Ние не сме самички, ЯНУАРИ ще целуваме малки ръчички – Тема 3

  • 28 501
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 446
Aз чакам да влезна в 11-та сега в четвъртък, за да си запиша час за 2-ри, когато влизам в 12-та...Че после имаме 6 работни дни преди ваканцията да направим изследвания....
А в офиса е АД, не съм се чувствала толкова загубена откакто съм започнала работа....гледам автобиографиите и нищо....и само изисквания всеки има.  ooooh!
Обсмислям да поискам помощник поне временно.

# 61
  • Мнения: 85
Аз имам запазен час за БХС в началото на Юли, след това докторката ми каза, че ще продължим след 20-ти Юли, което малко ме притеснява, ще съм в 14-та седмица, незнам не е ли късно за останалите изследвания и за записване на ЖК. Предстои ми и местене при бащата на бебо, изобщо пълна каша ми е.
Ред,  и в нашия офис е лудница, всеки ден си мисля за Петък Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 446
И аз от понеделник започвам да мисля за петък и за уикенда, но това е положението.

Една колежка е в болничен и е в Гърция на почивка, но аз не бих направила така, особено като се разчита на мен.

# 63
  • Мнения: 331
За ЖК- аз реших за себе си, че ще я правя във Фемина, при док. Милена Цолова. На 7 юни ще ми пуснат комбиниран скрийнинг - ето това:

Скрининг 11-13.6 г.с.

Комбиниран скрининг І триместър (11- 13.6 г.с.)
 
     
 
Целта е в този ранен срок на бременността чрез комбинирани скринингови тестове да се изключат или диагностицират вродени структурни и хромозомни аномалии на плода. Това позволява, ако се установят отклонения от нормите, да се извършат допълнителни изследвания или при необходимост да се прекъсне бременността на този ранен етап.

• Ехографски скрининг І триместър - високоспециализирано ултразвуково изследване за вродени структурни и хромозомни аномалии на плода в ранните срокове на бременността (11-13.6 г.с.).
Оценяват се дължината на плода и основните маркери за хромозомни аномалии.
Към това се прави първата най-ранна оценка на анатомията на плода. На базата на това изследване се идентифицират до 90% от съмнителните за синдром на Даун и други хромозомни аномалии плодове.
• Биохимичен скрининг за хромозомни аномалии І триместър - в кръвта на майката се изследват два хормона с произход от плода и придатъците му ( свободен бета-ЧХГ и РАРР-А ).
При изчисляване на индивидуалния риск се вземат предвид нивата на двата хормона, възрастта на бременната и оценените при ултразвуковия скрининг маркери и така се идентифицират около 95% от плодовете със синдрома на Даун.
Ранният биохимичният скрининг се извършва в Националната генетична лаборатория на СБАЛАГ"Майчин дом" - София, която е референтен и координиращ център за цялата страна. За улеснение на бременните можем да вземем и подготвим кръвната проба за биохимичния скрининг на място в центъра веднага след ултразвуковия преглед. Наш ангажимент е да я доставим в лабораторията на следващия работен ден. Бременните могат да получат резултата си от интернет сайта на лабораторията www.lmpbg.org като въведат имената си, рожденната си дата и датата на постъпване на пробата /тя е следващия работен ден след вземането на кръвта/.
 
 
 
• Препоръчва се за всички бременни.
• Важно е да се спазва срока 11– 13.6 г.с.!

# 64
  • Мнения: 2 289
Токсиплазмозата и аз съм я изкарала, не мисля сега да правя изследвания, защото в момента нямам котка/котки. Имах досег с котка съвсем за кратко в началото, но вече знаех и не я пипах (не беше у дома)

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 12:07 от Happy days

# 65
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Айде и аз да се запиша в новата тема  Simple Smile

Sun_Rose , аз също съм чак на 24 юли на лекар за записване на ЖК. Смятаха там нещо на последния преглед и ми каза тогава.. Мисля, че щом така казват лекарите, няма да е проблем..знам ли.
То така и така на някой места ако не си минал 12г.с не те имат за бременна..

# 66
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте , моя резултат излезе от БХС в 11.4 седмица , правих при д-р Врагалева от Фемина , нещо риска ми изглежда висок , малко ми е притеснено , но в петък сме при генетик да видим какво ще каже и тогава ще споделя със сигурност мнението на лекаря , дано всичко да е Ок . Успех на всички и хубави резултати .

# 67
  • София
  • Мнения: 966
За ЖК- аз реших за себе си, че ще я правя във Фемина, при док. Милена Цолова.

Цолова е страхотна, да  Peace и аз ще ходя във Фемина, но при Славчева.
Само не я попитах дали в листа с нещата, които включва пакета ЖК при тях има и допълнителните изследвания за -Rh, че аз съм с отрицателен и прочетох, че се правят допълнителни неща, да знаеш случайно?

# 68
  • Мнения: 331
За ЖК- аз реших за себе си, че ще я правя във Фемина, при док. Милена Цолова.

Цолова е страхотна, да  Peace и аз ще ходя във Фемина, но при Славчева.
Само не я попитах дали в листа с нещата, които включва пакета ЖК при тях има и допълнителните изследвания за -Rh, че аз съм с отрицателен и прочетох, че се правят допълнителни неща, да знаеш случайно?

Не, не знам. На мен допълнително ще ми изследват кръвната захар, защото предишния път имах гестационен диабет и до колкото разбрах се заплаща допълнително.  Peace

# 69
  • Мнения: 5 119
За ЖК- аз реших за себе си, че ще я правя във Фемина, при док. Милена Цолова.

Цолова е страхотна, да  Peace и аз ще ходя във Фемина, но при Славчева.
Само не я попитах дали в листа с нещата, които включва пакета ЖК при тях има и допълнителните изследвания за -Rh, че аз съм с отрицателен и прочетох, че се правят допълнителни неща, да знаеш случайно?


И аз съм с Rh- и разбрах, че задължително за всички бременни изследват кръвната група. Без изследване за кръвна група не те приемат в болница за раждане. А относно допълнителни изследвания - принципно бременните с Rh- май се следят на няколко пъти през бременността, така че споко довери се на док Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 966
мерси Норе  Peace
purpletka ще я питам аз моята, исках да знам ако някой има инфо, мерси   bouquet

Реших се на море, че имам нужда от почивка - заминаваме утре и мисля да си се насладя изцяло (+ водата и всичко) че и половинки бански ще сложа  Mr. Green

От вчера започнах да се мажа профилактично, имам един body butter с какао, който не е за стрий, но мисля да го ползвам засега за омекотяване.

# 71
  • Мнения: 5 119
Я да ви споделя аз една рецепта за домашна лимонада, че разбрах че някои от вас ги мъчи гадене, други пък ни мъчи умора и липса на сили, а някои и двете  #Crazy

Домашна лимонада:
- 3 лимона /аз сложих два големи лимона и един лайм хубавичко да ме ритне в заспалото дупе/
- връзка мента /не обичам много, а и не знам по време на бременност как ще ми понесе, затова сложих 1/3 връзка/
- парче джинджифил около 3 см /чувала съм че помага срещу гадене/
- мед на вкус /сложих по-малко от с.л. защото все пак е калорично Sad /
- 600 мл вода /сложих 300 мл минерална заради флуора и 300 мл филтрирана чешмяна/

Всичко се мята в блендера и се смила добре, но не на много висока скорост защото скапвало витамин С-то в плодовете. Прецежда се и дано ви хареса и ви освежи  Hug

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 15:40 от purpletka

# 72
  • София
  • Мнения: 287
Момичета днес бях на преглед при Др.Гиздов -всичко върви по план освен че по негови изчисления съм 1 седмица назад сравнение с мойте сметки ,но това не е важно. Flutterза ЖК на 13 юли при него😊много съм щастлива

# 73
  • Мнения: 85
Дами от Пловдив,
Мисля че разисквахме темата, но аз нещо не мога да се оправя. Препоръчайте ми добър лекар за ЖК, който работи със ЗК. Благодаря предварително!
Рецептата за лимонадата е изпитано добра  chef

# 74
  • Мнения: 1 943
Vesisf, стискам палци да не е висок все пак риска, а и това в крайна сметка е само статистика.
Аз имам час при Врагалева на 10ти.

Общи условия

Активация на акаунт