Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 447
  • 765
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 418
да, в крайна сметка ги пуснахме, без да отбелязваме.
утре трябва да ги получат до края на работния ден.

# 196
  • Мнения: 126
Някой може ли  да ми даде идея как най-евтино мога да изпратя пратка с документи към Берлинж с краен срок 31.07.15 г. Ще ми се да не не ползвам куриерски услуги, но не знам може ли да се разчита на бг пощи. 

# 197
  • София
  • Мнения: 13 149
Някой може ли  да ми даде идея как най-евтино мога да изпратя пратка с документи към Берлинж с краен срок 31.07.15 г. Ще ми се да не не ползвам куриерски услуги, но не знам може ли да се разчита на бг пощи. 

Българските пощи са перфектни. Обикновено ползваме Централна поща в София и още на следващия ден пратките са заминали. Изпращаме доста често неща, не само до Германия, и досега няма нищо загубено или забавено. Но не може да се каже същото и за германските пощи. Там писмото/пакета не може да се проследи (пуснато е с препоръка и си има номер  ooooh!) и се е случвало да се бавят и по 2-3 седмици. Немска "точност"!  Wink Все пак ако ти се рискува, нормално стигат за 7-10 дни до получателя. Рискът е дали ще стигнат навреме, а на защото ще се загубят. Wink

Последна редакция: вт, 14 юли 2015, 13:07 от Тaня67

# 198
  • Варна
  • Мнения: 24
Здравейте,
присъединявам се към групата с младеж, който ще кандидатства следващата година. Желанието му е информатика. Изчетох множество от статии и препоръки - една от тях беше да се кандидатства за общежитие още през септември. Това така ли е?

# 199
  • София
  • Мнения: 1 365
Скоро изпращах документи с препоръчано писмо, пристигна за около 10 дена, но съвпадна със стачката на немските пощи. И преди съм изпращала, пристига без проблем.
До сега имам едно изгубено писмо с обикновена поща.

По въпроса за общежитията - за всеки град е различно. Като пример ще дам, че в Карлсруе може да се кандидатства най-рано 6 месеца преди желаната дата за настаняване. Поне преди беше така. За други градове съм чела, че може/трябва по-рано, т.е. трябва да проверите за всеки един град към който сте се насочили.

# 200
  • София
  • Мнения: 18 039
Има ли дете на някоя от мамитe тук, което да е кандидатствало за някоя от ограничените с местно NC (zulassungsbeschraenkt) специалности през Studentenkanzlei на ЛМУ? Дали след пристигането на документите с куриер статусът му се e променил?

Последна редакция: вт, 14 юли 2015, 21:02 от пенсионирана русалка

# 201
  • Мнения: 418
А има  ли някой, който вече да е купил самолетен билет, без да е видял промяна в статуса? Crazy

# 202
  • Мнения: 1 064
Едва ли, ние, българите, сме фаталисти.

От утре почваме да следим статуса в Уни-асист. Някой помни ли как се развиват нещата?

# 203
  • Мнения: 1
 Vania_k , ние изпращахме документи с фирма ARAMEX. Имат промоция за кандидат- студенти - 15 лв. без ДДД. На 03.07 писмата тръгнаха от София и на 07.07 бяха в университетите. Останахме доволни, бяха точни и коректни. Препоръчвам ви я.

# 204
  • Мнения: 3 410
А има  ли някой, който вече да е купил самолетен билет, без да е видял промяна в статуса? Crazy
Ние Simple Smile

# 205
  • Мнения: 592
Да попитам за Берлин горе долу кога пристигат потвърждения, че децата са приети. Бях чела в предишни теми , че най-късно идват. И кога трябва да отидат да се запишат? Специално ме интересува Хумболт и Свободния университет

# 206
  • София
  • Мнения: 425
От Хумболт миналата година пристигна на 14 август.

# 207
  • Мнения: 126
Благодаря, sonq 67, късно видях какво си писала за да се възползваме. Пуснахме ги с бг поща и известие за доставяне. Ще видим как ще пристигнат. Общо взето ни казаха, че в България всичко е много бързо, но за Германия както се случи. И на мен също ми е интересно, особено от свободния в Берлин кога е пристигнал отговор миналата година.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 24
Някоя мама със студент в TU Braunschweig.

# 209
  • Мнения: 158
А има  ли някой, който вече да е купил самолетен билет, без да е видял промяна в статуса? Crazy
Ние Simple Smile
 
А как определихте датите за заминаване  и тази за Вашето връщане ?

Общи условия

Активация на акаунт