Чувствам се дискриминирана.

  • 2 699
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 394
Цитат на: MM
По принцип шефката ми си затваря очите, защото и тя има малки деца, и общо взето дори и официално не декларирам болнични понякога. Слава богу Анна не се е разболявала от доста време да чукам на дърво. Но миналата година имаше един момент в който за цели 5 дни излъгах, че аз съм болна, а не Анна. Иначе просто не знам какво щеше да стане. Добре че тогава наистина имаше грипна епидемия в офиса и прозвуча правдоподобно....

Това и една моя колежка-англичанка ме посъветва да правя в случай че детето ти е болно-казваш че ти си болния

# 16
  • Мнения: 1 909
Мога ли да ти дам един съвет? Понеже аз самата съм в кадрите на нашата фирма, знам накъде бият  с такива въпроси. И не само в тази фирма ще имаш проблем, а с всяка друга, ако не измислиш алтернатива, в случай че Алекс наистина се разболее. Никой работодател не иска заради деца служителите му да отсъстват от работа и заради децата да страда работата. 3атова измисли, че имаш някого, който в случай на болест, би поел детето. И моят съвет е наистина да потърсиш някого. Било то гледачка, au pair, жена на почасово пла6тане.
Този проблем го нямаш само ти, всички майки го имат. В България се гледа по-толерантно на такива проблеми, но в чужбина не е така. А един ден, като си намериш работа, бих те посъветвала да не казваш, че детенцето е болно (да не дава Господ, де), а кажи, че ти си болна.

# 17
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Roshalche
spoko  spoko  spoko
Не се ядосвай миличка. ВСЯКО ЗЛО - ЗА ДОБРО.
П.П. Знам как се чустваш - аз загубих работата си (където се бях доказала) само защото реших да стана майка.

В чужбина ли си? В много държави нямат право да прекратяват договора, докато си бременна.  Shocked

# 18
  • Мнения: 1 975
Абе и по-хубава работа ще си намериш!! Всяко зло за добро!
Късмет  Wink  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 909
Цитат на: miravmbd
Geminarius,привет.
Аз поразгледах каква инфо има из нета относно интервютата и непозволените въпроси.Също така говорих с мои приятел.Извън закона е да те питат за дете,семеиното положение и всякаква лична инфо,която не е свързана директно с възможностите ти за изпълване на изискваните от работата задачи.
Вече съм подготвена и знам как да реагирам в подобен случаи в бъдещето. Човек се учи от грешките си.Но определено е факти неизбежно да се отрече,че ако детето ако е болно то иска мами да е с него.Не говорим за малка настинка.Говорим за нещо по сериозно.Според мен не виждам проблем ако говирм за настинка детегледачката да му даде необхоимите сиропи в дадения час.Определено си взех поука,пък се надявам и другите мами да са намерили моето преживяване за полезна инфо за четене.


Всичко зависи от държавата.  По принцип няма забранени въпроси, има такива, на които не си длъжна да даваш отговор.  Wink  Т.е. няма такова животно "извън закона" да те питат напр. дали си болен от СПИН. Пак казвам, че зависи от държавата.  Че нямат право да те питат за сем. положение... много ми е странно. Тук то се пише в СиВито, както и религията, наред с адрес, телефон, име... В края на краи6тата човек и да не е женен, може да има малки деца.  Wink
Но не си го слагай на сърце, досега останах с впечатлението, че наистина не си е струвало при теб и е може би добре, че не е станала работата.  Simple Smile
И мъжът ми имаше трудности в началото, отказваха му дори в скапания МакДоналдс заради разрешителното, дипломите, езиците, които говори... бил преквалифициран. А той искаше просто работа, каквато и да е.
 И сега си работи по професията, за която има и висше образование.  Sunglasses
Успех ти желая и не им се връзвай. Не знам откога сте в чужбина, но с моя опит (вече повече от 1/2 живот зад граница) смея да ти кажа, че човек никога не може да е сигурен в причината, да не те вземат на работа. Така че не си троши хубавата главица, а гледай напред и знай, че те очаква по-добра работа.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт