Какво правят жените в менопаузата, когато... 4

  • 145 186
  • 779
  •   1
Отговори
# 750
  • Другата България
  • Мнения: 37 795
Не е така с дивия ям.
Аз го пия и нямам такъв проблем.
Проблем? Laughing За мен беше решение на проблема.
На същия ден не, но след няколко ми идваше цикъла след започването на пием на Дивия Ям.
Спираш ли да го пише и после кога започваш. Аз съм изпила 2 капсули снощи.  Да го спра и пак да започна на 14 ден?
Аз съм писала и преди.
Нямам график или схема, преди го пиех от 14-15 ден и след около 10 дни имах цикъл.
После започнах постоянно.
Сега вече не ми помага и това, тоест - не ми идва цикъл от него.
Но пък ми откриха киста, да видим като я махна какво ще се случи.
Най - вероятно нищо, защото и двамата гинеколози казаха, че нямам лигавица....

# 751
  • Мнения: 255
Не е така с дивия ям.
Аз го пия и нямам такъв проблем.
Проблем? Laughing За мен беше решение на проблема.
На същия ден не, но след няколко ми идваше цикъла след започването на пием на Дивия Ям.
Спираш ли да го пише и после кога започваш. Аз съм изпила 2 капсули снощи.  Да го спра и пак да започна на 14 ден?
Аз съм писала и преди.
Нямам график или схема, преди го пиех от 14-15 ден и след около 10 дни имах цикъл.
После започнах постоянно.
Сега вече не ми помага и това, тоест - не ми идва цикъл от него.
Но пък ми откриха киста, да видим като я махна какво ще се случи.
Най - вероятно нищо, защото и двамата гинеколози казаха, че нямам лигавица....

Относно кистата - пробвай с лекарства.  Моята киста я отстраниха с лапароскопия, като гинеколога ме убеди, че е напълно безобидна манипулация. Не знам защо, но не потърсих второ мнение. Доверих му се, защото е с авторитете на  "най - добър" в града.  ПО късно разбрах, че е голяма грешка. Двама гинеколози казаха, че  в резултат на тази манипулация яйчника вече не функционира, много по - рано ще навляза в менопауза и др. екстри.

# 752
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 919
Здравейте момичета.

След дълги години борба за бебе през които пиех Л-тироксин я приключих. Направих си изследване на на ТСХ - беше 4,5 /това е в нормата/ и ендокринолога ми каза, че ще го следим след около 3 месеца. Горе долу тогава ми спря и цикъла, хей така вече го чакам 3 месеца. Имам и световъртежи. Нощното изпотяване е от около година, ама то си зависи от сезона и от това колко съм завита. Напрежение и притеснения в работата имах преди 10 месеца.
Никой не ми е изписвал лекарства, а ходих на гинеколог преди 2-3 месеца. Ама тогава не знаех, че цикълът ми никакъв няма да го има вече. Трябва ли нещо да се пие, ако вече влизам в менопаузата, естествено след консултация с лекар?
Намери си читав хомеопат...бях в подобна ситуация, 2 инвитрота, бременност,раждане...кърмене и диагноза Хашимото (как никой не свърза ин-витрото с Хашимотото не знам)... И така 5 години на Л-тироксин....хормони в норма, и никакви симптоми на Хашимото....преди 12 месеца цикълът ми спря...много четене и преди 10 месеца спрях хормоните, хранителен режим за чистене. От месрц съм отново с цикъл, при това съвсем нормален. Но да си кажа честно, не повярвах на хомеопата си, когато ми каза, че пирането на цикълът ми е в резултата на сбърканите хормони, а не е мено пауз?

# 753
  • Мнения: 20 235
И при мен проблемите с цикъла се оказаха от щитовидната.

# 754
  • Мнения: 54 930
Не е така с дивия ям.
Аз го пия и нямам такъв проблем.
Проблем? Laughing За мен беше решение на проблема.
На същия ден не, но след няколко ми идваше цикъла след започването на пием на Дивия Ям.

Искам да кажа, че ако се пие правилно, не може да ти дойде от второто хапче/капсула.
Аз го пия от 5 ден. Идва си ми навреме, не след 2 дни.

# 755
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен ! Честита Нова Година на всички !
Виждам,че пишете за дивия ямс. Аз го приемам от близо месец,като в началото  го приемах 2х1 таб.А от 10-тина дни го приемам 3х1 таб.на ден.
Доколкото разбрах трябва да се приема около 6месеца и след това толкова да се почива.Паралелно съм на хомеопатия,билки и може би няма отношение ,но приемам и гел алое вера.
Както писах по-рано става въпрос за менопауза,а съм на 30 г.
Та ,почнах да се съмнявам дъли приемам правилно дивия ямс.
Естрогена ми е доста нисък-в графа менопауза съм.
Чудя се какво да приемам вече ,че да си го покача.Мислех си за комбинация с червена детелина или мака,но пък да не би да попрекаля?
Втори месец съм на хомеопатия-резултат няма ,но мисля да поизчакам още малко преди да премина на алтернативния вариант с ХЗТ.

# 756
  • Sofia
  • Мнения: 866
Здравейте и от мен ! Честита Нова Година на всички !
Виждам,че пишете за дивия ямс. Аз го приемам от близо месец,като в началото  го приемах 2х1 таб.А от 10-тина дни го приемам 3х1 таб.на ден.
Доколкото разбрах трябва да се приема около 6месеца и след това толкова да се почива.Паралелно съм на хомеопатия,билки и може би няма отношение ,но приемам и гел алое вера.
Както писах по-рано става въпрос за менопауза,а съм на 30 г.
Та ,почнах да се съмнявам дъли приемам правилно дивия ямс.
Естрогена ми е доста нисък-в графа менопауза съм.
Чудя се какво да приемам вече ,че да си го покача.Мислех си за комбинация с червена детелина или мака,но пък да не би да попрекаля?
Втори месец съм на хомеопатия-резултат няма ,но мисля да поизчакам още малко преди да премина на алтернативния вариант с ХЗТ.
Миличко, ако бях на 30 год. и някой ми казва, че съм в менопауза, бих изровила земята, за да оправя нещата...
ДЕЙСТВАЙ! Гуш Simple Smile

# 757
  • Другата България
  • Мнения: 37 795
Би ли конкретизирала как точно ще го направиш?

# 758
  • Мнения: X
................
Миличко, ако бях на 30 год. и някой ми казва, че съм в менопауза, бих изровила земята, за да оправя нещата...
ДЕЙСТВАЙ! Гуш Simple Smile

+111!!! това е прекрасна възраст - сега трябва да цъфти и да се наслаждава на живота...
Би ли конкретизирала как точно ще го направиш?
- като начало бих си намерила свестен лекар естествено. На 30г. ХЗТ не би трябвало да е алтернативното лечение, а основното.

# 759
  • Другата България
  • Мнения: 37 795
Според мен от лекар е поставена диагнозата, този естроген самоволно ли е изследван?
Така реших, затова и попитах.
Що се отнася до ХЗТ, аз съм против нея. Peace

# 760
  • Мнения: X
И аз съм против ХЗТ и то много, но не и при 30годишна жена. Пред вероятностите на 30г. да съм космата, мустаката и плешива или рак на гърдата бих избрала рака ooooh!

# 761
  • Другата България
  • Мнения: 37 795
Е, не е задължително да си такава.

# 762
  • Мнения: 54 930
Нова тема? Thinking

# 763
  • Мнения: 36 147
има нужда

# 764
  • София
  • Мнения: 134
   Брех тез косми много страшни. И аз имам в изобилие(цял живот), но и през ум не ми е минавало, че рака е за предпочитане.

   Сега в случая, понеже и аз имах подобни колебания, на възраст 39г. предпочетох ХЗТ. Следя се през 6м. при добър гинеколог и мамолог. Да, риска за рак на гърдата при ХЗТ е по-висок, но в никакъв случай не може да се каже, че ХЗТ  води до рак задължително. Ако няма фамилна обремененост, разбира се.
    
    Ако бях на 46, може би бих пила добавки или дори не бих пила нищо. Предполагам. Това са много лични решения.

   N_V, космите може да се третират с лазерна епилация, или с ел.игла(ако са по-светли). Ендокринолог преди това да провери дали няма хормонално нарушение, което да влияе за повишеното окосмяване. Говоря за андрогените, а не за естрогена. Мисля, че д-р Начев е добър избор  за този проблем. Реши си проблема с космите, дори и да не избереш ХЗТ. Не позволявай това да те депресира, има решение.
  
   Успех, N_V!

Общи условия

Активация на акаунт