На море в Турция - тема 38

  • 123 772
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 138
Моля някой запознат с турските наименования на лекарствата да сподели съответстващите на нашите
интересуват ме лекарства за дребния които си носим на морето
температуропонижаващи, капки за нос, нещо от рода на ентерол и хидрасек, противовирусно  като колдрекса, за гърло , за кашлица

# 61
  • Мнения: 4 500
Няколко страници по-назад има линк към списъка с лекарства.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
Не знам за лекарствата на другите места но в Мармарис обиколих няколко аптеки и цените на лекарствата бяха доста завишени .Явно са се усетили и са ги вдигнали и няма сметка да се взима от там.

# 63
  • Мнения: 132
Някой да е нощувал в Küçükköy. Ще го ползваме като междинна нощувка.

# 64
  • Мнения: 63
Кой хотел е подходящ за по големи деца - на 14 и 17 години, че да не им е скучно. Освен Аква Фентъзи, някой може ли да ми посочи и други хотели.  newsm78

# 65
  • Мнения: 132
С какви дебитни и кредитни карти плащате в Турция? Знаете ли с кои няма такса за превалутиране или е по-ниска? През евро или през долар превалутират? newsm78

# 66
  • Мнения: 539
С какви дебитни и кредитни карти плащате в Турция? Знаете ли с кои няма такса за превалутиране или е по-ниска? През евро или през долар превалутират? newsm78


Ползвала съм кредитни карти на TBI и ПИБ. Не съм имала превалутиране смятали са ми турските лири спрямо техния курс за деня.

# 67
  • Мнения: 236
С Виза на Пощенска банка по фиксинга на деня, такси нямаше никакви, специално проверих, че ми беше любопитно.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз съм плащала с Visa на ДСК. Няма такси, а и курса е изгоден.

# 69
  • Мнения: 408
С Виза на Пощенска банка по фиксинга на деня, такси нямаше никакви, специално проверих, че ми беше любопитно.
Моментът е такъв, че препоръчвам да си приготвите карти от негръцки банки.

# 70
  • Мнения: 236
Оооо, сторено е вече. Но благодаря, все пак.

# 71
  • Мнения: 408
Оооо, сторено е вече. Но благодаря, все пак.
Благодаря за разбирането. Не искам да изглежда като някакво внушение или призив за паника, но ако имате карта само от гръцка банка, влезте в първата негръцка банка и помолете да ви издадат карта с минимален лимит. Ей, така, за всеки случай.

# 72
  • Мнения: 152

Аз бих казала за този хотел - не съвсем отговарящ на 5*.

И аз бих казала че тази верига не е нещо особено  Peace
Здравейте, имам въпросче:На какво основание"не съвсем отговарящ на 5* - личен опит или рейтинг? Да посочите източник да почета малко, ако може.
Мерси


Благодаря за отговора. Отзивите са си добри. Руските туристи са прекалено капризни и са с едно самочувствие......, но от прочетеното, което е за 1 и същи хотел разбирам, че го препоръчват въпреки капризите. Все пак "Разни хора, разни идеали".



http://www.tury.ru/otzyv/id/185418-turciya-belek-crystal-waterwo … orld-resort-spa-5
http://www.turpravda.com/tr/belek/Crystal_Waterworld_Resort___Sp … 8591.html#det_anc
http://tophotels.ru/main/viewrate/?id=1190472

# 73
  • Мнения: 152
Здравейте, за запис директно се включвам със следния въпрос - някой може ли да ми каже какъв е смисълът от ранните записвания, при положение, че в момента цената на човек е с 50лв надолу в сравнение с януари??? За какво ми беше да бързам, да плащам, да избирам, като сега дори е по-евтино? За първа година ще сме в Турция, но да си кажа честно от тази врътка се чувствам леко прецакана.

Всичко е относително. За нашият хотел сега цената е с около 160 лева нагоре на човек.Винаги правя ранни записвания и винаги ми е по-евтино.

# 74
  • Мнения: 60
Здравейте, днес се завърнахме  от почивка в „Гранд Ефе“ пътувахме с „Турс клуб“ с най-новите автобуси с монитор на всяка седалка.Написах мнението си за х-ла в групата за Кушадасъ.
Уверих се,че в 4* х-л може да почиваш по-добре от някой 5*.Много е важно да откриеш точно това,което за теб е най-доброто.Това става с четене и споделяне в групите и форума.

Общи условия

Активация на акаунт