Сокове за зимата

  • 16 829
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 528
Аз слагам на око - на литър 2 ч.л. да речем. Плодовете не поемат от солта - все пак стоят около 30 мин. Ако има дупчица от червей, солената вода влиза през нея и му става некомфортно Simple Smile Не съм пробвала със сливи - това обичайно е плод, който се реже. И се вижда като е червив. Не ти пречи да опиташ с шепа плодове в една купичка.

# 16
  • Мнения: 101
а как ги стерилизираш за 10 мин - с нагревател, в тенеджера  newsm78 или не е ли малко 10 мин?

# 17
  • Мнения: 8 528
В тенджера на котлона. Има толкова много захар. Тя консервира. 10 мин стигат.

# 18
  • Мнения: 101
така само от вишни, череши и ягоди ли си правила сироп?

# 19
  • Мнения: 8 528
+ вишнап, къпини, малини. Мисля, че може и от боровинки, но не съм пробвала.
Когато варя сладко, понякога сиропът е в повече. Също го отделям в шише. Но тогава той е горещ и само обръщам с капачката на долу (слагам го в чаша) докато изстине. Така няма нужда от варене.

# 20
  • Мнения: 101
А шишетата които ползваш - със специално затваряне ли са или са от тея с винтовите капачки

# 21
  • Мнения: 8 528
Ползвам стъклени шишенца на винт.

# 22
  • Мнения: 71
Преди години ходих при един човек, който правеше домашен ябълков сок. Ставаше страхотен, не се добавяше никаква захар.

# 23
  • Мнения: 222
Здравейте!
Някой да знае как се консервира или пък пастьоризира ябълков сок?
Тъй като имаме много ябълки, които смятаме да пасираме за сок, но не знаем как точно можем да консервираме сока  - с варене на шишетата дали ще е достатъчно?

# 24
  • Мнения: 71
Да, това е напълно достатъчно.

# 25
  • Мнения: 222
Направихме шишета със сок от ябълки, но сега забелязвам, че на дъното се е образувал един слой някакъв кафяв гел, предполагам пектин. Лошото е, че не се разтваря в сока. Някой знае ли как се отстранява или начин да се смеси със сока?

# 26
  • Мнения: 71
Като разклатиш шишето не се маха, така ли?

# 27
  • Мнения: 222
Да, не се маха. Но след като се изпие сока, може да се отстрани, защото наистина е като желе и с една дълга клечка като го раздробя, пада от бутилката. Става и за ядене Simple Smile .

# 28
  • Мнения: 71
хаха, дано е вкусно поне

# 29
  • Мнения: 5 820
   Хубава тема. Така стават естествени сокове, а не като онези изкуствените сокове по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт