Трябва ли да плащам?

  • 1 444
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Мен пък ме гледаха само 2 пъти,на видеозон от третата световна война,дето нищо не се разбираше smile3515Така ми каза гениколожката тогава,че имам право на 2 прегледа ,да ама нъцки после като разпитах се оказа,че имам право на 3,и затова на частно .....платиш си ,ама знаеш,че е качествено и снимка даже ти дават хората.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Олелее,
Нищо такова няма тука в Бс  #Crazy
Тук искам да ви кажа че ходя на 2-ма лекари.Единият от които работи със ЗК.Ама какво от това.Цакаме си яко всеки път.
Досега са ми направили 5 видеозона,които съм си платила.
Нали също съм с направление.Даже като искам болничен ми искат по 10лв  #Crazy
Ти защо си траеш? Искай касова бележка и с касовата бележка в здравната каса и оплакване. Пък и като поискаш касовата бележка, а на бас че няма да ти искат повече пари. На бременните им е безплатен и прегледа за който по принцип се плаща 1, 60.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Я погледнете какви права имат бременните тук. Принтвате си го и с листчето при гинеколога, като се зажда - хоп в касата. Да знаете, че доста ги е страх от проверките на касата, за здравей-здрасти има цъкат по една глоба за 200-300лв (дребни нарушения винаги има, например какво им има в спешния шкаф), а недай си боже и нещо по-сериозно да намерят - хилядарка хвръква като нищо.

# 18
  • Мнения: 1 382
Явно си е до лекар,също винаги плащах,дори 3-те безплатни  Crazy

# 19
  • Мнения: 1 150
Нищо не съм плащала и всеки месец ме гледаха, егати лекарите  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 18
Аз също не съм плащала нищо до сега. В женската консултация, където ходя лекарката ме гледа всеки месец на видеозон и досега не съм плащала нищо с изключение на 2 лева, когато ми вземат кръв за изследване.
                                                                                                                                                     Направо не мога да повярвам!!!!1 Аз даже не знаех че има ограничение на бройките за видеозон.

# 21
  • Мнения: 5 370
Точно поради ей тия причини прецених , че е по-добре да си ходя на частен прием, защото аз много бързо се паля и тия неща много ще ме изнервят. Осигурявам се здравно, ама кел файда, като всички отвсякъде пари искат?
Според мен отиди някъде на частен преглед или другия вариант е наистина да си платиш видеозона. А и оставят ли ни друг избор в крайна сметка? Върнаха ни в 19век, ще ни мерят коремите с шивашки метър #Cussing out Стига съм пиосала , че пак се нервирах #2gunfire
Такъв е и моят случай. Изцяло си изкарах бременността на частно и смея да твърдя, че това са ми едни от най-добре инвестираните парички. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 410
Мен ме гледаше всеки път и без да давам никакви пари. Щом си ходиш на частно няма смисъл да  даваш и на нея 20 лв. за преглед. Все пак ти си прецени.

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нищо не съм плащала; всеки месец ме гледаха на ехографа; всякакви изследвания ми правеха, не са ми искали една стотинка;

# 24
Ако бременността протича нормално, т.е. не е рискова бременност - имаш право на 2 безплатни ехографа. Ако е рискова - на 3. Друг е въпросът, че всичко си е до лекар - моят ме гледаше на ехограф всеки месец, че понякога и 2 пъти на месец и пари не ми е искал Peace Какво, ще му се изтърка ехографа ли Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
аз  знам, че безплатните прегледи са 3 -  по един на триместър

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
аз  знам, че безплатните прегледи са 3 -  по един на триместър
Тц, в грешка си - имаш право на един преглед всеки месец, и по два прегледа в 8ми и 9ти месец.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 487
В страницата на НЗОК видях, че се полагат два видеозона при не рискова бременност, като вторият е между 20-26 гс, но пък и никъде не пише, че в деветия месец е задължителен прегледа. Така че всякакви такива теории като задължителен преглед срещу заплащане обаче, явно са си вид изнудване. Смятам да не се поддам този път и тези пари да ги дам на частния ми лекар, на когото имам доста по-голямо доверие.
Мерси за отговорите! Желая ви много усмивки Laughing

# 28
  • Мнения: 181
Здравно осигурена съм, но гледаха бременността ми в Майчин дом Варна. Там и родих. Просто ми омръзна от лекари, които ламтят за пари. Предпочитам да платя над масата, отколкото на договорка под нея. А после я свършена работата, както трябва, я не. И върви после се оплаквай и си търси правата.
 smile3515

# 29
  • Мнения: 1 298
Офф...голямо ламтене за пари тия лекари.Просто нямам думи  Money
Ама нямат контрол и затова така става...

Последна редакция: вт, 21 мар 2006, 13:40 от Ренито

Общи условия

Активация на акаунт