Истините за живота, до които достигнахте

  • 21 952
  • 203
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 418


Добре де, на 15 и половина си.  smile3502

Поне изводите ти звучат, като на толкова годишна.  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 060
Моите:
- животът е по-кратък, отколкото си мислех на 20.
- хората никога не са 100 % това, което ти виждаш, усещаш
- да не вярвам безрезервно на някого, дори на себе си
- не мога да избягам от себе си или да се надскоча
- мислим много за здравето си, когато е вече счупено или изгубено
- отделяме адски много енергия за ненужни и неконструктивни неща

и безброй още  Grinning

# 32
  • Мнения: 8 163
Много хубава тема. Показва колко различен е светът за всеки от нас.

Моите изводи са, че:

- единствено от нас си зависи дали сме щастливи или не;
- с благост се постига повече, отколкото със сопа;
- грижата за ближния е най-възвишената проява на егоизъм.

# 33
  • Мнения: 9 991
Истината до която стигнах е че всички истини са бошлав работа. Освен децата и котките.  Mr. Green

 Laughing

# 34
  • Мнения: 2 237
Колкото по - често   един човек повтаря нещо, толкова повече иска да убеди себе си в това.

Това, което казваш, се приема според ухото, което слуша. Ако има недоразумения, може и да не си причината.   

Когато човек реагира прекалено емоционално на нещо, най-често е свързано с друга ситуация, за която си спомня. Особено негативните емоции.




 

# 35
  • Мнения: 8 970
Toffi , а какви са твоите зрели изводи?!

Бронте, стана ми любопитно за извода ти, че "добротата  и  грижата   към другите  са оръжия   за самоунищожение". Би ли казала нещо повече?

Фея Кръстница, интересно ми е да разбера доводите ти по отношение на "грижата за ближния е най-възвишената проява на егоизъм".

# 36
  • Мнения: 4 270
- живей в настоящето
- хората се променят с времето
- приятелството не е вечно
- недостъпното е най - сладко
- не се съобразявай докрай, гледай собственото си спокойствие
- действай разумно
- не споделяй най - съкровените си тайни
- не бъди до болка откровен
- след всяко зло идва добро
- не се вдавай докрай в работата си или хората, ако не го оценяват
- семейството е най - важно
- слушай съветите на възрастните, но опариш ли се сам най - добре ще разбереш
- любовта е истинска, когато няма желание за друг
- здравето е най - важно
- парите са необходимост, но не на всяка цена
- човек живее много по - добре, когато се научи да отказва и да не се чувства никому длъжен
- Никога не казвай никога
Sisi е много изчерпателна, затова си позволих да болдна от изброените от нея уроци това, което успях да разбера дотук от живота. Допълвам, че:
- най-голямото предателство обикновено е от най-близкия човек;  
- никой не заслужава безусловно доверие;
- всяко зло е за добро;
- след всеки дъжд изгрява слънце;
- нищо не се случва без причина;
- не прави непоискано добро;
- научих се да прощавам най-вече заради себе си.


Последна редакция: чт, 18 юни 2015, 10:09 от Herz

# 37
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 353

Бронте, стана ми любопитно за извода ти, че "добротата  и  грижата   към другите  са оръжия   за самоунищожение". Би ли казала нещо повече?

Фея Кръстница, интересно ми е да разбера доводите ти по отношение на "грижата за ближния е най-възвишената проява на егоизъм".

Всеки има светла и тъмна страна. Ако се концентрира самоцелно върху светлата, унищожава тъмната и се приближава към съвършенството, а това убива друга важна част от нас. Тъмната страна ни съхранява, тя е войнът на душата. Изливайки гнева си, примерно, се пречистваме. Никой не е съвършен.

Грижата за ближния ти носи радост. В този смисъл грижата за другите се трансформира в грижа за собствената ти душа. В "Серафим" има подобно послание: "Хубаво си е то, мойто палто - продължи той с някаква особена радост в гласа си. Аз като го позакърпя пак, ще прекарам с него и таз зима. Пък ако ми е писано, с него може и пред бога. То там, на онзи свят, туй палто може да ми помогне. Може пък там да ми дадат ново палто, златно, тъй да се каже, скъпоценно..."

# 38
  • Мнения: 48 072
Моите любими са:
Всяко зло за добро
Здравето е най-важно

Живота ме научи да не натрапвам мнението си на никого ( освен на мъжа ми, той горкия не се брои)

# 39
  • Мнения: 2 052
Темата е малко в стил "Всички можем като Паулу Коелю", но няма лошо де  Peace

Убедила съм се  с времето, че няма дейност, която може да замести четенето на книги.

# 40
  • Мнения: 6 214
Истината до която стигнах е че всички истини са бошлав работа. Освен децата и котките.  Mr. Green

 Laughing
+1
Истината за един е пълна глупост за друг. Колкото и да си развявам истините на думи, докато тези истини не ударят отсрещния по главата, те никога няма да са истини за него.

# 41
  • Мнения: X
Аз темата я разбирам като "нашите си истини", които не е задължително да важат за всички при всички ситуации.

# 42
  • Мнения: 2 237
Аз темата я разбирам като "нашите си истини", които не е задължително да важат за всички при всички ситуации.

И аз така; не можем да бъдем сигурни за другите.. Нали знаете онова философско течение, което се изразяваше в това, че нищо не съществува еднакво, а дори и да е, езикът е твърде беден, за да го опише така на другия, че да е сигурен. В момента не мога да се сетя кои бяха, а и не ми се търси в Гугъл, но с времето започвам да разбирам какво искат да кажат.

# 43
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 353
Всеки интерпретира реалността според собствените си убеждения и опит. Универсалното започва да се разтваря в многообразието от гледни точки. То не се губи, не променя външния си облик, не променя законите, чрез които съществува. В съзнанието на търсещия човек връзките, изградени на основа на логически обоснованото и прагматичното виждане за света, се разтягат и универсалното вече не е така устойчиво и цялостно както преди. Търсещият човек е отворен, той се съмнява и това е причината е да допуска до съзнанието си чужди интерпретации, да търси отговори на въпросите в миналото. По отношение на представите му за бъдещето многообразието от проекции също изиграва фатална роля, а съмнението дали е взел правилното решение, можело ли е да постъпи по друг начин не му дава мира. Рано или късно всеки намира нужните отговори в универсалното и затяга връзките. Твърде е уморен да търси и да се надява. А и животът е твърде кратък, за да може да си го позволи.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 259
Аз темата я разбирам като "нашите си истини", които не е задължително да важат за всички при всички ситуации.
+1

Общи условия

Активация на акаунт