Какво правят жените в менопаузата, когато... 4

  • 145 192
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 25 873
Дали? Или предлагаш АЗ да се извиня, за ТВОИТЕ грешки?
Ами... Не. Няма.
Но пък гледам, че не си редактирала поста си...

# 721
  • Мнения: 900
Момичета, моля ви  Hug Peace

Как'Сийка, вярно, че Леми обърка билките, но и ти много насериозно реагираш, все едно някой е умрял. Исках инфо от вече минали по-този път, благодаря за разяснението, сега по-лесно ще се ориентирам.

# 722
  • Мнения: 2 828
Здравейте момичета.

След дълги години борба за бебе през които пиех Л-тироксин я приключих. Направих си изследване на на ТСХ - беше 4,5 /това е в нормата/ и ендокринолога ми каза, че ще го следим след около 3 месеца. Горе долу тогава ми спря и цикъла, хей така вече го чакам 3 месеца. Имам и световъртежи. Нощното изпотяване е от около година, ама то си зависи от сезона и от това колко съм завита. Напрежение и притеснения в работата имах преди 10 месеца.
Никой не ми е изписвал лекарства, а ходих на гинеколог преди 2-3 месеца. Ама тогава не знаех, че цикълът ми никакъв няма да го има вече. Трябва ли нещо да се пие, ако вече влизам в менопаузата, естествено след консултация с лекар?
Честно казано хич не ми се пият хапчета, тъкмо сега след спирането на борбата за бебе исках да си изчистя организма.

В момента единствено замайването ми е проблем, понеже понякога продължава с часове.


# 723
  • Мнения: 20 236
Понди, дай референтните граници за тсх-то.

# 724
  • Мнения: 1 893
П@нди, само гинеколог може да прецени дали при теб е настъпил климактериум и, ако да - да назначи лекарства( препоръчвам ти те да са на билкова основа).
Аз лично пия Фемовита и съм доволна. Е, чудеса не прави, но с нея съм значително по-добре.

# 725
  • Мнения: 2 828
П@нди, дай референтните граници за тсх-то.

0.55 - 4.78 / за мониториране на терапия 0,2 - 5,50 /

# 726
  • Мнения: 2 828
П@нди, само гинеколог може да прецени дали при теб е настъпил климактериум и, ако да - да назначи лекарства( препоръчвам ти те да са на билкова основа).
Аз лично пия Фемовита и съм доволна. Е, чудеса не прави, но с нея съм значително по-добре.


Lirena, за какво са тези лекарства? Винаги ли при климактериум се пият такива?

# 727
  • Мнения: 20 236
Понди, макар и да е в граници, мисля, че е височко. Даже, доколкото съм чела момичетата в темите за щитовидни проблеми, при жени желаещи забременяване го свалят до 1,5.
Та дали да не се консултираш и с някой друг ендокринолог, нищо чудно някои от проблемите да идват от високото тсх.  Thinking
При кой ендо ходиш?

# 728
  • София
  • Мнения: 4 878
TSH трябва да е под 2, за да е нормално.

# 729
  • Другата България
  • Мнения: 37 793
Абсолютно не е вярно това. Не пишете глупости и не обърквайте жената допълнително.

# 730
  • Мнения: 20 236
Кое не е вярно Мери?

# 731
  • Другата България
  • Мнения: 37 793
Това
TSH трябва да е под 2, за да е нормално.
В такъв случай референтните стойности за какво са? Казвала съм, че съм оперирана и с отстранена част от жлезата, била съм и на терапия, и Л тирокс съм пила, и сега редовно се изследвам - такова нещо нито един ендо не ми е казвал, а съм се находила. Гледа референтните стойности и това е.

# 732
  • Мнения: 20 236
Добрият ендокринолог гледа много неща. И аз отдавна се влача по ендокринолози и това тсх ми се струва не съвсем ок, за това съвета ми е да отиде при добър ендокринолог. Из темите момичетата хвалят Начев.
А ти, мисля, че се изказваш малко крайно.

# 733
  • Другата България
  • Мнения: 37 793
 Grinning Ами може за теб да е крайно, но за мен си е оправдано от мой личен опит, изпитано, говорено с ендокринолози и с ефект от лечение - видим.
Така че мисля, че такива категорични изказвания като това на Александрия, още повече неподкрепени с аргументи, са в пъти повече крайни от моето, предвид и това колко хора наистина се влияят от писания във форум.

# 734
  • Мнения: 20 236
Аз пък се надявам, никога да не ми се наложи да стигам до операция.

Общи условия

Активация на акаунт