МАЙското детенце си мечтае за моренце

  • 58 437
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 048
 bouquet честит имен ден на Тео!
ох да... това с повръщането си беше голямо приключение... само цитрусите ме спасяваха тогава...що мандарини изядах Simple Smile направо жената на пазара мн ми се радваше Joy
днес Д голям сън му удари , та успях да посвърша доста неща.

мерси за отговорите за рибата, май ще заложа на скумрия

Джули Joy като я проспи както днес, нищо не давам Joy но като цяло междинките са плодове или кисело мляко, за да има апетит за основното и за сега тази формула работи при нас, че не е от мн ящните Simple Smile

# 691
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета,

zeldelina, да е жив и здрав Тео, с гордост да носи името си и да го прослави!
Дано гаденията скоро минат! Аз за щастие не съм имала никакви по време на бременността.
Около никненето на зъбите е нормално да иска все да има нещо в устата. Аз лично гледам между храненията да не давам друго да яде, за да не се размива режимът. Всъщност като се върне от ясла давам някакъв плод, най-често портокал или грейпфрут, заради витамините. Бисквити и солети изобщо не давам. Сестрата в яслата ми каза да давам да си ръфа коричка хляб, успокоявало ги като ги дразнят зъбите.

Мишка, дано бързо пробият зъбките и да се успокои Ели. При нас е същата история само, че три кътника чакаме. Дадох Камилия преди лягане, уж по-безобидно, но продължи да реве и да се върти и току що не издържах и дадох Панадол. Изобщо не ми се ще с химия да я тъпча, но просто няма как да я оставя да се мъчи цяла нощ. Предната нощ не дадох Панадол, много пъти проплаква и се пробужда и в крайна сметка сутринта реши до по-късно да спи. В последния момент мм я отведе на ясла. Само я измихме и облякохме, за пръв път дори не й дадохме да закуси у дома. Тя явно не очакваше, че толкова бързо ще я изстреляме и даже не отдели време да се разплаче, там също влезнала спокойна. Радвай се поне, че можеш в такива периоди да си гледаш детето вкъщи. Аз като трябва след подобни неспокойни нощи да я пратя на ясла и почти като престъпник се чувствам.

Genni, много сладко звучи историята с котето, на мен чак ми стана мъчно, какво ли е минало през главата на Лили. За брошурките не мога нищо да кажа, защото такива неща у нас няма. Получавам каталози на някои магазини, но не й ги давам, разглеждам ги на спокойствие като спи или я няма.
Поздравления за елхата! Аз още имам сериозни колебания дали да украсявам тази година.

Щруделче, как мина днес, по-спокоен ли е бил?

Джули, жалко, че не сме съседки, щях да ти давам десертите от кухнята. Аз продължавам да поръчвам, за да има мъничето какво да вечеря. Но нали си закусва в яслата и се чудя какво да ги правя. Simple Smile За идеи можеш да разгледаш сайтовете на различните частни кухни и да видиш какво предлагат. Мога да споделя и какво дават в яслата на детето за следобедната закуска - филия със сладък пастет, баница с тиква, филия с масло и халва, козунак, както и разни вариации на кремчета. Дават им и айран със закуската. Такова нещо аз не й бях предлага, но там каза сестрата, че на екс го обръщала. Simple Smile

Спокойна нощ от нас!

# 692
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Привет майчета, зверчето заспа, днес беше много уморена, били са навън цял ден, даже яли навън, нашата много била яла, даже искала и мляко hahaha Днес как е заварих в детската щях да падна, децата по чорпогащници и блузки, щъкат из цялата детска, всяко прави каквото му скимне, едно хлапе се беше хванало за главата и се блъскаше в стената и се хилеше като лудо, Лилиан седнала на земята, а шишката Матеа се мъчи да й обува някакви чужди обувки от шкафчетата ooooh! ooooh! ooooh! И се заливат от смях, едната учителка сменяше памперси на една редица от хлапета, а другата тича и балансира, третата прибира храната #Crazy Тия жени заслужават медали Laughing
Джули, нямаме още сняг, в неделя евентуално, но температурите са ниски около 0 са, а в събота ще е -2 или -3.
Дени, браво че малката се адаптира и си хапва, ние също мноого пием айрян hahaha Хич не се чуди за елхата, знаеш ли дребното как ще се радва, Лили скача като луда като си дойде от детската, днес цяла вечер е "пренареждала" украсата, накрая задъвка перлите, май ще ги махна утре Thinking
Някой питаше за риба, май Мони. Ами ние сме яли това което има тук, но основно сьомга яде, в детската също такава им дават, но аз съм и давала и треска, сьомгова пъстърва, скумрия и сардини. Оня ден ядох скариди, аз мноого обичам и лакомията изяде една и тя, незнам може ли не може ли, ама я нагъна много набързо Thinking
За следобедната закуска от нашата детската: овесена каша(овесени ядки с прясно мляко), сурови резенчета ябълки с канела, портокали, джинджифилови бисквитки(само сега, тук ги има само за Коледа), сухари, чушки, стафиди(Лили ги обожава и реве ако е взема преди да си ги е изяла hahaha), плодови пюрета за най-малките и евентуално плодови млека.
Цвети, при вас как е времето, мини да кажеш и ти как си Hug
Палачинке, къде си, какво стана с Пепи, всичко наред ли е Hug

# 693
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. Аз тези дни само ви чета, че докато пътувам към колежа гледам да чета в метрото. Днес имах 3 часа изпит, направо се почуствах като на кандидатстудентските изпити.
При Габи нищо интересно. Всеки ден плямпа нещо ново. Гени не се притесняваи за зъбите, може Лили да няма. Ние почти нямаме, понякога заспива късно ило се събужда през нощта, но нямаме нервни кризи и т.н. Довечера ще проверя колко зъбчета имаме. Аз Габи я взимам в 5:30 от детска и в 6-6:30 вечеряме с нея (ММ се прибира към 7). Преди вечеряхме всички в 7, но като се приберем от детска тя все търсеше нещо да яде, та за това изместихме вечерята. Ляга към 9-10, но до тогава почти не търси храна.
И така около нас. Хайде лека вечер от нас. И аз съм ЗА да направим коледен албум.
В събота беше мн топло-15 градуса, та целия ден изкарахме навън. Но сега в неделя уж го дават да вали сняг. Ще видим колко ще познаят.

# 694
  • Мнения: 300
Честит празник на Тео. Да расте здрав и игрив. Зелделина, дано по-бързо минава периода. Спомням си и аз какво беше...
Мони, ние вече риба не ядем. Преди мн му харесваше. Вече половин година и се мръщи и не отваря устата. Ял е само сьомга. Предлагала съм и скумрия и един някаква друга. Не се сещам как се казва. Не иска и това е.
ММ излезе на някаква фирмена сбирка. Зверчето задпа към 23. И аз чак сега сколасах да се изкъпя. В понеделник бях на зъболекар и той като се събудил и видял, че ме няма мн се натъжил. И Пт тогава на см не се отделя от мен. Направо ми е спрял тока тези дни.
И ние се радваме още на хубавото време и гледаме да прекарваме повече часове навън. Добре, че има още 2-3 дечица, които също не годят на ясла. Поне да има с кой да играе. Иначе чувам, че е доста тегаво докато свикнат. Но ще го мисля по-натам. Успех и по-малко сълзи на всички, които вече са тръгнали да се учат Wink
Иван има 14 зъбчета. Като 6 9т тях не са се показали напълно. И отделно още два куче ги напират да излязат. Постоянно си дъвче ръцете, ръкавите. И започна отново да вкарва почти всичко в уста Sad
Радвам се поне, че сякаш отмина периода, в който посягаше да се бие и закача с всички. Сега ако не му изнася само започва да нервничи или се разплаква. От известно време спря да се удря сам по главата или да си я бие в паркета в знак на протест. От време на време се сеща и ляга на пода да се тръшка, но се надявам и това да отмине.
Аз ходих и на гинеколог. Раничка на шийката. Сега ще правим биопсия и ще видим после какво друго.
Е това е покрай нас. Бягам да се суша и да лягам, че то никое време стана.

# 695
  • Мнения: 741
Честит имен ден на Тео,здраве и щастие желая.
Зелделина,повръщане нямах,но киселините никога няма да забравя.  Sick Дано да ти се размине на теб. За яденето,еми не ще да яде,само солети,бисквити и хляб не отказва,другото пред ТВ-то пробутвам.
Гени,тя голяма сладурка бе,много ми стана мило с котето.  Hug
Моникат риба всякаква яде,само дето шаран не е ял.  Laughing
Мишка съчувствам, с тея зъби и на нас ни се разказа играта. Бочко през час и много търпение. Hug
juli2455 давам каша,плодове с КМ,бисквити с мляко и плодове най-се харчи.Много рядко някое кремче ванилия.
 Shtrudelche ще свикне малкият. Трудно им е няма как,нямат думички с които да ни кажат какво им е,за това плачат и се сърдят.Раздялата с мама е трудна и за двете страни. Hug
 Tsveteto_ Габи е отличничка в нашата група,двамата с Тео са за пример,послушни,кротки пу-пу. Heart Eyes
Явявам се,да не ме мислите.  Laughing Пепче-бебче е добре,беснее си,не е уплашен вече,мисля,че забрави,ама аз не съм  Simple SmileСлед падането стана още по-любвеобилен постоянно ме прегръща и ме целува по цялото лице,аз нямам против никак даже.  Heart Eyes Hug Heart Eyes Нали му казвам "Обичам тее" и той повтаря "отям те" и се цункаме.  Laughing
Важното било да не повърне след удара,да не е поспалив и да не залита и да се остави 1-2ч. в покой след падането,за да се наблюдава. След като заспи,да се буди през 1-2ч.,да сте сигурни,че е в съзнание,да не е припаднало детето. Малко полезно инфо,което се надявам да не ви потрябва. Hug
Сега гледам,че лимфните му възли на тила пак са подути обаче.Май ще излезе атопичен дерматит с тия пъпки по ръчичките и бузките,дето ни излизат като застудее. Утре бягам  в аптеката за А-дерма,да видим. Thinking
Програмата е пълна,първо сме на хематолог заради лимфните възли,после на кардиолог на контролен преглед и накрая трябва да минем и през ортопед,че не съм го водила никога. Tired Иначе поне съседът ми е невролог,той е съпруг на нашата педи и там ще сме 2в 1 другата седмица,че тази са на почивка.
Хайде лека от мен.

# 696
  • Мнения: 613
Здравейте мами. Вчера го прибрах по-спокоен от детската. Казаха,че си е играл с децата докато са били вътре, навън също. Плакал е пак, но е нормално.Все пак втори ден му беше .Вкъщи заспа нормално без хлипания.Днес сутринта обаче голяма драма кихна няколко пъти и ми се чу , че има сополи. Не му тече носа, но  поизкарах малко с прахосмукачката.  Зачудих се дали пък не се разболява. Ще го видим днес. Иначе от вкъщи съм го носила на ръце до яслата. Не е далеч, но така зверски ме боляха ръцете,а и кръста,който по принцип си ме боли.... На вратата естествено голям рев, почна да се тръшка , щеще да падне за малко...След 20-на минути тръгвам да го взема. Ще пиша следобяд ако успея как е минало днес Wink


# 697
  • Мнения: 502
Здравейте

благодаря ви за отговорите  bouquet малката така и не се научи да го яде това кисело мляко, чудя се дали да й купя някакво плодово, за да я залъжа, защото аз като й го правя не й допада (и с бисквити, и с плодове, и даже със сладко)

да ви се похваля, от играта за книги, която заля фейса, получихме първата си книга - панорамна книжка за трите прасенца, а Силвето няма такава и за нея беше много интересно

днес мм реши да яде лимон и й даде и на нея, малката почна с мръщене и разни физиономии, аз не се сдържах и набързо й направих един клип, ама какви муцки прави  Joy хем й е кисело, хем пак си близва от лимона  Crazy

тази сутрин ходихме в Лидл и купих две играчки за малката, но не съм й ги давала, а ще й ги опаковам за Коледа, то аз нямам търпение да й ги дам де, ама ще стискам зъби  Mr. Green
освен това си взехме книгата на Манчев и Шишков, само да не стана някой кулинарен гуру  Joy

Дени, Силвето не ги яде тези кремчета от държавната кухня и аз за това се чудя какво да й давам за следобедна, вече от месец аз ги ям вместо нея  ooooh!
иначе и аз съжалявам, че не сте наблизо, аз съм доста общителна и щеше да ми е приятно да се запознаем на живо, но като попораснат децата ще имаме тази възможност  bouquet

утре сме на консултация, стискайте ни палци да няма проблем с ваксината
ще ви пиша, колко сме пораснали

# 698
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета,
Девойката трети ден подред излиза за ясла без изобщо да мрънка, даже ми казва "чао" и праща въздушни целувки. Чак не ми се вярва. Смеем се с мм, че скоро ще започне да щрака с пръсти на излизане от радост, че се отървава от нас. Simple Smile
Аз в понеделник се връщам на работа и съм доволна, че се поуспокоиха нещата вкъщи. Сега само остава и зъбчетата да пробият, за да спим по-добре нощем.

Щруделче, дано и вие скоро влезете в ритъм и спре да плаче. А и да не боледува. При нас в градинските групи имало скарлатина и само се моля да не ни стигне подобна гадост.

Палачинке, много се радвам, че Пепи се е успокоил! Лимфните възли от какво мислиш, че може да са подути? Пиши след като го види лекарят.
Относно атопичния дерматит:
Скрит текст:
Моята девойка е с атопичен дерматит, но се появиха сериозни обриви, когато беше още на месец. При вас, ако наистина е това, недей да се плашиш - при по-късна проява прогнозите са много по-добри - да го израсте по-бързо и да няма съпътстващи заболявания. А и лекарите имам чувството, че за всеки обрив, за който не могат да дадат друго обяснение казват АД. Аз спазвах строга диета, внимателно я захранвах, мажех с емолиентен крем, на Мустела ползвам. Кожата й от доста време е чиста. Даже за тръгването на ясла много треперех, да не започне пак от прах, стрес и т.н. там да се изрива. За щастие не само нищо й няма до момента, но даже се оказа, че и прясно мляко си пие там без проблеми. Аз такова чудо не й бях давала. Пиша всичко това, защото знам колко може да е стряскаща подобна диагноза. Дано Пепи бързо се изчисти. Hug

Genni, чудя се сериозно за елхата, защото нямаме много свободно пространство и не мога да измисля къде да я сложа. Иначе съм сигурна, че за малката ще е вълнуващо.

m_g_g, хубаво е, че си отделила време да се погрижиш и за себе си. Аз само отлагам ходенето на зъболекар, а е крайно време, защото последно ме е виждал, когато бях бременна. Раничка на шийката и аз имах преди години, но явно не беше сериозно, защото с едно намазване с нещо (не помня точно какво, мисля някаква киселина) мина и не съм имала после никакви проблеми. Дано и при теб се оправи бързо.

Цвети, като чета за изпитите ти благородно завиждам. Аз много обичам да уча и да се явявам на разни изпити. Като се върна на работа мисля езиков курс да запиша, огромно удоволствие ми доставя, а и си е някакво лично време.

Джули, започна кастингът за новия сезон на MasterChef, може би е моментът да се включиш.  Wink
Аз на държавна кухня не съм я записвала, от частна взимам и разните десерти си ги яде. Най-много харесва като има плодова пита - правят я с домашна юфка и много приятно се получава.
При нас ваксината мина без проблеми, само плака като я боцкаха. Сподели при вас как е минало и колко е пораснала Силвето.

Приятен ден на всички!

Последна редакция: пт, 20 ное 2015, 11:43 от denitza_dd

# 699
  • Мнения: 1 048
здравейте Simple Smile на финалната права сме да изпишем темата Simple Smile
Палачинка подити лв беше забелязал мм мн отдавна ( в областта на тила) и респективно ме филмира леко. Док каза, че е заради никненето на зъби.

радвам се за постиженията около адаптацията в яслата Hug топлото време е радост за всеки, но уви идеална среда за вируси

за елхата - по-нататък, че сега е във фаза катерене и не мога на още един фронт да я вардя  #Crazy

и ... забравих какво щях да пиша хаха трябва да допия 2-рото кафе

# 700
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро майчета, радвам се да прочета само хубави новини, Пепи е добре, Кари и Росен свикват в детската. Браво на децата Heart Eyes
Мони, и ние сме от катерачите, добре че в детската имат някакви такива занимания, та в къщи се катери на всяка забравена кутия или нещо което докопа #Crazy
Нашата елха е украсена с Лего, но ми писна да го събирам и сега е адската цигания, ама като дойде Лили от детска да си я управя hahaha Снощи докато аз простирах, бяща й нещо подреждаше, това хлапе стана толкова тихо, казах му че нещо пак прави пакости, целия долен ред с играчки беше обран и си ги подхвърляше, фигурката на Дядо Коледа беше на земята, използваше се като парцал, а Лили се заливаше от смях. Какво да е правя, кажи ми. Абсолютен дивак, оня ден откъсна всичките ми орхидеии, сега стърчат само пръчките ooooh! ooooh! ooooh!
Вече купих и аз едни плодове и зеленчуци в щайга, които се "режат", разделени са на части и се слепват с лепенка, има ли пластмасов нож, една кукла и ще трябва да вземе някакви съдове, че постоянно реве за нашите дървени бъркалки да си играе. Та това мисля да е за Коледа, тя като че ли нищо още не осъзнава и всичко и омръзва сууупер бързо, скъпите играчки ей така стоят, и само се ядосвам защо съм давала толкова пари, нищо не ни е интересно Crossing Arms Като порастне още малко и се осъзнава повече, тогава по-големи подаръци.
На мамчетата с деца в детски, искат ли ви подаръци за детските, аз още не съм питала, ама мисля че сигурно ще искат, по наше време идваше "Дядо Мраз" и ни подаряваше разни неща.Та сигурно и за там трябва да занеса нещо newsm78
Ами май е това, друго не се сещам, утре имам тест отивам да си дочитам hahaha Лек и усмихнат ден на всичкии Hug Hug Hug

# 701
  • Мнения: 613
Цццц, Гени, и да е почнал да свиква ще отвикне.... Днес официално сме болни Wink
Само 3 дни ходи и айде... Ама какво очаквам.. Вчера една майка си взе детето на обяд сополиво до безобразие, онзи ден също ми се видя, че има сополи ама не го загледах тогава...Е, явно не ми се е привидяло Wink Очевидно е,че не ходи на работа щом го взима на обяд...А няколко дни го води болен...Еми не го разбирам това..

Имаме многооооо, ама многоооооо сополи, през нощта 3 пъти пусках прахосмукачката да ги чистя. Той не може да диша от толкова секрети. Почна и да кашля разбира се.Днес бяхме при педи, предписа ни някаквии неща. Във вторник сме на контролен, дано се подобри. Другата седмица мъжът ми ще си остане вкъщи да го гледа, а аз почвам работа... Та с яслата вече не знам как ще стане наистина. Ще го мисля ...


Тццц, Джули, радвам се,че сте взели участие в инициативата с книжките. До мамите , който не са, условията на играта са много прости : Купуваш САМО една книжка и я изпращащ на едно дете, а твоето получава 36. Ако някоя от вас желае да се включи ми пишете на лично, пращам пълните условията и дечицата ,който са наред , да им се пращат книжки Wink

# 702
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Каква е тази инициатива? На какви дечица се помага, от домовете ли?
За сополите, пръскаш физиологичен разтвор постоянно когато се сетиш, те падат сами секретите, не е полезно това с прахосмукачката повече от 3 до 4 пъти за 24 часа и не повече от две-три секунди на ноздра, внимавайте. Аз го пробвах и на себе си, завива ти се свят ако смучеш по-дълго време, абе гадно си е Joy Надигни легълцето от страната на главичката, поне 10см, сложи книги под крачетата на леглото, ако вече не сте го направили, давай витамин Ц по една ампула сутрин, мноого помага, две седмици даваш и спираш да не би после да спре да му помага. Ами добре дошла в "моя свят" hahaha Joy Ние сега сме здрави, но докога незнам Whistling

# 703
  • Мнения: 613
Не е за децата от домовете. Въпреки че ти не си в България и малко трудно ще стане ама може там да ги зарибиш за играта (ако я няма де ) . Ей сега ще ти пратя на лични правилата Wink

Легълцето няма как да надигна, спи при нас :Д

Едни сополи по принцип не могат да ме  изплашат , но в момента има адскииииии многооо. Постоянно излиза нещо, а и почна да кашля от тея секрети. Внимателна съм с прахосмукачката. Така правя, 2-3 секунди, малка почивка и пак още 2-3, защотоооо те са многооооооо.

# 704
  • Мнения: 502
здравейте

консултацията мина успешно, макар че малката много рева, висока е 82 см и тежи 9,7 кг, ваксинираха я и педиатъра ме изненада, като каза, че не е необходимо да ходим повече  Shocked
т.е. нямаме повече консултации, а ходим само, когато се разболеем или нещо ни притеснява
при вас така ли е?

Гени, това с книжките е игра между приятели и познати родители с деца, всъщност е нещо като пирамида, но с книги  Joy Joy Joy
има много благотворителни инициативи, но аз лично ще ти препоръчам Операция "Плюшено мече", можеш да провериш в нета или в фейса

Дени, аз съм само за кастинг  hahaha ще ми се смеят хората  Joy
радвам се за малката, че вече не се тормози и ти желая успешно връщане на работа, дано там да проявяват разбиране към младите майки
добре, че писа за домашната юфка, аз много обичам и сега ме подсети да купя и ще дам на Силвето да опита

Общи условия

Активация на акаунт