На море в Турция - тема 38

  • 123 816
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 582
 Здравейте, за запис директно се включвам със следния въпрос - някой може ли да ми каже какъв е смисълът от ранните записвания, при положение, че в момента цената на човек е с 50лв надолу в сравнение с януари??? За какво ми беше да бързам, да плащам, да избирам, като сега дори е по-евтино? За първа година ще сме в Турция, но да си кажа честно от тази врътка се чувствам леко прецакана.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 40
Здравейте, имам няколко въпроса за "Паша Бийч" /Мармарис/:
Има ли интернет в стаите?
Има ли смисъл да доплащам за стая с гледка към морето?
Зарежда ли се вода в стаята или е само от машина на бара и в ресторанта?

# 47
  • Мнения: 7 605
Здравейте, за запис директно се включвам със следния въпрос - някой може ли да ми каже какъв е смисълът от ранните записвания, при положение, че в момента цената на човек е с 50лв надолу в сравнение с януари??? За какво ми беше да бързам, да плащам, да избирам, като сега дори е по-евтино? За първа година ще сме в Турция, но да си кажа честно от тази врътка се чувствам леко прецакана.

Този въпрос е обсъден многократно в темата. Резюме: Няма гаранция, че цената от раното записване няма да бъде подвишена в следствие. От друга страна има риск, набелязан хотел да е пълен след ранните записвания и тогава трябва да избираш друг. Или може да има още места, но на повишена вече цена - и за това има примери бол в темата.

# 48
  • Мнения: 5 459
Вероятно дамата току що влиза в темата и е нормално да запита. Аз именно заради ранните записвания си бях обещала, че до последно ще звъня и ще питам и се уверих, че за моят хотел Паша Бийч все още има места и , че дали щях да си запазя сега , или щях да треперя от февруари ,както и постъпих де.......в цената кой знае каква промяна няма и места още има  Laughing......така, че, Минимаус, надявам се отговорих на въпроса ти........Аз не знам защо записах на ранни -вероятно ме  прехвана масовата психоза да не останем случайно без местенце за почивка  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 3 280
При нас пък имаше ефект от раните.Разликата ни беше 380лв.

# 50
  • Мнения: 2 155
Мисля, че е емоцията и очакването. Peace

# 51
  • Мнения: 408
какъв е смисълът от ранните записвания
Смисълът на ранните записвания е 100 % да се осигури почивка в предпочитания курорт, хотел и период, като първата част от цената обикновено се заплаща в края на годината, а доплащането от 5 до 9 месеца по-късно, спазвайки изискванията на туроператора за окончателно издължаване до 14 дни преди тръгването. Това спомага за по-добро планиране на финансите и отпуската. Лично аз след първоначалната вноска правя и частични допълнителни плащания, за да не си утежнявам наведнъж месечния бюджет. През периода до пътуването изучавам конкретно какви допълнителни екскурзии да ползвам, кои места и природни забележителности да посетя, какви дрехи и обувки да си нося. Въпрос на късмет е дали на по-късен етап ще има места в желания хотел и дали цените ще вървят надолу или нагоре, но разочарованието е голямо, ако хотела е спрян за продажби и трябва да се задоволиш с някаква алтернатива.
За пръв път тази година се загледах по Last Minute обявите с намаления. Ако нямах конкретно предпочитание за курорт и хотел, а просто за почивка в Турция, ако нямах възможност да си планирам отпуска 9 месеца предварително, а е на принципа "когато няма работа и ме пуснат", сигурно щях да се възползвам. Но в тези обяви е въпрос на късмет да предложат точно определен хотел.
за моят хотел Паша Бийч все още има места
От средата на месец май спряха да продават хотел Паша Бийч за периода след 11.09.2015 г. Броени дни след това спряха да продават и Гранд Паша. Предполагам говориш за свободни места за юли и август, но времето тогава е малко жежко за мен и не съм се интересувала. Юли и август предпочитам нашето Черноморие. Предпочитам Мармарис след средата на септември, когато малко "захладнее", температурата на въздуха вече е около 30 градуса, а температурата на водата в морето и басейните е 27 градуса.
Има ли смисъл да доплащам за стая с гледка към морето?
Въпрос на гъдел. Обикновено до гледка от терасата допирам по 2 пъти на ден - след като се събудя и преди да си легна. Вариантите за гледка са 3 - чукари, прозорците на съседен хотел и море (най-често гледката е през басейн - море). Лично аз винаги плащам за изглед море и изисквам от хотела да ме настанят на горните етажи. Преживяването да изляза на балкона, да седна на шезлонга, да си вирна краката на парапета и да отпивам от питие на фона на изгрева/залеза, дълбоко да вдишвам слънчевите лъчи премесени с мирис на море, да гледам слънчевите зайчета по върха на вълните, да гледам горещия силует на Слънцето, докато се потапя или излиза от морето едва скрит от някакво самотно облаче над хоризонта ... А аз съм на топло, удобно и сигурно място, стиснала в ръка любимо питие. Ето тези преживявания струват повече от 50-100 лева, колкото е разликата в цената между Sea View и Land View.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Здравейте, за запис директно се включвам със следния въпрос - някой може ли да ми каже какъв е смисълът от ранните записвания, при положение, че в момента цената на човек е с 50лв надолу в сравнение с януари??? За какво ми беше да бързам, да плащам, да избирам, като сега дори е по-евтино? За първа година ще сме в Турция, но да си кажа честно от тази врътка се чувствам леко прецакана.




Prosto въпрос на нагласа.Има хора които 5 - 8 - 10 пъти ходят в един и същи хотел или в един и същи курорт има и които никога не повтарят като нас.Аз много често въобще не резервирам.Дори в последния момент избора е огромен , по Турското крайбрежие има над 5 000 хотела.Като се сложат още толкова в Гърция избора е просто необятен.Сега , днес ,  в хотела където бяхме за майските празници , т.е. съвсем извън сезона , цената на седмична почивка е с 30 лв. по ниска за юли -т.е. съвсем в топ сезона.Съвсем е просто - явно хотела е съвсем зле с резервацийте и смъква здраво цените за да може да се понапълни малко.Ето ние тръгваме в четвъртък и още не сме решили дори дали ще сме в Гърция или Турция.Ами така , качваме се на колата и тръгваме какво толкова , със сигурност ще си намерим място , а и още 3 дни ще излизат оферти , все може да нацелим нещо.

# 53
  • Мнения: 4 500
При нас пък имаше ефект от раните.Разликата ни беше 380лв.
И при нас имаше смисъл. В момента разликата е 480 лв  Confused В наша ползва, разбира се  Crazy

# 54
  • Козлодуй
  • Мнения: 42
И ние постъпихме по- добре като резервирахме и капарирахме през януари. Сега цената е с 370 лв по- висока.

# 55
  • Мнения: 132
Това лято ще ходим на Дидим - Buyuk Anadolu Didim Нotel. Някой скоро ходил ли е там. Интересуват ме неща като има ли ютия и маса за гладене в стаята, сешоар. Има ли безплатна минерална вода в стаите? Какво безплатно може да се ползва в хотела - посочили са сауна, турска баня, фитнес? В морето може ли да се влиза бос без специалните обувки?
Къде може да се види какви са аналозите на лекарствата в Турция. Ще тръгнем заредени, но ако се наложи  да сме подготвени.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Това лято ще ходим на Дидим - Buyuk Anadolu Didim Нotel. В морето може ли да се влиза бос без специалните обувки?
Къде може да се види какви са аналозите на лекарствата в Турция. Ще тръгнем заредени, но ако се наложи  да сме подготвени.



Никъде няма ютий.Акваобувките винаги са олезни - най - малкото срещу горещия пясък.Много хора ходят в Турция на лечение и ДА КУПУВАТ ЛЕКАРСТВА - в пъти са по евтини и качествени , по добре се заредете там за зимата с анти грипни и анти простудни лекарства.

# 57
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
като стана въпрос за лекарства, да ви попитам - понеже нямам никаква представа какво е позволено и какво не - за първи път пътуваме за Турция, със самолет.
Мога ли да нося със себе си лекарства, които по принцип ползвам и са изписани с рецепта?( например аулин, успокоителни (заради страха ми от полети) и тн?
Благодаря предварително! Peace

# 58
  • Мнения: 582
 Темите за Турция ги следя от миналата година, но никога не съм се зачитала подробно по въпросите за ранните записвания. По-скоро избирах хотел и дестинация. Както и да е, здраве да е. Сега вече си обяснявам доста неща. Да, наистина смисъл има, ако искаш да си в точно определен хотел, на точно определена дата. Ползата не винаги е във финансово изражение. Логично е, че ако за даден период хотелът не си е запълнил местата, то цената ще падне. Благодаря за отговорите  Peace . Желая на всички прекрасна почивка!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
Днес се завътнах от Идеал Прайм бийч 5*.Много съм доволна от всичко с малки изключения-гореща стая и чакълест плаж.Забравих да добавя това бяхме 2 автобуса само за този хотел.

Общи условия

Активация на акаунт