СЕДМИ КЛАС - тема 67

  • 44 399
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • на майната си
  • Мнения: 425
А какви документи се искат при записване?
Вчера подадохме - 2 пъти писах, защото девойката изпусна един ред накрая при диктуването и реши, че какво толкова... ще пишем езикова след Патриарха. Няма шансове за тази паралелка, не я и иска дори, но въпроса е принципен Simple Smile.
Стискам палци на всички за първо класиране - първо желание.
При нас първото желание е реалистично и се надявам със свито сърце да не стигаме до второ класиране.

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 9 736
parsy, основно оригиналът на удостоверението, отпускното /предполагам, че в училище вече са им ги приготвили, само чакат да попълнят приемащото училище/, характеристиката. За другите неща като медицински документи - ваксини, профилактични карти и т.н. може и по-късно.
Също така си приготви пари за учебниците по езика, за униформа или задължителните части от униформа,  за годишния рекет /тип охрана/. В търговската искат по 70 лв. за училищното настоятелство. По принцип всеки момент училищата ще си качат на сайтовете списъка с нужните им документи. Паричките ти ги казват на момента.
Не знам как ще е в хуманитарната, но в ОМГ преди 2 години записването излизаше към 200 лв.  Peace

На второто класиране не губиш нищо, отпусни душичката. Едно ходене в повече до някое училище.  Simple Smile

# 692
  • Мнения: 77
Опитвам се да се настроя на вълна отпуска , обаче ми е толкова свитичко... Имам безкрайното тъпо усещане , че няма да ни стигне с малко за 164 - то. Смятах , мислих , ама се налага да приемем факта каквото такова , важното е да ЕГ. А после ще мислим на какви уроци ще ходи допълнително за език. Е с кафенце , накак душичката почва да се успокоява. Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 5 153
Опитвам се да се настроя на вълна отпуска , обаче ми е толкова свитичко... Имам безкрайното тъпо усещане , че няма да ни стигне с малко за 164 - то. Смятах , мислих , ама се налага да приемем факта каквото такова , важното е да ЕГ. А после ще мислим на какви уроци ще ходи допълнително за език. Е с кафенце , накак душичката почва да се успокоява. Simple Smile

Колко е балът на детето?

# 694
  • Мнения: 77
33. 366 с желание ИЕ и Португалски.  Embarassed

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Добро утро, мами! Имам въпрос - трябва ли ми детенце при първо класиране (искам евентуално да подадем документи и за второ, тъй като на първо едва ли ни стига бала за вариантите, които най-много искаме)? Та, нужно ли е нейното присъствие? Благодаря предварително!

# 696
  • Мнения: 841
Добро утро, мами! Имам въпрос - трябва ли ми детенце при първо класиране (искам евентуално да подадем документи и за второ, тъй като на първо едва ли ни стига бала за вариантите, които най-много искаме)? Та, нужно ли е нейното присъствие? Благодаря предварително!
Не е нужно детето, спокойно.

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 94
naniika, благодаря! Simple Smile

# 698
  • Мнения: 310
Ние също подадохме,върнаха ни 3 пъти,за удебеляване,излизане от полето с чертичка.Не ми приеха бланката от интернет.
Малката устоя над 2 часа и дори я "поизпитаха" ,чете им ,смята с едната госпожа,докато преписвах,дори рисунка им подари.
Искаха да я вземат първи клас при тях,че те се падали нейната година,но тя каза ,много е далече.
Предвижда се бала да падне дори до 2 еденици,тази година така се говори,но...!
Успех на моето гардже,дано да има късмет в желанията си!

# 699
  • Мнения: 48 039
До две единици за кой град и кои училища...

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 9 736
За училищата в по-задни позиции в класирането, може би, но за тези с най-висок бал едва ли ще падне с повече от 3-4 десети. Най-много. 2 единици за езиковите гимназии е твърде голяма разлика.
Една мама тук направи някакви предвиждания, в нейните изчисления такива големи спадове няма. Аз нямам претенции да съм спец по статистиките, но поне за Пловдив големи спадове няма да има.  Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 135
Подадохме заявлението! Приеха го половината напечатано, половината дописвахме там с химикалка, защото младежа до последно упорстваше и не искаше да пише много у-ща. Е там като видя, че повечето мами пишат по цели листове с желания склони да допишем за застраховка  Wink Разбира се чакаме резултатите първо от ТУЕС, но аз не се надявам там на първо класиране. Успех на всички деца!

# 702
  • Мнения: 67
Снимки искат ли при записването?

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 9 736
Снимки искат ли при записването?

не

# 704

Общи условия

Активация на акаунт