Истините за живота, до които достигнахте

  • 21 942
  • 203
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Истината за един е пълна глупост за друг.  

Нещо повече. Нещо което днес е истина, утре се оказва, че не е баш такова. И няма никаква закономерност в това. Променят се местата, хората, обстоятелствата и съответно нищо, което днес е истина не е със статут на истина форевър.
п.п. От клишетата най-любимите са ми, че всичко се връща и всяко зло е за добро.  Crazy

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Утро77, на мен темата ти много ми харесва  Hug
Аз съм на 37 години. Дали защото съм наивна и добродушна по природа или защото имах безоблачно детство, до някои житейски факти се докоснах на доста зряла възраст. За добро или за зло, това не зная със сигурност.
Някак първият удар, който получих следствие реалния допир до големия свят, дойде, когато ме приеха в Университета и изведнъж пораснах... и разбрах някои неща за живота и хората, които не подозирах дотогава. Като например, че не всички са мили, сговорчиви и добри, като родителите, близките и приятелите ми. Че в света действително съществуват завистта, злобата, ревността...
После, когато родих! Разби се една моя илюзия, а именно, че съм домошарка.  Laughing  Сега ми е смешно, но тогава наистина бях шокирана. Изтерзана толкова дълго време между 4 стени, сама с бебето... Трябваше да мине толкова много време, за да разбера, че съм се стремяла към нещо несъществуващо... идеалната майка  Crazy
Животът ми на по-осъзнат човек започна на 33. Не се шегувам. Ако щете, инфантилна ме наречете. Чак тогава проумях доста неща за живота, света и хората. Една от истините, един от най-важните изводи за мен, оттогава насам е, че не бива да съдя и не бива да се заричам  Peace  Друго важно за мен откритие е да се грижа повече за самата себе си и да се обичам повече, а не както преди да се самоподценявам и самосаботирам. Любим мой израз е: "ПравИ каквото трябва, да става каквото ще!"  Sunglasses  Тоест грижа се да сторя каквото мога, но после се оставям спокойно. И гледам да приемам нещата, каквито се случат. С времето се научих да ценя повече всеки миг, да се радвам на малките неща, да откривам красота навсякъде и да се наслаждавам, да бъда благодарна за всичко. С времето се научих да ценя повече истинското приятелство. Живият контакт. Сърдечността. Топлината. Стремя се да бъда добра, но не на всяка цена. По-добре е да съм щастлива, отколкото права. По-добре радостна и спокойна, отколкото перфекционистка и тревожна. По-добре усмихната и пълничка, отколкото покрусена и слаба. Ей такива неща...  Hug
Доста от потребителите, които писаха в темата, много ми бяха приятни и полезни да ги чета!   bouquet
Аз темата я разбирам като "нашите си истини", които не е задължително да важат за всички при всички ситуации.
+1
+1

Последна редакция: чт, 18 юни 2015, 12:37 от vihrogonche

# 47
  • Мнения: 10 874
Моите истини:
*Колкото и трудно да е положението, винаги има изход.
*Най-важното за един човек е здравето.
*Светът е шарен - хората са различни, с различни гледни точки и всеки е прав за себе си.
*Трябва да живееш живота си според своите виждания и желания, а не според тези на другите.
*Животните могат да ти дадат много повече любов, отколкото хората.

Вероятно има (и ще има) още, но тези са най-важните, до които достигнах в последните години. Преживях няколко лични трагедии, преживях и много щастливи събития. Продължавам напред. Имаше една приказка - "смъртта е лесно решение, животът е труден". Или нещо такова. Съгласна съм с това.

# 48
  • Мнения: 2 265
- не знам дали мъжете са от Марс, жените от Венера, както имаше една популярна книжка, но определено "говорим" на различни езици. Различни са ни хормоните, емоциите, мислите, потребностите... Просто чисто физиологично мъжете не са способни да разберат нещата, които  вълнуват жените.

- и още 1000 години да минат, мъжете все така ще продължават да се имат за нещо повече и да потискат жените /сексуално, професионално, емоционално и т.н./


Аз пък достигнах до извода, че това не е вярно.

Изводите до които съм стигнала до момента са
- Без лошото не бихме разпознали доброто
- Хубаво е човек да работи над нещата в които не го бива за да се изгради като личност
- Че интелекта е пластичен и човек може да надскочи собствените си очаквания
- Че твърде много хора виждаме треската в окото на другия, но не и гредата в собственото си

# 49
  • Мнения: 697
Моите истини:
*Колкото и трудно да е положението, винаги има изход.
*Най-важното за един човек е здравето.
*Светът е шарен - хората са различни, с различни гледни точки и всеки е прав за себе си.
*Трябва да живееш живота си според своите виждания и желания, а не според тези на другите.
*Животните могат да ти дадат много повече любов, отколкото хората.

 Hug HugИ моите истини също!

# 50
  • Мнения: 9 991
Истината за един е пълна глупост за друг.  

Нещо повече. Нещо което днес е истина, утре се оказва, че не е баш такова. И няма никаква закономерност в това. Променят се местата, хората, обстоятелствата и съответно нищо, което днес е истина не е със статут на истина форевър.
п.п. От клишетата най-любимите са ми, че всичко се връща и всяко зло е за добро.  Crazy

Има клишета, които са универсални за всички и цял живот. Не говорим , за пубертетски "истини" за живота. 

# 51
  • Мнения: 3 181
Някой каза, че няма нищо, което се дава даром.
Не, има. /примерно различните таланти - да рисуваш, да пееш, това са дарби/. И смятам, че човек, който е надарен с каквато и да било дарба, трябва да я развива, да я ползва, да й се радва и да радва хората с нея. И не на последно място, дори на първо - да бъде благодарен!
Добрият късмет не е ли също нещо, което ти се дава даром?!

Лилянa , негативна , не се хващайте за думата "истина"! Да перефразираме - "изводите за живота". Вие до какви изводи достигнахте?!
И дарбите не са даром, дължат се на заслуги от предишни животи Wink.

Няма нищо даром и безплатно в живота, дори на прима виста да изглежда така.

Хората са егоисти.

Да се доверявам на първото си усещане и мисъл за даден човек.

Най-важно е здравето,  мира и  хармонията със самия себе си и хората на които държиш.

Ако не обичаш себе си, няма как да обичаш друг.

Свободата, както и щастието са относително понятие, и са въпрос на вътрешно усещане.

Всеки може да е щастлив с наличните ресурси, но хората са алчни, искат още и още и още.......

Голяма част от живота ни е предопределен, и свободната воля е много, много малка....

Няма приятели, има общи интереси и взаимна изгода

Живееш според твоите разбирания и усещания за щастие стига да не нарушаваш личното пространство на другите

# 52
  • Мнения: 5 728
Научих, че истинската и вечна любов е само тази на родителя към детето.
Научих, че няма вечни приятели, всичко е въпрос на временни интереси.
Научих, че времето НЕ лекува.

# 53
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
В продължение на мнението на Негативна, с което съм съгласна, да добавя нуждата от гъвкавост при разговорите и оформянето на мнения относно "житейските истини". И нещо много важно - да се познава реалната ситуация.
Давам пример:

В моя блок има възрастно семейство, което се грижи за своя умствено увреден 50-годишен син. Всеки ден го разхождат около блока и в парка, човекът е винаги спретнат и чист. Бащата има толкова топла и лъчезарна усмивка, а майката носи високо вдигната главата си, гърбът изправен. Винаги ме стяга гърлото като ги видя и същевременно ми вдъхват вяра в съществуването на човешкото достойнство и сила.
На 23.12.2014 в нощта срещу Бъдни вечер бащата се е обесил в семейната спалня.

**** Какво ще помислите? Вероятно като мен ще бъдете бесни, ядосани, защото сте чели статии как рязко скача броят на самоубийствата по Коледа. Нали? Ще сте ядосани на самоубиеца, защото е постъпил страхливо и подло, изоставяйки и без това ощетеното си семейство. Аз поне така се почувствах, макар че при мен реакцията е по-силна, защото познавам хората.

*****Така...А сега нека ви кажа какво научих впоследствие - човекът е бил болен от рак, със силни болки и наскоро е рабрал, че не му остава много да живее, а това, което му остава, ще е дълга и ужасна агония за него самия и семейството му. В тази светлина самоубийството му е акт на милосърдие към жена му, аз поне така мисля.

Така от тази истинска житейска история научих две неща - да не съдя прибързано за ситуации, които само си мисля, че познавам. И да си нося новите дрехи.

Разстроих се..
Човекът явно е носил с достойнство кръста си, но не е искал да удвоява кръстта на съпругата си. Той е изживял дните си до старост, а трябва този, който остане със сина им да бъде що-годе здрав.
Много тъжна история...много.

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 00:26 от _Мishel_

# 54
  • Мнения: X
Дори не би ми хрумнало да го съдя. Той си знае какво му е било на душата.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 103
   През различни периоди от живота ми съм имала различни валидни за мен истини. Някои малко или повече си остват валидни, с други съм "скъсъла", защото времето и живота са показали, че не са моите истини.
  Напоследък ми харесват две мисли, които отразяват добре сегашния ми период:
  "Единственият начин да бъдеш щастлив, е да обичаш страданието." - мисъл на Уди Алън.
  и
  "Животът започва там, където свършва зоната ни на комфорт." - не знам, на кого е прочетох я като подпис в един форум и много ми допадна.

# 56
  • Мнения: 7 006
Научих се да не се възприемам на сериозно,но сериозно да приемам всичките си отговорности.
Последното,обаче,все още го усъвършенствам като практика,че нещо не ми се отдава много..

# 57
  • Мнения: 82
“Единственото, което трябва да направиш, е да тръгнеш и с това най-трудната част приключва.” - Тони Уилър

# 58
  • Мнения: 1 794
 Hug
Моите истини се съдържат в един виц,който наскоро много ме разсмя:

Петима евреи,които промениха из основи света -
Мойсей казва:Над всичко стои закона! Naughty
Христос казва:Над всичко стои любовта! Heart Eyes
Фройд казва:Секса стои над всичко!
Маркс твърди:Парите са най-важни! Twisted Evil

И накрая Айнщайн обобщава:Но всичко е относително,нали?  smile3534

# 59
  • Мнения: 10 547
Научих, че моята истина не е твоята.
Научих, че няма приятели.
Научих, че всеки е за себе си в този живот.
Научих, че Съдбата е Велико Нещо!

Общи условия

Активация на акаунт