На море в Гърция 2015 - IV

  • 73 214
  • 868
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: X
И после гърците били негостоприемни, мързеливи и злобни....

# 856
  • Мнения: 668
Някой може ли да сподели мнения за  Урануполи - какви са плажовете и има ли прекалено много посетители или е спокойно? Прииска ми се да не е толкова далече, но все пак и да не е в лудницата на Паралия, Катерини... То май не е много голяма разликата с южна Ситония, но все пак  newsm78

# 857
  • София
  • Мнения: 11 747
Здравейте, мили дами!
Днес се прибрах от Гърция, преди няколко дни пуснах един пост, но беше на латиница от телефон, но сега виждам, че изобщо го няма, защо....нещо лошо не съм казала, а напротив беше със спокоен тон и то най-вече го пуснах за да се успокоят тези които искаха да пътуват. Ще споделя отново. Бях за няколко дни на Касандра-Халкидики. Тази година не  съм вече на хотел, не съм и на палатка, а по-съвсем друг начин ни се организира почивката, но това е друга тема. Хубавото е, че мога да пътувам когато ми скимне, просто тръгвам. Мястото е едно село на 50 км от Солун и на 18-20 км от Неа Моуданя. /май така се пише..не знам./ Това се води вилната зона на солунчани, има прекрасни къщи и тази в която вече ще отсядам е на 50 крачки от морето. На този плаж няма абсолютно никой, самотен е и е прекрасно. Но, да споделя какво беше в същност, ами нищо по особено от всяка друга година, спокойно е, кръчмите са си пълни, бензин имаше и днес, магазините преливат от продукти. Старците са на кафе в сладкарницата, после се приближават до кръчмата за обяд и само се чува :"Ципрас......Воруфакис..., Ципрас..." какво си приказват не мога да разбера. Да, има оживление м/у тях си, но нас това в случая не ни засяга, защото сме туристи.  Важното е да имате пари в брой, вярно е ,че банкоматите не работят за момента. Времето беше хубаво, водата е топла, но може и повече, но това ще стане малко по-късно през септември, когато отново ще съм там, а може и по-рано. Вярно е и това, че някои аптеки нямат някои лекарства, които аз по принцип си купувам от там, защото разликата в цените и драстична, а и тук вече не се внасят, но и друга година по този начин съм търсила, намира се всичко за момента. Настроението на гърците , .... ами от една страна са горди със себе си, но от друга са притеснени, че може и да им се свалят доходите, то това им е драмата в момента, не че искат да излязат от Европа, напротив. Не, няма да влизам в политически дискусии, само го отбелязвам. Спокойно е много, пак повтарям и тези които са си отменили резервациите...смятам че са направили глупост, но техен избор.  Peace Храни не си носете, защото е  направо глупаво, бензин в туби не е разрешено, но и нямаше никакъв проблем да напълним резервоара. Не са ни проверявали за туби.  Ние сме с дизел и е окол 1.6 евра. Вярно е и това, че сме на най-близкото място от границата, сравнително, не съм била по островите и там не зная как е. Ами споделих.
На тези които тръгват - приятна почивка. Скоро пак ще замина.  Simple Smile

PS
Някой може ли да сподели мнения за  Урануполи - какви са плажовете и има ли прекалено много посетители или е спокойно? Прииска ми се да не е толкова далече, но все пак и да не е в лудницата на Паралия, Катерини... То май не е много голяма разликата с южна Ситония, но все пак  newsm78
Била съм две години там на почивка  и точно в х-л Eagles Palace.  Хотел, повече от разкошен, плаж- прекрасен, море чисто, градчето е  малко, но много приятно, имам  прекрасни впечатления и гласувам с две ръце за там. До мястото пътят е изключително спокоен и красив с тези крайпътни олеандри.  Не е магистрала, а е един вътрешен път, но си е асфалт навсякъде. Дупки.... те такова животно не съм срещала там.  Mr. Green Туристи...ами има си и си беше навалица, но това мен изобщо не ме притесни тогава.  Peace

# 858
  • софия
  • Мнения: 9 590
Дизелът не е около 1.60, по-евтин е. Около и над тази цена струва бензинът.
Постът ти е бил изтрит заради латиницата.

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 01:59 от shhhh...

# 859
  • София
  • Мнения: 12 374
марчева, много позитивен пост  Hug
Ние сме в Гоце Делчев за междинна нощувка  Simple Smile

# 860
  • Мнения: 668


PS
Някой може ли да сподели мнения за  Урануполи - какви са плажовете и има ли прекалено много посетители или е спокойно? Прииска ми се да не е толкова далече, но все пак и да не е в лудницата на Паралия, Катерини... То май не е много голяма разликата с южна Ситония, но все пак  newsm78
Била съм две години там на почивка  и точно в х-л Eagles Palace.  Хотел, повече от разкошен, плаж- прекрасен, море чисто, градчето е  малко, но много приятно, имам  прекрасни впечатления и гласувам с две ръце за там. До мястото пътят е изключително спокоен и красив с тези крайпътни олеандри.  Не е магистрала, а е един вътрешен път, но си е асфалт навсякъде. Дупки.... те такова животно не съм срещала там.  Mr. Green Туристи...ами има си и си беше навалица, но това мен изобщо не ме притесни тогава.  Peace

Много позитивно наистина. Благодаря. Благодаря и за коментара за  Урануполи, замисли ме...

Дали може някой да го сравни с Торони, защото то е другото, което избрах. За него ме притесни коментар на една съфорумка, че се са да търсили друг плаж, та става ли плажа на Торони или да предпочета Урануполи.

Колкото до него (Урануполи) - ако е еднакво пренаселено с Аспровалта, Ставрос, Вурвуру, че и Катерини, то струва ли си да се бие повече път до там?

# 861
  • Мнения: 646
RoniBonboni, моите впечатления от Урануполи са, че е доста по-спокойно от Аспровалта, Ставрос и Катерини...То е малко селце със собствена атмосфера и общо взето всичко там се върти около Света гора. За плажа в самото селце не мога да коментирам-ние ползвахме плажната ивица преди селцето, която се разпростира на няколко километра-има свободни зони, има и платени, пясъкът е хубав, водата много чиста, малко камъчета навлизане, но не сме ползвали никога аква обувки.

# 862
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Горивата = метан =0,95 евро/кг , пропан=0,69 – 0,73 , дизел= 1,2 – 1,25 евро/л , бензин = 1,58 – 1,66 Е/л.

ето едно добро предложение
ние сме отсядали в съседния хотел
http://m.-spam129-#/offer-2126.html

# 863
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
Ние сме в Гоце Делчев за междинна нощувка  Simple Smile

Трябваше да пишеш по-рано, да пием по едно ...  Mr. Green

RoniBonboni, моите впечатления от Урануполи са, че е доста по-спокойно от Аспровалта, Ставрос и Катерини...То е малко селце със собствена атмосфера и общо взето всичко там се върти около Света гора. За плажа в самото селце не мога да коментирам-ние ползвахме плажната ивица преди селцето, която се разпростира на няколко километра-има свободни зони, има и платени, пясъкът е хубав, водата много чиста, малко камъчета навлизане, но не сме ползвали никога аква обувки.

Не мога да сравня Уранополи с най-близките селища до границата в никакъв случай - по-приятно е  Peace

Отсядали сме на студия малко преди самото градче, но ходехме на плаж в Неа Рода.

Аз плажа в Торони не го харесах / пясъчен е , но водата бързо става дълбока, а освен това има повече хора / и затова посетихме Тристиника няколко пъти, но с кола, а също плажа на Каламици и Порто Кофу.

# 864
  • София...........
  • Мнения: 959
Някой може ли да сподели мнения за  Урануполи - какви са плажовете и има ли прекалено много посетители или е спокойно? Прииска ми се да не е толкова далече, но все пак и да не е в лудницата на Паралия, Катерини... То май не е много голяма разликата с южна Ситония, но все пак  newsm78

Уранополи няма хубав плаж - 1-2 метра камъчета и шезлонг до шезлонг...., но наоколо ако се мръдне 5-10-15 км. има прекрасни плажчета Wink

# 865
  • Мнения: 73
Здравейте, референдума мина, а аз започнах да се чудя още повече. Ето какво чета тази сутрин: http://www.investor.bg/analizi/91/a/10-posledstviia-ot-otricatel … a-gyrciia-198061/
3. Дори и с тези предизвикателства гръцките и европейските политици нямат много време, за да се стегнат. Ужасяващите условия в Гърция ще се влошат още повече, преди да започнат да се подобряват. Без огромна спешна помощ от Европейската централна банка (ЕЦБ) – решение, което е малко вероятно да бъде взето, правителството трудно ще намери пари, за да зареди банкоматите в страната, камо ли за да отвори отново банките.
4. Докато гърците гледат да се запасят, липсата на стоки, включително бензин и храна, ще се задълбочава. Контролът върху капитала и плащанията ще бъде затегнат. Икономиката ще направи още една тревожна стъпка надолу, задълбочавайки безработицата и бедността. А правителството ще се бори да плати пенсиите и заплатите на държавните служители.

Очакванията май са за задълбочаване на проблемите, с какъв темп не е ясно.

# 866
  • на път
  • Мнения: 2 804
Поздрави от кафенето на плажа. В рибната кръчма снощи беше уникално вкусно. Бяхме само 6 семейства българи с децата. Гърците се прибраха към 8. Намериха ни и българин-сервитьор  Simple Smile.

# 867
  • Мнения: 73
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1464761
Проф. Константинов: След три дни ще бъде страшно в Гърция
„Банковата система на Гърция не функционира нормално, те чувстват недостиг на стоки, след три дни ще бъде страшно", коментира математикът Михаил Константинов.
„Гърците имат 25 % спад на икономиката, така че нищо добро не ги очаква. И според мен ще се стигне до смяна на правителството. Смятам, че ще се стигне до споразумение, но просто трябва да се направят компромиси от всички", отбеляза журналистът и Слави Ангелов.

Май ще отменяме резервацията, дупката в Гърция може и да е за кратко, но ние ще я нацелим много точно. От къде да знаех пролетта като резервирах че нацелвам дупки толкова точно. Да видим днес и ЕС какво ще каже, но рисковете растат постоянно.

# 868
  • Мнения: 11 218
НОВАТА ТЕМА

И благодаря на модераторите за търпението  Hug
Резултатите от референдума са ясни, другото тепърва ще се изяснява. Приятна почивка на всички, които се престрашиха!

Общи условия

Активация на акаунт