За колко време важи задграничен паспорт на дете

  • 5 066
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Предстои ми да вадя задграничен паспорт на детето.Имам подписана декларация от бащата за 1- на година.Паспорта колко ще важи и всяка година ли трябва да вадя паспорт?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Паспортът важи 5 години, декларация ще трябва да вадиш.

# 2
  • Мнения: X
Паспорта е валиден 5г., ако ще вадиш паспорт без присъствието на таткото, ще ти трябва пълномощно от него. Направете копие на делкларацията, ако ще излизате от страната няколко пъти с детето без бащата, защото ще ви вземат оригинала.

# 3
  • Мнения: 85
Много  Благодаря за отговорите.Само декларацията трябва да я подновявам всяка година. Тъпо е това че всяка година трвбва да се съобразявам с прищевките на бащата. Как мога да извадя до 18 години паспорт и какъв е реда.

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
Много  Благодаря за отговорите.Само декларацията трябва да я подновявам всяка година. Тъпо е това че всяка година трвбва да се съобразявам с прищевките на бащата. Как мога да извадя до 18 години паспорт и какъв е реда.

http://dbds.mvr.bg/Administrativno_obslujvane/pasport.htm

# 5
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Паспорт няма как да извадиш до 18 г. Важи си за 5 години.
Може да извадиш декларация, която да важи до навършване на пълнолетие, НО само с желанието на бащата.

# 6
  • Мнения: 817
Много  Благодаря за отговорите.Само декларацията трябва да я подновявам всяка година. Тъпо е това че всяка година трвбва да се съобразявам с прищевките на бащата. Как мога да извадя до 18 години паспорт и какъв е реда.
Декларацията може да бъде безсрочна Peace

# 7
  • Мнения: X
За да не се разправяш с бащата всеки път, го помоли да ти подпише безсрочни пълномощно и декларация. Ламинирай ги за да се запазят.

# 8
  • Мнения: 349
Паспортът важи 5 години но нас ни предупредиха,че може да се наложи по-рано да го сменим, ще разберем кога като почнат граничарите да оглеждат детето подозрително.

# 9
  • Мнения: X
Граничните полицаи си имат начини да разберат дали детето от снимката и детето което водите са едно и също, и това че се заглеждат нищо не значи.

# 10
  • Мнения: 1 265
За да не се разправяш с бащата всеки път, го помоли да ти подпише безсрочни пълномощно и декларация. Ламинирай ги за да се запазят.

Задгранични паспорти - НЕ ПРИЗНАВАТ безсрочните декларации за вадене на паспорт на дете !!!!! Трябва да имаш на всеки ПЕТ години ново разрешение от бащата. Промяната в разпоредбата им е от преди няколко години.
Копията от пълномощното ги завери при нотариус. Винаги с теб имай и НЕламинирано заверено копие. По някой път граничарите се заяждат за автентичността на печата при ламиниран вид.

# 11
  • Мнения: X
Пълномощното за вадене на паспорт си ми го приеха копие и оригинал, върнаха оригинала, единствено ми направиха забележка, че са вписани и двете деца в едно пълномощно (може пък и защото двете деца са вписани да ми го върнаха). Декларацията за пътуване по същия начин, копие и оригинал и си ми върнаха оригинала . Племенника ми пътува сам с декларация от двамата си родители (ламинирана) и никога нищо не са му казвали. Разведена приятелка от 7г. си има и пълномощно за паспорта и декларация за пътуване от таткото и не е имала никога проблеми. Не знам, за първи път чувам такова нещо. Работата ми е частично свързана с тези неща, ако може да ми дадеш линк към тази разпоредба, че сигурно съм изпуснала нещо докато съм по майчинство.

# 12
  • Мнения: 202
Кога може дете с двамата си родители да пътува извън страната? Съпругът ми не е от България и искаме веднага след като родя да се изнесем.

# 13
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
Кога може дете с двамата си родители да пътува извън страната? Съпругът ми не е от България и искаме веднага след като родя да се изнесем.

паспорт за един ден и на другия излитате  Hug

# 14
  • Мнения: X
Ако е със самолет, питайте в авиокомпанията, мисля трябваше да е поне на 7 дни, както и имат ли възможност да осигурят baby basket на борда.

Общи условия

Активация на акаунт