Пулпит без болка - възможно ли е?

  • 5 646
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте. Пиша за едно мое съмнение за пулпит. Преди 2 дена бях на зъболекар понеже ми се отвори дупка в зъба, но не ме боля. Преди това ръчках с клечка за зъби за да вида колко е дълбоко и разбрах че не е много дълбоко не допираше мека тъкан и отново не чувствах болка. Реших че е просто кариес, но зъболекаря ми каза че е пулпит и без дори да ме изслуша ми проби зъба до нервите и сложи арсен за да ги умъртви. Докато ми пилеше зъба също не ме болеше. Аз знам, че пулпит боли и то много. Мъжа ми преди няколко дена имаше и не можеше да седи от болка. И се си мисля че моето беше порсто кариес. Съмнението ми е, че  зъболекаря понеже иска да вземе повече пари ми каза пулпит. Възможно ли е наистина да е пулпит но да не ме боли и да не е стигнало до нервите или наистина съм излъгана и днес ще ми вадят нерви за без нищо.  Close 

# 1
  • Мнения: 598
възможен е пулпит и без болка. Дали обаче в твоя случай е било или не пулпит, само зъболекарят май знае... Така или иначе вече е свършен факт.

# 2
  • Мнения: 8 952
Не знам дали е възможен пулпит без болка, но да ти отворят каналчетата, за да стигнат до нерва е абсурд да не почувстваш болка.  Naughty

# 3
  • Мнения: 505
Аз съм имала такъв случай със зъб дето сам си се беше самоубил  Grinning и не ме болеше, но пак ми слагаха арсен за всеки случай Simple Smile

# 4
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
И аз бях така преди месец.
Нервът бил некротизирал ( или нещо такова ) но ми слагаха арсен и всичко по реда си

# 5
  • Мнения: 2 622
Може, да. Миналото лято ми се случи същото-пломбиран зъб, на който се отчупи парченце от пломбата и се отвори дупчица. Когато зъболекарят го отвори се оказа, че е пулпит, въпреки че изобщо не ме е болял зъба. На дъщеря ми също й се случи да й се самоумъртви зъб. Без да я боли, без никакви симптоми, една сутрин просто се събуди с оток и се оказа, че е изкарала н.нар. тих пулпит, който протича без болка. Така поне каза зъболекарят ни.
Не мисля, че е било кариес, а са ти казали пулпит само и само да ти вземат парите, защото ваденето на нерви и кореновото лечение са си бая играчка и надали някой стоматолог си създава допълнително работа заради едни 100 лева(примерна цена на пулпита)

# 6
  • Мнения: 3
Здрасти, този зъболекар съм го тествала. Работят много внимателно, аз там си лекувах киста. Ето от тук може да вземеш контакти. http://stomcenter.bg/pulpitis

# 7
  • Мнения: 65
Благодаря ви за отговорите Simple Smile При мен всичко мина ок и не ме боля и при ваденето на нервите. Сега остана само пломба и край. Бях се наплашила много от статии и форуми в които пише ужасни неща за вадене на нерви, болки, мъки и т.н.   Grinning Може и така да е при някой. И мъжа ми го боля до последно даже и след 2 пъти поставяне на арсен. Отидох със свито сърце но извадих късмет. Simple Smile  newsm44

# 8
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Не разбирам защо се слага арсен за умъртвяване на нервите, като могат да сложат упойка и да ги извадят веднага! Нищо не се усеща с упойката.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 006
Възможно е да си имала пулпит без да те боли, но дали наистина е било така, знае само стоматологът, който е видял как са нещата на живо.

# 10
  • Мнения: 29
Здравейте. Ако има пулпит или възпален зъбен нерв, това би ли се видяло при пълна кръвна картина?

# 11
  • Мнения: 8
Без болка пулпит е невъзможен,но е възможно след пулпита като умре нерва и вече да не те боли ,но трябва да го направиш защото слиза към корена и стават други проблеми и все трябва да се направи.... Това е от опит вече другото при стоматолог

# 12
  • София
  • Мнения: 599
Здравейте. Ако има пулпит или възпален зъбен нерв, това би ли се видяло при пълна кръвна картина?
Не!

Общи условия

Активация на акаунт