Песен за огън и лед - 20 "A reader lives a thousand lives..."

  • 38 447
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Аз не търся смисъл в убийствата на героите на Мартин. Това дали един е изчерпан а друг не, явно е без значение за Дядо. Ако беше обратното Джон щеше да е жив, а кифлата Санса  - мъртва.

Всяко една смърт на сравнително  важен герой води до сюжетен обрат. Коя смърт ти се вижда безсмислена?

# 31
  • Мнения: 435
Запис.
Имам един въпрос. В книгите Сам Тарли бива ли забелязан и подминат от Белите бродници отвъд Вала и ако "ДА" каква е причината да не бъде убит?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Запис.
Имам един въпрос. В книгите Сам Тарли бива ли забелязан и подминат от Белите бродници отвъд Вала и ако "ДА" каква е причината да не бъде убит?

Причината е, че той убива бродника. Grinning

Т.е. никога не е бил забелязан и подминат.

# 33
  • Мнения: 3 704
Какво кифленско виждаш в Санса?

Цялата й сюжетна линия ми кифлее- някакъв аналог на средновековна кифла. Нищо запомнящо се в образа й, все още не мога да разбера защо се омъжи за Рамзи - уж щеше да отмъщава, пък само лежеше и ревеше. Съгласна съм , че той е гнусно същество и с радост ще чакам някой да му резне гръкляна, но все пак защо, защо се набута там. В първата книга, това което я вълнуваше е да се омъжи за Джофри, да му роди руси деца и да е облечена винаги с хубави и нови рокли. Кутрето я води за носа и си играе игрите с нея, лековата и незапомняща ми е.
Ако трябва да посочвам женски образ, който ми допада като поведение, то това е този на Игрид.

Аз не търся смисъл в убийствата на героите на Мартин. Това дали един е изчерпан а друг не, явно е без значение за Дядо. Ако беше обратното Джон щеше да е жив, а кифлата Санса  - мъртва.

Всяко една смърт на сравнително  важен герой води до сюжетен обрат. Коя смърт ти се вижда безсмислена?

Точно тази на Джон, ако наистина е смърт и то окончателна, за мен би била безсмислена. Убит като предател, сам, изоставен дори и от най близкия си приятел. А в образа му има толкова много потенциал и загатнато развитие.
Но аз вярвам, че той няма да умре и Дух не му е пратен случайно.

# 34
  • Мнения: 435
Причината е, че той убива бродника. Grinning

Т.е. никога не е бил забелязан и подминат.
Тоест няма идентичен момент като сцената в сериала, в която Сам остава без другарите си, когато се задават Бродниците, и го подминават както седи свит до една скала? Единствената среща на Сам с Бродниците е когато убива Бродник?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Какво кифленско виждаш в Санса?

Цялата й сюжетна линия ми кифлее- някакъв аналог на средновековна кифла. Нищо запомнящо се в образа й, все още не мога да разбера защо се омъжи за Рамзи - уж щеше да отмъщава, пък само лежеше и ревеше. Съгласна съм , че той е гнусно същество и с радост ще чакам някой да му резне гръкляна, но все пак защо, защо се набута там. В първата книга, това което я вълнуваше е да се омъжи за Джофри, да му роди руси деца и да е облечена винаги с хубави и нови рокли. Кутрето я води за носа и си играе игрите с нея, лековата и незапомняща ми е.
Ако трябва да посочвам женски образ, който ми допада като поведение, то това е този на Игрид.


Объркала си темата. Санса никога не е била женена за Рамзи. Нито се кани да се жени за него.

Тя се държи точно така както се очаква от нея. Явно възпитанието, което септата и е наложила е попило най-много при нея.
Точно така трябва да се държи една лейди. Относно мечтите за деца и за принца, мисля че са нещо нормално, нали така? За нови и хубави рокли не е мечтала.. Но мечтаеше да е добра и справедлива кралица, която ще накара народа да я обича.


Точно тази на Джон, ако наистина е смърт и то окончателна, за мен би била безсмислена. Убит като предател, сам, изоставен дори и от най близкия си приятел. А в образа му има толкова много потенциал и загатнато развитие.
Но аз вярвам, че той няма да умре и Дух не му е пратен случайно.

Не е окончателна смъртта на Джон.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Причината е, че той убива бродника. Grinning

Т.е. никога не е бил забелязан и подминат.
Тоест няма идентичен момент като сцената в сериала, в която Сам остава без другарите си, когато се задават Бродниците, и го подминават както седи свит до една скала? Единствената среща на Сам с Бродниците е когато убива Бродник?

Точно така.

# 37
  • Мнения: 10 014
Хипотетично, какво би могла да направи Санса, за да подобри ситуацията си?
Тук говорим за литературния образ който не е виждал Рамзи в живота си. Вярно, предстои и сватба с непознат, но все още не се е стигнало дотам.

Никой не нарича Марджъри кифла, а как се напъва и тя да бъде кралица....
Санса отключва много силна омраза в някои читатели, някой би трябвало да им направи профил.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Хипотетично, какво би могла да направи Санса, за да подобри ситуацията си?
Тук говорим за литературния образ който не е виждал Рамзи в живота си. Вярно, предстои и сватба с непознат, но все още не се е стигнало дотам.

Литературния образ не би се съгласил на такава сватба. На сватбата с Тирион почти я завлачиха насила и тя отказа да коленичи пред него (в сериала я накараха #Cussing out) И то защото е Ланистър!
Никога не би се оженила за Болтън по ред причини, които дъвкахме в темата за сериала.
Хари Наследника е друго нещо, но дори и за него мисля, че няма да я оженят така лесно.

# 39
  • Мнения: 9 144
Може ли да се коментират сюжети извадени единствено от сериала без никаква връзка с книгите в съответната тема, започва да става супер, ама супер досадно това тролене и флуудване?  Crossing Arms



# 40
  • Мнения: 1 464
Аааа,не съм съгласна.Никой не е разлигавен.  Grinning
Рикон е на 3 (три!) - беше неуправляем,когато го остави майка му,а после замина и Роб.Нормално е едно толкова малко дете да хленчи за майка си,за баща си и за големия си брат.И Джон изчезна от живота му,и Аря,и Санса...
Бран също не го намирам за разлигавен.Аз също смятам,че родителите не трябва да си противоречат по отношение на забрани и позволения.Мога да приема,че Нед позволи на Бран да се катери,защото знаеше,че няма да падне.И той не падна,бутнаха го.
Аря въобще не искаше да ходи на юг,но я замъкнаха,че трябвало да става дама - това не е разлигавяне.Ако я оставяха да прави каквото си иска,нямаше да я изтезават с шиене и разни женски занимания.В Чертога Нед се усети и прие характера й и й осигури Сирио.Ако Кейтлин беше с тях,не съм сигурна,че Аря щеше да има учител по "танци".
Санса пък има по-различен характер,женствеността в нея е много силна.Какво е виновна,че е с нежна душа - така се е родила.И като добавим песните и приказките за рицари и т.н.Едни от малки са мили и състрадателни,други от малки са социопати и са оперирани от всякаква емпатия (Церсито).
А Джон,Роб и Нед имат сходни характери според мен.
Пълен провал като родители са Робърт и Церсей.
В шеста книга никой Старк няма да умре,щото не ми се струва логично.При Мартин всяка смърт на главен герой е логична.Евентуално с Аря може да се случи нещо,но да живее чрез Нимерия,но дано не стане нещо такова.
Освен това в 6 книга чакаме големия сблъсък и едва ли някой ще трепе Старки.

# 41
  • Мнения: 3 704
Да, моя е грешката - омъжена е сериалната Санса. Peace
За роклята - в първа книга Аря й изцапа новата дрешка и на последвалото сърдене и цупене бяха посветени няколко страници. Да, възпитана е като лейди, но точно това й възпитание олекотява образа й. Нужна й е и щипка борбен дух.

# 42
  • Мнения: 10 014
Да, съгласна съм с Хексе. И Тирион и предложи изход от ситуацията, като я омъжат за Лансел (доколко щеше да се съгласи Тивин е друг въпрос), но тя се съгласи да продължат.
Интересно дали ще се срещнат отново.

SANDS, Аря и хвърли кървав пртокал (червен портокал ли е по-правилно) в скута! Не беше заради роклята, ама изобщо.
Спомни си каква истерия си докара Санса като и дойде първата менструация.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Да, моя е грешката - омъжена е сериалната Санса. Peace
За роклята - в първа книга Аря й изцапа новата дрешка и на последвалото сърдене и цупене бяха посветени няколко страници. Да, възпитана е като лейди, но точно това й възпитание олекотява образа й. Нужна й е и щипка борбен дух.

Не беше заради новата дрешка, а защото Аря я замери и нарече лъжкиня,
Само борбен дух не става. Санса е крехко момиче, (знам, че ви влияе мощната физика на Софи,) и няма умения да върти меча. Тя си има доспехите на лейди, с които донякъде успява да се предпази за да не бъде съсипана психически (за разлика от Аря). И смятам, че именно психически тя е най-силната от децата на Старк.

# 44
  • Мнения: 71
Може ли да се коментират сюжети извадени единствено от сериала без никаква връзка с книгите в съответната тема, започва да става супер, ама супер досадно това тролене и флуудване?  Crossing Arms

Абсолютно! Може да има и други като мен, които не гледат сериала.  bouquet

Последна редакция: чт, 18 юни 2015, 10:24 от Lynxxx

Общи условия

Активация на акаунт