под заплахата от развод и спре, майката може и да размисли през месеците, през които тече делото. Аз не мисля, че си против развода им от егоизъм - ти ги познаваш  и със сигурност ги обичаш. Вероятно усещаш, че за тях това няма да е добър вариант и искаш да помогнеш и на двамата. Разбира се, ако баща ти не се вземе в ръце, за майка ти разводът ще е най-добрият вариант. Ти поне ще си опитала всичко.... Дано има надежда ...

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз пък съм почти сигурна, че майка й няма да се разведе. Толкова години е търпяла, че сега ли ще се разведе. Особено ако от двете страни я манипулират. Таткото сигурно ще започне да се вайка как ще се пропие повече, а дъщерята ще хленчи, че не може да разтурят "хубавото си семейство". Може и брата да се включи в припяването. Та изхода накрая ще е: типичното българско семейство - таткото пие и блъска по масата докато майката се опитва да се сдържи да не си забие вилицата във врата му.

# 36
  • София
  • Мнения: 15 502
 newsm10 newsm10 newsm10
Аз пък съм почти сигурна, че майка й няма да се разведе. Толкова години е търпяла, че сега ли ще се разведе. Особено ако от двете страни я манипулират. Таткото сигурно ще започне да се вайка как ще се пропие повече, а дъщерята ще хленчи, че не може да разтурят "хубавото си семейство". Може и брата да се включи в припяването. Та изхода накрая ще е: типичното българско семейство - таткото пие и блъска по масата докато майката се опитва да се сдържи да не си забие вилицата във врата му.

# 37
  • Мнения: 7 325
Аз пък съм почти сигурна, че майка й няма да се разведе. Толкова години е търпяла, че сега ли ще се разведе. Особено ако от двете страни я манипулират. Таткото сигурно ще започне да се вайка как ще се пропие повече, а дъщерята ще хленчи, че не може да разтурят "хубавото си семейство". Може и брата да се включи в припяването. Та изхода накрая ще е: типичното българско семейство - таткото пие и блъска по масата докато майката се опитва да се сдържи да не си забие вилицата във врата му.
а семействата на децата все по често ще пропускат празниците в бащиният дом, защото пияният баща и киселата майка не са най-добрата компания.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 370
Аз пък съм почти сигурна, че майка й няма да се разведе. Толкова години е търпяла, че сега ли ще се разведе. Особено ако от двете страни я манипулират. Таткото сигурно ще започне да се вайка как ще се пропие повече, а дъщерята ще хленчи, че не може да разтурят "хубавото си семейство". Може и брата да се включи в припяването. Та изхода накрая ще е: типичното българско семейство - таткото пие и блъска по масата докато майката се опитва да се сдържи да не си забие вилицата във врата му.


Много точно. Е, има искрица надежда, че след като криворазбраното щастие за децата е отминало, т.е. те са големи и са поели своя път (при все, че авторката още не е) да се реши на тази стъпка. Макар, че пък идва страхът "какво ще правя сега сама".
Което още веднъж показва как тези стъпки е важно да се правят навреме, а не, когато младостта и животът ти минат в напразни надежди, неприязън и фалшиво щастие
П.С. Да не говорим за последиците от предаването на този стил на живот като "нормален" в поколението.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 736
Остави жената да бъде най-после спокойна. Моята свекърва е страхотен човек. Само за едно е упреквам на ум от време на време. Защо не е разкарала свекъра от живота си. Той пие и преди време биел. И само защото  е втълпявано от родителите какво ще прави сама жена с две деца и какво ще кажат хората е търпяла. Сега издържа и него щото пича разви страхова невроза да излиза навън и да работи. Ама не го достраша миналата година два месеца да ходи да събира материал и да вари ракия на село. За момента има правото да вижда децата и мен от време на време защото се държи прилично. Разбери оправия няма. Майка ти достатъчно е търпяла да пораснете и е крайно време да започне да живее и заради себе си.

# 40
  • Мнения: 2 127
Майка ти е достатъчно голям човек, за да може да решава живота си. Ти като се отделиш и си създадеш свое семейство, няма да гледаш пиянските изцепки на баща си, а тя ще трябва да ги търпи доживот, ако не се разведе.

# 41
  • Мнения: 12
Стегни се и поговори със семейството си. Не само поотделно но и ги събери заедно. Тогава се разбира дали нещата са поправими или не. Вероятно проблемът с баща ти се е „натрупвал“ дълго време, така че ще е трудно, но не и късно. Ако обаче усетиш че никой не отстъпва.... Така де, явно единствено теб те интересува да не се разведат. Ако не се погрижиш ти, няма кой друг.

# 42
  • Лондон
  • Мнения: 403

Rumi66666 ,от кога баща ти е в това състояние?

И ,след като прочете написаното до тук ,какво е отношението ти към ситуацията?

# 43
  • Мнения: 5
1. Не живея с "мама и тати"
2. Никога не съм се и опитвала да кажа на когото и да било в къщи какво да прави или не прави
3.     miss july     "Аз пък съм почти сигурна, че майка й няма да се разведе. Толкова години е търпяла, че сега ли ще се разведе. Особено ако от двете страни я манипулират. Таткото сигурно ще започне да се вайка как ще се пропие повече, а дъщерята ще хленчи, че не може да разтурят "хубавото си семейство". Може и брата да се включи в припяването. Та изхода накрая ще е: типичното българско семейство - таткото пие и блъска по масата докато майката се опитва да се сдържи да не си забие вилицата във врата му."        Ако твоето семейство е такова е моето не е и никога няма да бъде без значение разделено или не


ilinalina благодаря за един от малкото нормални коментари! Аз също познавам такъв човек!


Никога не съм и опитвала да мрънкам за мен въпроса беше дали той може наистина да спре да пие и по какъв начин да го накарам, но явно сайт пълен с комплексари с много и различни проблеми, чудещи се на кого да си го искарат не е за мен, нито пък ще реши моят проблем!!!

# 44
  • София
  • Мнения: 15 502
   Щом задаваш въпроси, трябва да си готова за всякакви отговори, но ти явно не си!Никъде не пишеш,че те интересува как баща ти да спре да пие, а питаш как майка ти да не се разведе.

    И какво излезе сега, ние сме комплексари,че даваме толкова време съвети,и то най-различни, а някой се прави на засегнат, че му е казана истината.Миличка, любопитно ми е защо се завря да си задаваш въпроса точно в този комплексарски сайт?

    Или и ти търсеше на кой и къде "да си го изкараш"?

Общи условия

Активация на акаунт