На море в Турция - тема 38

  • 123 774
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 3 611
Ако някой търси по-евтин вариант на чудесно изкарване в Турция, мога да разкажа затози хотел, който тук не е коментиран. Трите му звезди са само, защото е далеч от плажа и до там се ходи с бусче на хотела, от там на татък всичко беше чудесно- невероятни гледки от терасата, добра и разнообразна храна и напитки, приятна анимация, вежлив и готов да помогне с всичко персонал, голяма стая с всичко необходимо, всеки ден почистване и ако не търсех всеки път нещо различно бих се върнала още този септември, цената му е повече от добра.http://nelsii.snimka.bg/travel/bodrum.873612.35741271
Ами разкажи, де! Grinning Има ли плаж? Пързалки? Наоколо има ли къде да се разхожда човек?

# 451
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Стеле,благодаря и въпреки всичко си мисля,че Делфинчето,ще ми остане на сърце.

# 452
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Стеле,благодаря и въпреки всичко си мисля,че Делфинчето,ще ми остане на сърце.

То няма как иначе,когато ми разказваше за всички емоции,които си изпитала ми беше интересно,но когато го преживях изпитах различни чувства,аз все още не мога да опиша щастието,което преживях там с точни думи,трябва да се изживее,пожелавам го на всички Hug

# 453
  • sofia
  • Мнения: 696
Трудно се преборвам с качването на снимки, за това се бавя. Както казах има превоз осигурен до плажа, има си разписание и може да се ползва за отиване до центъра на Ялъкавак/ всички хотели пише, че са в Бодрум, но реално това са градчета, близо до Бодрум, просто трябва да се чете внимателно, но всъщност на мен ми хареса много/. От плажа за десетина минути си в центъра, където са магазините, пристанището. Отиваш, пазаруваш и се връщаш пак бусчето на хотела или си хващаш маршрутка за 2,5 лири. Плажа е тесен, но водата е като навсякъде другаде, лично аз прекарах повече време на басейните, които са два- един голям, от който по пързалката/ две са/ се пускаш в другия по-малък, където не можах да извадя синът ми от водата, там си играеше с други деца, воден футбол и много пускане по пързалката. Бяхме единствените българи/ Grinning/ и беше много спокойно, храната ми хареса- голямо разнообразие от салати, имаше прясно сирене, кашкавал , с различни подправки, маринати, много вкусно кафе с мляко/ много важно за мен, много и най-различни сладки неща- страхотно реване, кадънско пъпче Grinning,сиропирани най-различни неща, баклава няколко вида/една вечер/ плодови, шоколадови кремчета, торти, плодове-диня, ябълки, може и друго да е имало, но аз не се заглеждам ного. Готвеното беше вкусно, винаги в различен вариант, и пост5и ястия-пълнени чушки, зелен фасул и разни други, винаги има да избираш от няколко варианта, предимно пилешко, телешко, от кайма, два пъти риба и т. н.
 На кратко, и пиене имаше, и ядене и забавление, всяка вечер организираха нещо, с много музика, а особено много ми хареса турската вечер.
http://www.booking.com/hotel/tr/family-belvedere.bg.html
Намира се точно над петзвездния Делта бийч.

Последна редакция: ср, 15 юли 2015, 21:12 от Turquesa

# 454
  • Мнения: 449
Да ви попитам дали някой е пътувал с фирма Ориент 99 за Турция и какви са ви впечатленията?
 
Преди 3 седмици се върнахме от почивка в Кушадасъ. Пътувахме с фирма Ориент 99. На отинване и връщане автобуса беше един и същ, само водачката беше друга. Трябваше да ни вземат от хотела в 16ч, а автобуса дойде в 18ч. Имаше пътници, на които им е било казано да чакат на улицата в 15.30ч, а ние ги взехме в 18,15ч. Казаха, че ще се оплачат от тях. На въпроса на мъжа ми защо толкова са закъсняли, водачката му отговори, че са имали проблеми с пътник. След като почна да ни отмята по списък и да ни каже кои са ни местата, тя ни каза, че 1ч. и половина е ходила да ни издирва в друг хотел и друг курорт Rolling Eyes Търсила ни в хотела, по баровете, дори е отишла на плажа да ни търси. Тогава се обадила на фирмата в България. Офисът бил заключен и се наложило някой да ходи да отключва. След като видели списъците разбрали, че няма как да ни намерят в Дидим, като ние сме в Кушадасъ. Помислих, че са объркали курортите  /хотела е един и същ Палм Уингс/, но в Дидим водачката ни е търсила в друг хотел. Попитах я, защо не са ползвали списъците от пристигането, а са разпечатали нови. Тя ми каза, че най-вероятно и в него списък сме били записани, че трябва да ни оставят в Дидим. На отиване ние сме знаели в кой хотел трябва да слезем и така  Laughing

# 455
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Да ви попитам дали някой е пътувал с фирма Ориент 99 за Турция и какви са ви впечатленията?
 
Преди 3 седмици се върнахме от почивка в Кушадасъ. Пътувахме с фирма Ориент 99. На отинване и връщане автобуса беше един и същ, само водачката беше друга. Трябваше да ни вземат от хотела в 16ч, а автобуса дойде в 18ч. Имаше пътници, на които им е било казано да чакат на улицата в 15.30ч, а ние ги взехме в 18,15ч. Казаха, че ще се оплачат от тях. На въпроса на мъжа ми защо толкова са закъсняли, водачката му отговори, че са имали проблеми с пътник. След като почна да ни отмята по списък и да ни каже кои са ни местата, тя ни каза, че 1ч. и половина е ходила да ни издирва в друг хотел и друг курорт Rolling Eyes Търсила ни в хотела, по баровете, дори е отишла на плажа да ни търси. Тогава се обадила на фирмата в България. Офисът бил заключен и се наложило някой да ходи да отключва. След като видели списъците разбрали, че няма как да ни намерят в Дидим, като ние сме в Кушадасъ. Помислих, че са объркали курортите  /хотела е един и същ Палм Уингс/, но в Дидим водачката ни е търсила в друг хотел. Попитах я, защо не са ползвали списъците от пристигането, а са разпечатали нови. Тя ми каза, че най-вероятно и в него списък сме били записани, че трябва да ни оставят в Дидим. На отиване ние сме знаели в кой хотел трябва да слезем и така  Laughing

Явно по скоро е редовно оправдание. И нас ни казаха същото след като чакахме в лоби над 2 часа, че точно нас двамата са ни търсили в друг хотел  Mr. Green Mr. Green

# 456
  • sofia
  • Мнения: 696
От Турс клуб бяха страхотни, разказваха историята векове назад за всеки град, покрай който минавахме, даже Ихтиман, Пазарджик, на връщане много подробно обясняваха къде е следващата почивка, какво можем да си купим от магазините където спираме, какви кори за баница, цените, даже рецепта как да си направим гюзлеме, не подминаха и фрийшопа, а бе страхотни бяха.

# 457
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
След като се обсъждат автобусите,да питам и аз-има ли пътували с автобус на фирма Аполо 2000?Също така и колко време е пътуването с ферибот?
Стеле,благодаря и въпреки всичко си мисля,че Делфинчето,ще ми остане на сърце.
Кой е този хотел?

# 458
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Делфин Ботаник ,че и Платинум,а аз пиша за Империял Peace

# 459
  • Мнения: 3 941
Пътуването с ферибота на Чанаккале е към 30 минути.

Казвате, че като гледаш светлинки и имаш нужната емоция, от това къде отиваш, времето минава.
Да ама, кръста те заболява, колената ти се схващат, писва ти и да си говориш по някое време. А те чака още  път..
Аз пътувах от Бургас и тръгнахме в 16.00 часа, докато стигнем Малко Търново - добре, после влизаш в Турция и пак ти е интересно, стъмнява се и малко задремваш. И после идва ферибота. Глътка въздух и много емоция....
Пристигате на отсрещния бряг и вече целия автобус се подготвя за сън. ....та оттам насетне след 0..00 часа вече усещах дискомфорта от седалката.....и ми беше мъчение. Та ако има филм и приятна музика, която само аз си слушам ще ми е много приятно.

Върнахте ме крачка назад, като споменахте че е на късмет Автобус с монитори.

# 460
  • sofia
  • Мнения: 696
Ами не знам, ти си знаеш най-добре. Мен нито кръста ме боли,нито колената, голяма мъка описваш пътя, дали не е по-добре да пътуваш със самолет?

# 461
  • Мнения: 3 941
Да, наистина като си чета поста , звучи мъчение. Laughing
Не съм мрънкало, нито глезла и капризна, но това чувство ми е останало.
И все пак да кажа, че на следващия ден, след прекараната нощ в хотела забравяш  пътуването и некомфорта.

Разбира се, че е по добре със самолет за 2 часа, но финансовата част се оказва пречка. Simple Smile

# 462
  • Мнения: 2 787
След като се обсъждат автобусите,да питам и аз-има ли пътували с автобус на фирма Аполо 2000?Също така и колко време е пътуването с ферибот?
Скрит текст:
Стеле,благодаря и въпреки всичко си мисля,че Делфинчето,ще ми остане на сърце.
Кой е този хотел?
Ние сме пътували 5 г с Аполо /ако са същите, на Петте кьошета е офиса/, и там така, първите години автобусите бяха супер, в последните 2, от 4 посоки /отиване и връщане, само 1 ставаше за такова пътуване, другите малки, тесни, а водачите явно им е писнало, и са само водачи, оправни са, рядко някой ще каже няколко думи за страната, пътя и тн, нещо което мен ме дразни, а и този от Пенинсула в Кушадасъ беше по-зле и от мен /2 г я търпяхме/ и затова ги сменихме.
Тази година ще пътуваме с друга агенция, за която също не виждам ласкави отзиви, писах им във фейса, и ми отговориха, че са слухове и въпреки, че една дама се включи и каза, че тя лично е пътувала предната седмица и потвърди и лошото отношение на водачката, аз и бях написала името от тук, и автобуса е бил лош, те бяха рязки и неучтиви и по-нататък не отговориха, абе нещо всички го дават през куп, та за грош, ама нейсе Mr. Green

# 463
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826

Ние сме пътували 5 г с Аполо /ако са същите, на Петте кьошета е офиса/,

Благодаря.Същите са.
Много се притеснявам,защото за първи път ще ходим в Турция и неизвестното буди страх.

# 464
  • Русе
  • Мнения: 166
през 2012 г. пътувахме с Емералд за Анталия водач беше Маги много точна и учтива жена.Още от България почна да обяснява кое какво е за тези които не са ходили в тези краища на страната.В Турция след като влязохме не млъкна,ама то и теми намираше.Моя мъж дето не обича да му бръщолевят на главата,я слуша захласнат по целия път и реши да пътуваме само с тях,да ама не всички са такива.Миналата година за Бодрум беше Гулен ,мацката каза няколко думи и не и чухме гласа до края на пътуването.Така,че то си е от човека.Дали си обича работата или е само заради парите.

Общи условия

Активация на акаунт