Обезболяване при лазерна епилация

  • 3 018
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 896
Момичета, споделете какво работи при вас за особено болезнени зони.
От почти три години правя общи бикини и подмишници, има болка, но се трае.
От няколко месеца започнах и подбедрици, само с две процедури имам страхотен ефект, боли малко повечко само около глезените.
Сега реших да правя и бедра, но дори и при най-ниски параметри, не изтърпявам болката и вече два пъти прекратявам процедура още в началото.
Във вторник ще правя трети опит, с предварително третиране с Лидокаин, 2-3 часа преди процедурата.
Дали подобно нещо е проработило при някого? Има ли и други варианти?

# 1
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Аз съм с висок праг на търпимост и пак след първата процедура на краката имах чувството, че съм изгоряла на плажа, а беше февруари месец. Не знам какво да ти препоръчам, но можеш да опиташ да не пиеш кафе преди процедурата (плюс всякакви енергийно-стимулиращи), избръсни се поне 2-3 часа преди процедурата. Приятелка ми беше споделяла, че при нея по-търпими били процедурите през последните дни от цикъла или точно след като ѝ свърши

# 2
  • Мнения: 46 437
Лидокаин е за лигавици, няма как да подейства на кожа, трябва да е в комбинация с нещо друго.
Тук съм чела препоръки за крем "Емла", ползват го при кола маска, но май трудно се намира.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 896
Лидокаин е за лигавици, няма как да подейства на кожа, трябва да е в комбинация с нещо друго.
Тук съм чела препоръки за крем "Емла", ползват го при кола маска, но май трудно се намира.



Мерси   bouquet

Намерих го в този сайт. Сега пратих запитване на Версус да питам дали става за преди лазер.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз съм с висок праг на търпимост и пак след първата процедура на краката имах чувството, че съм изгоряла на плажа, а беше февруари месец. Не знам какво да ти препоръчам, но можеш да опиташ да не пиеш кафе преди процедурата (плюс всякакви енергийно-стимулиращи), избръсни се поне 2-3 часа преди процедурата. Приятелка ми беше споделяла, че при нея по-търпими били процедурите през последните дни от цикъла или точно след като ѝ свърши

Да, за кафето не знаех, ще спазя.
Бръсненето 2-3 часа преди това, не е ли прекалено малко време?
При мен точно след цикъл най-малко боли и така трябваше да е и вчера, но не би....

# 5
  • Italia
  • Мнения: 1 059
В клиниката, където ходех, изискването е максимум 8 часа преди процедурата да е бръсненето. Смених клиниката, от другата ми казаха, че трябва да са минали поне 1,5 - 2 часа, за да не е толкова чувствителна кожата.

Не се сърди, човече, когато единия малчуган имаше проблем с враснал нокът на крака, точно с лидокаин го обезболяваха преди манипулация. Не знам дали и колко точно е подействал, той си ми е търпеливичък

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
Да споделя как мина: Намерих Емла в OLX - две тубички от по 5 г. за 15 лв. едната. Сложих по туба на бедро един час преди процедурата. Имаше страхотен ефект - издържах Grinning имаше 2-3 участъка, където явно не съм била намазала добре и го усетих  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт