Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 477
  • 765
  •   1
Отговори
# 105
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Привет Simple Smile

Да кажа, че вчера, след над месец стачки, немските пощи са се разбрали с протестиращите и от днес вечерта в 00:00 започват пак да работят нормално. Ясно е, че в началото (2-3 дни) ще има забавяния, заради натрупалите се пратки, но до края на седмицата ще се оправят със сигурност.  Peace

# 106
  • Мнения: 158
Здравейте,
за тези на които им предстой изпращане на документи, за да имате база за сравнение: Ние изпратихме документите на младежа на 01.07 в края на работния ден и на 03.07 сутринта са били в Берлин, а в 10 часа вече получени в Уни асист и платих 42.70лв.
Вече можем малко да си отдъхнем и да се порадваме на лятото, защото септември ей сега ще дойде  Laughing
  Успех на всички !

# 107
  • Мнения: 8 788
   Момичета,докато ви четях ми се зави свят от напрежение с тези такси и платежни и срокове,представям си на вас какво ви е.Стискам ив палци и искренно вярвам,че ще имате желаният положителен отговор.съпричастна съм с вълнението ви и догодина се надявам да напътствате и нас!

# 108
  • Мнения: 418
днес получихме си преведена и заверена диплома /замина на 21.06.2015. за София/. остава тия дни да скокна до консулството, но чакаме ЕЗОК.
ако има майки от Пловдив, които другата година търсят човек за превод и легализация /без консултация/ - давам инфо на ЛС.

# 109
  • Мнения: 158
Здравейте, сега ли Ви искат ЕЗОК?

# 110
  • Мнения: 1 064
Що, консултациите са направо без пари. Маса работа свършиха хората, поднесоха ни всичко наготово. И аз давам инфо, хихи.

Сериозно, за какво ви е ЕЗОК отсега?

# 111
  • София
  • Мнения: 18 046
Има унита, които от сега искат ЕЗОК, такъв е KIT например, ако не се лъжа.

На  девойката ми  най-накрая й отговориха на мейла, няма грешка или нещо пропуснато в попълнения онлайн Антраг и листата с изискуеми документи след него си е наред, просто наистина не искат езиковия сертификат сега, а при записването. Peace

# 112
  • Мнения: 418
за КИТ, при попълването на заявката има поле за въвеждане на номера на ЕЗОК. В случая системата прие хххххх, но го искат да се приложи към документите, макар че не е супер задължително - много от кандидатстващите предишните години са го носили чак на записването.

# 113
  • Мнения: 1 064
Хора, това е, свърши се! Тази сутрин пуснахме документите (с DHL Express). Остава да чакаме!

Не беше възможно да се пуснат документи на повече кандидати, защото Express опцията позволява до 30 листа, а нашите бяха 28 на брой, а и пликът е толкова малък, че едва набутахме един комплект в него. Цената е 45 лева. Първите пратки от понеделник са пристигнали за 1 ден.

# 114
  • София
  • Мнения: 13 152
Хора, това е, свърши се! Тази сутрин пуснахме документите (с DHL Express). Остава да чакаме!

Честито!  Laughing  Отсега нататък само с хубави неща да се хвалиш!  Hug

# 115
  • Мнения: 418
Здравейте,
за тези на които им предстой изпращане на документи, за да имате база за сравнение: Ние изпратихме документите на младежа на 01.07 в края на работния ден и на 03.07 сутринта са били в Берлин
за кои куриери става въпрос?

Blanka, последно каква специалност избра детето - урбанизъм ли?

от консулството ми казаха 3 работни дни за заверката ooooh!
не знам защо си мислех, че само ще бият печата и готово

Последна редакция: ср, 08 юли 2015, 12:51 от pergola

# 116
  • Мнения: 158
Здравейте, моето момче си направи заверката в консулството в Пловдив.  Ние живеем в Сливен и за да съм спокойна, предварително се обадих по тел. и направих записване за ден и час. Така реално заверката се е случила за 10 - 15 мин. Предполагам, че и Вие ако предварително се обадите и обясните ситуацията, не биха Ви бавили.
За изпращане на документите използвахме куриерска фима - TNT България.
Успех!

# 117
  • Мнения: 1 064
Мерси за пожеланията! Сега се надяваме на добър резултат, и за всички да е така!  Hug
Последно останахме само на "архитектура" в ТУ Берлин.

За консулската заверка в Пд - със сигурност на единия ден ги оставяш и на третия работен ден ги взимаш. КатяП, вероятно са ви направили услуга, тъй като сте казали, че сте от Сливен и специално пътувате за заверката.

# 118
  • Мнения: 3 410
Ех Бланка, ще се събере голяма група девойки за ТУ в Берлин Simple Smile

# 119
  • Мнения: 854

За изпращане на документите използвахме куриерска фима - TNT България.

Здравейте!
И ние сме на финалната права.
Бихте ли ми казали колко струваше с ТНТ?

Общи условия

Активация на акаунт