БАРСЕЛОНА - тема 6

  • 101 454
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 91
Поздравления за прекрасно оформената тема !
Ние сме резервирали почивка в Коста Брава, която ми се стори доста изгодна, но целта ни е по точно Барселона.  Смятаме, самостоятелно  няколко дни /3-4дни/ сутрин да тръгваме за   Барселона и вечер да се връщаме и  така да разгледаме забележителностите. Не съм успяла  да  прочета всички теми, но ако някой е  почивал в Коста Брава, може ли да сподели  има ли  удобен превоз до Барселона, цена на билетите  и до колко чеса вечер има удобен транспорт. Благодаря, предварително.

# 46
  • Мнения: 46
Здравейте! Бяхме планували екскурзията да я съчетаем и с мач на Барса. Но за наш късмет онзи ден като изтеглиха жребия се оказа, че през периода, в който ние сме в Барселона няма да има домакински мач, а Барса ще бъде гост на Атлетик Билбао. Което означава, че мъжката половина от семейството ще трябва да отскочат за два дни до Билбао.
Молбата ми е, ако някой е пътувал от Барселона до Билбао, да сподели. Според вас дали е страшничко? Може да ви звучи глупаво, но аз свързвам този регион само с ЕТА и терористични актове. Ще съм благодарна, ако някой може да ми даде съвет.  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 660
Lorah_T, не е по-страшно от всички останали места по света. Не се притеснявай излишно, настройте се на почивна вълна,  без излишен стрес, всичко ще бъде ок Wink)))

# 48
  • Мнения: 46
Здравейте!
Моля, ходилите в Порт Авентура да споделят с Експрес паса, като го регистрирате на дадена атракция, след колко време е часът на влизане. Била съм Дисни и там имах случай като пусна пас за даден атракцион да ми изпише час чак след 5-6 часа. В Порт Авентура същото ли е или става по-бързо?
Докато се чака да дойде часът за заявения атракцион, паса може ли да се използва за друга атракция или трябва първо да минеш на първо заявения и след това на друг?   
За съжаление ще бъдем само един ден в Порт Авентура.
Изобщо ще съм благодарна на всякаква информация за парка  Hug

# 49
  • Мнения: 562
Здравейте!
Моля, ходилите в Порт Авентура да споделят с Експрес паса, като го регистрирате на дадена атракция, след колко време е часът на влизане. Била съм Дисни и там имах случай като пусна пас за даден атракцион да ми изпише час чак след 5-6 часа. В Порт Авентура същото ли е или става по-бързо?
Докато се чака да дойде часът за заявения атракцион, паса може ли да се използва за друга атракция или трябва първо да минеш на първо заявения и след това на друг?   
За съжаление ще бъдем само един ден в Порт Авентура.
Изобщо ще съм благодарна на всякаква информация за парка  Hug

Била съм в Порт Авентура преди 8 години. Входът (ентрадата) важаха за цял ден за всички атракциони. Сам решаваш на коя опашка да се наредиш първо. Аз ги карах поред и май имах късмет, защото се случи така, че бях сама - поради тази причина не ми се налагаше да чакам повече от 5-10 минути за атракциони. Явно има промяна сега. Иначе си заслужава много.

# 50
  • Мнения: 46
mars_4e, мерси за споделеното.  Hug

# 51
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Нашето пътуване е в края на октомври - началото на ноември и искам да се консултирам с познаващите града за апартамент, който харесах.
Намира се на Ла Рамба, съвсем близо до площад Каталуния. Звучи ми доста централно и удобно като локация, но ще съм благодарна за всеки съвет или препоръка. Ще пътуваме 2 семейства с цел разглеждане и обикаляне из забележителностите, не ни вълнуват толкова магазините, колкото туристическите турове. Затова търся апартамент, близо до централни атракции и до метро.
Моля за мнения за мястото.

# 52
  • Мнения: 85
Здравейте,
Пътувам за Барселона след три дни и искам да попитам да ми препоръчате заведения за хранене, които са с хубава храна на достъпни цени , както и някакви барчета за вечер .

Благодаря предварително!

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 221
Привет Simple Smile
на нас много ни хареса La Vaca Paca - намира се на Пасаж де Грасия http://www.lavacapaca.com/
За обяд и вечеря има бюфет - всичко е много вкусно и приготвено пред очите ви.  Peace

# 54
  • Мнения: X
Привет Simple Smile
на нас много ни хареса La Vaca Paca - намира се на Пасаж де Грасия http://www.lavacapaca.com/
За обяд и вечеря има бюфет - всичко е много вкусно и приготвено пред очите ви.  Peace
Предварително благодаря за този линк,точно навреме ми идва,защото докато се настаним ще стане сравнително късно,а това заведение е точно до апартамента ни и работи в събота до 1.00ч. през нощта.Ще споделя като се върна дали ни е харесало.  bouquet

# 55
  • Мнения: 85
Привет Simple Smile
на нас много ни хареса La Vaca Paca - намира се на Пасаж де Грасия http://www.lavacapaca.com/
За обяд и вечеря има бюфет - всичко е много вкусно и приготвено пред очите ви.  Peace

Благодаря много ще го имам в предвид.

Някой друг с други предложения - за традиционна испанска морска кухня, където готвят вкусно и не е прекалено скъпо, казаха ми на La Rambla и крайбрежната, че е най - скъпо и да не сядаме там ?

# 56
  • Мнения: 459
Привет Simple Smile
на нас много ни хареса La Vaca Paca - намира се на Пасаж де Грасия http://www.lavacapaca.com/
За обяд и вечеря има бюфет - всичко е много вкусно и приготвено пред очите ви.  Peace
Следващата седмица съм в Барселона.
Какъв е принципа на този тип хранене бюфет.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Тип "шведска маса" ми изглежда, плащаш 10-тина евро и ядеш на корем.

П.с. €10.90 - обяд, €11.90 - вечеря, празници и почивни дни.

Последна редакция: вт, 11 авг 2015, 12:00 от Shantal

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 221
При влизане се праща - 11евро за обяд и 20-тина евро за вечеря. Имаш на разположение целия бюфет и напитка по избор. Ние ходихме само за обяд - винаги има хора и постоянно правят нови неща за бюфета.  Вкусно беше. Единствено не ми допадна, че може да се ползват само масите вътре. Ако искаш да седнеш отвън, поръчваш по меню Simple Smile
Вечер сядахме на други заведения.  Имаше едно много приятно само с тапас и много хубава сангрия. Не помня името,  но се намира отново на Пасаж де Грасия и отпред имаше едно дървено буре Simple Smile
Ние веднъж седнахме на Ла Рамбла, но не ни хареса - постоянно минават хора през масите и храната не беше нищо особено.

Приятно изкарване! Със сигурност ще ви хареса, Барселона е впечатляващ град Simple Smile

# 59
  • Мнения: 4 204
Тип "шведска маса" ми изглежда, плащаш 10-тина евро и ядеш на корем.

П.с. €10.90 - обяд, €11.90 - вечеря, празници и почивни дни.

За деца съща ли е цената?

Общи условия

Активация на акаунт