На море в България с много малки деца (или за плитките спокойни плажове)

  • 18 358
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 368
Благодаря отново за отговорите, за момента сме се насочили към Балчик и Албена, с идеята ако на едното място не е подходящо, да идем на другото. Казаха ми, че и двата плажа са плитки и подходящи. Само идея си нямам как е положението с паркирането, ако се наложи да се пътува до другия плаж.
В Балчик не е плитък плажа и са баири.
за паркинг в Албена си гледаш какво ти включва офертата в хотела.Преди години се спираше на паркинг в началото на курорта.


И морето в Албена е всичко друго, но не и с хубави плитчини.
Паркирането се уточнява с хотела. На рецепциите дават едни картончета и с тях се излиза от комплекса без да се плаща за всяко преминаване през пропусквателната бариера.
Е ако в Албена морето не Ви е плитко, то не знам тогава къде Ви е! Нали темата е за плитки плажове подходящи за малки деца?

# 61
  • Мнения: 2 352
В Албена може и да е подходящо за малки деца, но плажът според моите критерии не е плитък. Релефът на морското дъно в близост до брега е неравен. Ако в Албена е плитко, то същото може да се каже и за Крапец. Открито (няма заливчета), с вълни и неравномерно наслагване на дъното. 
Хубава плитчина примерно има малко на север - с. Топола. За пясъчник не става. В момента обаче не знам каква е ситуацията там и какво част от плажната ивица е отцепена за нуждите на "Бялата лагуна". 
Под плитък плаж разбирам нещо от сорта на централния плаж на Созопол. За който може да се прежали на г*з върху глава и съответната нечистота на водата заради това, че е в заливче.  Peace

# 62
  • Мнения: 6 368
В Албена може и да е подходящо за малки деца, но плажът според моите критерии не е плитък. Релефът на морското дъно в близост до брега е неравен. Ако в Албена е плитко, то същото може да се каже и за Крапец. Открито (няма заливчета), с вълни и неравномерно наслагване на дъното. 
Хубава плитчина примерно има малко на север - с. Топола. За пясъчник не става. В момента обаче не знам каква е ситуацията там и какво част от плажната ивица е отцепена за нуждите на "Бялата лагуна". 
Под плитък плаж разбирам нещо от сорта на централния плаж на Созопол. За който може да се прежали на г*з върху глава и съответната нечистота на водата заради това, че е в заливче.  Peace
За сетен път се убеждавам,че  хората са толкова различни!Албена е прекрасен огромен, широк плаж, с толкова плитко море,че вървиш и все ти до колене, ситен мек пясък. Точно това, че не е залив спомага водата да е чиста. Точно  с централният плаж на Созопол изобщо не може да се сравнява. Тази ивичка, със сянка от баира отзад, с мръсната, ама много мръсната вода на морето никога не бих го предпочела пред албенският. Крапец пък съвсем друга бира и също сравнението не е подходящо.Всеки обаче си решава какво му харесва и да си се къпе където иска, както виждам и от други теми, дори има хора на море, а пък не влизат изобщо в него и ползват само хлорираната вода на басейните, което за мен е изключително безмислено.

# 63
  • Мнения: 2 352
Фаталина, това му е хубавото на света. Всеки да има своите възприятия. Албена я харесвам, но не ми е в представите за идеалното място за съвсем мъници. И тази година ще отидем дотам, както и всяка от предишните. Хотели, които предлагат чадъри, но до изчерпването им. Храна, която не е особено добра. Огромно количество народ. Басейни, които са като магнит за мъници. Ужасно шумна анимация. Това не е перфектното място за малко дете и не е почивка за родителят. Peace

П.П. На плаж, подобен на созополския също не бих отишла.
 

# 64
  • Мнения: 5
За море с малки деца в БГ - през последните години сме посещавали Албена и няколко местенца там. Доволни сме като цяло от този курорт. Хубаво е да се търси хотел предлагащ ол инклузив, защото тогава всичко е по-лесно за родителите Simple Smile Плажовете са чудесни, а вечер има много забавления за децата (свързани с приготвени железни левчета за различните атракции). Като цени - към края на август една седмица излиза около 1200лв за семейство с 2 деца.

Общи условия

Активация на акаунт