МАЙското детенце си мечтае за моренце

  • 58 462
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета,

Genni, на мен ми се е случвало също понякога да викна и после съжалявам. Защото ефект няма, просто започва да плаче неутешимо като й се скарам. Нормално е да не ти издържат нервите понякога. Аз много седмици също съм била сама с девойката и знам какво е. Обожавам си детето, но успява да ме извади от релси понякога. Опитвам се максимално да обезопасявам пространството. Давам й с почти всичко, което намери, да си играе. Преди седмица една майка от парка ме открехна, че пералнята й има функция за защита от деца. Направо ми промени битието. Проверих и се оказа, че и нашата има. Много пъти съм избеснявала, че в края на цикъла сушене е успявала да я спре и да я пусне отначало да пере... Та можеш и ти да провериш твоята дали има такава защита. Опитай се да приемаш нещата по-спокойно. Кари отдавна разглоби старателно почти всички щори в хола, вече съм приела, че там няма да затъмняваме. Simple Smile Лили опознава света и всичко, което прави е нормално. Важното е да расте здрава и спокойна, дано тази слуз мине бързо и най-важното - да установят какво я провокира. Много неприятно.

juli, много благодаря за информацията, задължително ще му се обадя. Трябва първо да изчакам да потвърдят една командировка на мм. Има вероятност за 3 седмици да ни изостави този път. Ако пътува, ще забавя малко и яслата, спрямо това, което бях планирала, съответно и уроците по кормуване. Много ме изнервя тази ситуация.
Дано Силвия бързо оздравее!
Кари няма твърд режим. Обикновено спи от 21 ч. до към 7 ч. и около 2 часа следобед, обикновено между 13 и 15 ч. Но често се буди и към 6, тогава в 11 и нещо и давам да обядва и в 12 на обед заспива. Simple Smile

При нас в петък мина последната ваксина. Доволна съм, че приключихме с това. През нощта след нея много неспокойно спа, до 1 проплакваше на всеки 15 минути, а в 1 окончателно се събуди и до 4 трябваше да си играем. Не знам заради ваксината или заради зъбите.
Този уикенд, въпреки че бяхме много уморени, хванах мм да обикаляме по магазините за топли дрехи и обувки за девойката, че следващия той може да не е тук.
Успях тази седмица да се срещна и с една бавачка, пенсионерка. С много смесени чувства съм в момента. Всъщност си мисля, че каквато и жена да намеря все няма да се чувствам спокойна да оставя детето с нея. Разбрахме се да дойде два пъти следващата седмица да си играе с детето докато аз съм вкъщи, да се опознаят. Утре ще се обадя да си уговоря среща с още една. Не ми се иска да трябва да разчитам само на един човек, когато девойката е болна. Сигурно психарски ще прозвучи, но питах мм дали не може да сложи камери вкъщи, но той каза, че щяло да излезе скъпо, а и нямало кога да се занимава. Такива вълнения при нас. Simple Smile

Спокойна нощ!

# 436
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро мамчета, слагам ви едно кафенце за събуждане Hug

Дени, ако бях на твое място, също щях да сложа камери, има едни, които и сама ще можеш да инсталираш, мисля че може да се гледа през Айпад, Айпод, Айфон, направени са от Епъл, та затова само с тези устройства, поне при нас са такива, но при вас със сигурност ще има по-голям избор Hug Провери и сложи, тук бяха давали във пресата, една жена, чисити на дадено семейство - не се сещам или полякиня беше или индийка, ще те излъжа, та тя им чистела ваната с тоалетната четка, после им пускала четките за зъби в тоалетната чиния, абе правила мазало, незнаела че те я снимат, ааа и яла от хладилника, имаше снимки във вестника, абе луда работа, незнаеш кой пускаш във къщата ти, така че слагай камери задължително, все пак това е детето ти Peace
Днес Лили е на детска, но ще звънна да запиша час за преглед, да е преслушат, и ако пак ме убедят че е ок, ще ходя на частен лекар, за мен не е ок да е болна месец и половина и да кашля с храчки вече, това за мен не е ок. Плюс това и за слузта така или иначе ще ходим на частен, та и за тая пуста кашлица да е видят.
Пожелавам ви спорен ден и послушни и здрави дечица вкъщи Hug

# 437
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. И аз да се оплача, че сме болни. Както Лили на Гени беше, така сме и ние. От петък с температъра, кашлица, сополи. В събота свалихме Т с оцет, ходихме на доктор -всичко е наред. Цяла нощ в събота не спа, не може да диша-като асматик беше. Вчера пак на доктор, дадоха и стероид и уж се пооправи и спа следобяд 4 часа, но като стана пак много хрипаше. Та ходихме на спешното в детска клиника, чакахме 3-4 часа и нищо не и дадоха, че вече била по-добре от стероида. Снощи пак заспа чак в 2, много нервна, не можем да я приспим. Сега още спи и се надявам като стане да е весела, че направо....Аз днес съм с нея вкъщи, ММ беше в петък. Почнаха вирусите и при нас, като се смени времето. То и аз съм си виновна де, че ходим по площадките след детска, а то вече е студено 10-14 градуса и тя там е изстинала сигурно. Хайде оплаках се, другите дребосъци да се оправят.
Снощи и аз и викнах и ММ ми се скара, ама като не бяхме спали 2 дена и направо....
Режима ни е. 7-ставане и закуска, в детската към 12-обяд, от 12:30-2:30 спят, аз а взимамв 5:30 и ходим на площадка до 7, вечеря 7:30 и към 9 вече е заспала.
Днес обачя няма да я слагам следобеден сън, че при нас е вече е 11 и още спи. Уикендите мн трудно я приспиваме следобяд, та излизаме с количката и тя спи в нея после. За вечерта си заспива сама. Хайде лека вечер мами. Simple Smile

# 438
  • Мнения: 502
здравейте

то и аз си викам, гледам да не е много често, но ми се случва, ами всички сме хора и правим грешки
после като я гушна, като видя колко е малка, като ми се отпусне в обятията и си мисля "Нужно ли беше да й се караш толкова?!", вижда ми се като невинно ангелче  Heart Eyes

Гени, тази домашна помощница е била луда за връзване, всякакви ги има  #Crazy

лека вечер от нас

# 439
  • Мнения: 741
Леле вие се чувствате гузно, че крещите, моят вече и шамарчета си проси. Пример от тази вечер. Играем си, той ми "пърди" на корема и се залива от смях. В един момент така ме захапа, че ми пусна кръв. В болката му плеснах шамар по дупата и ревна. Хич не ми е гузно, да ви кажа. Хапе, като куче, трябва да се отучи, за не знам си кой път стиска до кръв. И като казвам кръв, имам предвид буквално. Ако кажа "ох, боли или друго, стиска по-силно и се смее, щом е така," пляс"и пуска. Другото му шамарче, беше за скубане. Кичури ми изтръгва грубиана.

За крещенето, ми той не ми обръща внимание, какво да ми е гузно. Врътва се и заминава, пък ако ще и косата да си проскубя, ефект никакъв. Реши ли да прави нещо и с високоговорител не мога да го спра. Въобще не ми отразява виковете, даже ми се хили, докато на мен ми иде да си захапя Д-то от нерви.

 За пакости сигурно водим класацията в тази категория. Цапа, разлива, събаря, измъква се сам от кошарата, взима си каквото му трябва и се прибира пак вътре. Вчера не можеше да си мръдне дебелото дупе, днес вече Спайдърмен. Най-зле беше веднъж докато готвихме с него ангнешки курбан на тати. Сварих месото и имах глупоста, да оставя тенджерата на края на плота с вече истиналото месо и бульон,  със стабилно количество лой. Човека естествено ме издебнал и го обърна върху себе си. Сами разбирате колко ми изпъкна вената на челото и колко пъти си смених цвета на лицето. Всичко в лой, как се чисти това от ламинат, килим и... дете, някой знае ли?Абе за две секунди да го изпуснеш и е направил нещо. Дори е изобретателен, вече като не достига нещо, ходи си мъкне столчето и се качва на него. Да ми е жив и здрав, много е буен. На площадката съм най-изпотената мама. Grinning Вярно е има моменти, човек губи контрол.

Ей ме на, защо не спя по това време. От 2месеца,човека става в1- 2ч.и играе го 6ч.сутринта.Как не му се спи не знам. Ляга около 22ч. спи до 1-2ч.,купон до 4-5-6ч.(днес до 10ч.сутринта).
Е Джули как да ти кажа режим, това режим ли е? Следобед спи 2ч..Оф,хайде,че пак откачи пердето.

# 440
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Панкейк много е буен малкия. Ама да ти е жив и здрав. Смях се на последното изречение, че отскубнал пердето. То на теб не ти е до смях де, ама....

# 441
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро мамчета Hug
Палачинке, ама той Пепи, станал направо пожар hahaha Смеем се ние, ама знам какво ти е Лили като беше такова чешитче и ми спираше тока. Ти замислила ли си се за детска градина? Смея да твърдя, че Лили стана много по-спокойна откакто тръгна на детска, пак прави пакости, но се опитвам да е разбера, сега дечицата разучават света, всичко им е любопитно и всъщност ние трябва да сме по-внимателни и да обезопасим добре, за да няма "инциденти". Другото което ми идва на акъла, колко спи Пепи през деня, казваш само два часа, а и през ноща не спи, как се наспива това дете, това всеки ден ли е newsm78 Мисълта ми е, да не го оставяш да спи до късно, като е легнал в 6 будиш го в 8.30-9 максимум, после ще му се доспи през деня и не го оставяй да спи след 15.30. Вечер, ние имахме период, Лили преди 21.30-22 не я слагах да спи, колкото и да е виждах че и се спи, защото знаех, че през ноща ща има парти. Няколко дни го вдигай и не го оставяй да спи и според мен ще се нагоди в режим.
Цвети, Габи имитира ли разни неща като се върне от детската newsm78 Вчера сефте, Лили си дойде от детската и куцаше, мислех че е боли нещо, почнах като ненормална да сгъвам и разгъвам крачетата й, а тя се залива от смях, после пък ходи и прикляква, накрая ходи на пръсти и леко подскача ooooh! Това дете, къде ги е видяло тези неща, според мен от детската нещо са правили. Тази нощ мноого бълнува на бебешки и се смя, явно и е било хубаво вчера Joy
Хайде слагам ви кафенце, лек и усмихнат ден от нас Heart Eyes

# 442
  • Мнения: 613
Леле вие се чувствате гузно, че крещите, моят вече и шамарчета си проси. Пример от тази вечер. Играем си, той ми "пърди" на корема и се залива от смях. В един момент така ме захапа, че ми пусна кръв. В болката му плеснах шамар по дупата и ревна. Хич не ми е гузно, да ви кажа. Хапе, като куче, трябва да се отучи, за не знам си кой път стиска до кръв. И като казвам кръв, имам предвид буквално. Ако кажа "ох, боли или друго, стиска по-силно и се смее, щом е така," пляс"и пуска. Другото му шамарче, беше за скубане. Кичури ми изтръгва грубиана. ...



Моят не ме хапе , но обича да ми скача върху краката и зверски ме боли от това...ОТ ох,боли не вдява, карам му се , той ми се смее в лицето ...  Като Пепи е , за нищо не ме зачита, но виж баща му ако му се скара...... Много бързо почва да разбира  Laughing

Радвай се ,че е енергичен. Аз от това тичане на площадката по Росен свалих няколко килца  Laughing Предполагам,че и ти си така Wink

При нас нищо интересно не се случва,чета ви ама няма какво да ви напиша. Правим си бели постоянно, бърборим много по бебешки, тръшка се много, ей това най-много ме вбесява, като ми се затръшка на площадката, пищи , крещи , извива си ръцете , краката , главата.... Не мога да го удържа, ще го изпусна някой ден без да искам... Какво е това чудо не знам, бебешки пубертет ли го е хванал вече....

Ей сега видях,че ни е излезнал последният кучешки зъб  Laughing На финалната права сме , още 4 кътника и приключваме  Sunglasses

# 443
  • Мнения: 502
здравейте

и ние правим циркове по площадките, днес за една кукла на друго дете, после за една топка, толкова искаше топката, че като седна да се люлее не я пусна и през цялото време се люля с топка в ръце  ooooh!
дори да не играе с някоя играчка в момента, ако види, че друго дете я взема и почва да го гони, да му се кара, да дърпа и ако не се получи номера й почва да реве  Crazy

Палачинке, и на мен ми беше смешно като ти четох поста, друго си е да имаш Спайдърмен вкъщи  Joy

а да ви питам с четка за зъби ли миете зъбите вече или още сте на напръстник, аз още с напръстника мия, че ми е по-удобно
а и децата ви могат ли да скачат, Силвето не може, но вика "кок", когато уж подскача

# 444
  • Мнения: 613
Джули, ние минахме на четка за зъби. С удоволствие си ги мие , но сам. На мен не ми дава много да му ги мия.... Сещаш се сам колко добре се оправя.. Росен скача.Както споделих преди малко, стъпва ми върху единия крак и почва да скача върху него и е много смешно ,че мама я боли  Confused

# 445
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Ние се засилваме супер много за скачане, но едвам помръдва, още не може хубаво да скочи но се мъчи, и виждам че се отлепя от земята, ама ние сме големи "Страшковци". Цирковете при нас спряха, защото никой не я отразява, като беше по-малка как ме изнудваше ревеше и пищеше в магазина за някоя играчка, купя й я и като излезнем я хвърли, сега се тръшка търкаля по земята, аз тръгвам, тя като види, че не й се впечатлявам спира и тръгва hahaha Хората ме гледат странно, ама какво да е направя като нашата е така. Сега се е поспряла, но пак има изблици от време на време, за чужди вещи не реве, знае че не е нейно и като и го поискат го връща: Пример от вчера: тръгваме от детската, и тя ме посреща с едно лего, като ме видя тича да го остави при учителките и тогава да е облека и да си тръгваме, мисля че и там им обесняват, че не може да взимаш чужди неща newsm78
Ние с четка мием двата зъба, дава ми първо аз да й ги измия, след това тя играе с четката поне още 30мин, баща й много е бъзика с това "нейно миене" на зъбите Joy Като ви чета, направо незнам кога нашите зъби ще избият, ние още чакаме горните два предни зъба, само са се показали,т.е. пробили са венеца ooooh! Имаме два полу долни зъба, това е tooth Вие кътници чакате.

# 446
  • Мнения: 741
Благодаря за съчувствието майчета. Laughing
Гени хич не ги бързай тези зъби,колкото по-късно излизат,толкова са по-здрави.
Чакайте да ви разсмея пак,че излизаме на разходка.
Първото измъкване на Пепи от кошарата беше забавно.
Спя си аз и по едно време чувам:
-"Мами"?
Той така ми вика вече,преди това бях Гяги или Татка. Laughing
Отварям очите и го гледам наврян в лицето ми! Ставам аз спокойно и си мисля,че баща му го е изкарал от кревата. Ставам си и търся ММ,ама него го няма,той е на работа. А сега де,пита се в загадката,как направи тоя номер дребния?
Довечера ще кажа отговора.  Laughing

# 447
  • Мнения: 300
Здравейте мами Simple Smile
И аз ви чета редовно, но все не успявам да пиша. Иван като види телефон веднага реве да го вземе. Слага го на ухото и се започва: баба, дяда, баба, дяда...
Иначе няма и нищо интересно покрай нас. Пробила двата долни предкътника. Мисля, че и един кучешки е тръгнал.
Подобно да Пепи, в къщи също имам един пакостник. Каквото се сетите всичко е правил...
Да добавя, че е страшно нежен и гальовен, но както ти се умилква и целува в следващия момент си отнасяш пердаха. Пред блока се събират мн деца. Всички ги оставят сами да си играят, само съ тичам като линейка по моето. Нз кога кой ще ошамари. Вчера оскуба къдричките на едно приятелче. Също така нацелува една "мадама" без никой да му каже. Ходи да бере тревички и ги подарява на каките Simple Smile
С говоренето сме до никъде. На бебешки мн се обяснява, но иначе неще.
Не скача, но за сметка на това мн тича. Мн е бърз.
Зъбите мием с четка. Мн му харесва.
За дрешки на нас ни стават още някои от миналата година. Купувам размер 74. Мн е слабичък (8200) и всичко му виси. 
С болести и вируси за сега се разминаваме. Стискам палци всички бързо да оздравяват.
За ясла, смятам го пускам следващият септември, ако го приемат.
Това е от нас Simple Smile

# 448
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. Габи си мие зъбите с четка от 13 месец сама. За дрехите сме 92см или 24месеца. Гени за имитирането и Габи прави така и аз после питам уч-те да ми кажат какво са правили. Например на една песен тя ни хваща за ръцете и се въртим в кръг и тва ми го показа тъкмо като почна градина и аз не разбирам какво иска. Та после питах.За оставянето на играчките и Габи е така, учат ги че първо тр да си подредят и тогава при мама. Габи като ме види и почва tidy up, tidy up и бърза всичко да прибере и в нас е така. Знае, че няма да седне на масата или няма да излезнем, ако не е подредила. Вчера излизаме и аз не разчистих и тя като почна да вика tidy up и прибира всичко.
Днес я пратих на детска, още кашляше малко, ама те докторите казаха че може да кашля до 10дни. Хайде лека вечер от мен

# 449
  • Мнения: 502
здравейте

ние тази вечер се върнахме от Велико Търново, много съм доволна, защото накупих дрешки и едни ботушки на много достъпни цени за Силвето, вече имаме и гумени ботуши, с два думи сме готови за студа  Joy

малката имаше някакви сополки и кашляше, но с прием на проспан и капки за нос, всичко се оправи

и аз ще купя четка за зъби за Силвето, дано да я хареса и да си я ползва
лека вечер от нас

Общи условия

Активация на акаунт