Празникът мина и замина, ЮЛЧЕТАТА навършиха една година! :)

  • 72 556
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 366
Моник аз имам от години ( още от баткото ) на Авент и съм много доволна - няма екстри от сорта на термометри и видео, но съм много доволна и ми върши перфектна работа - https://bebemax.eu/index.php?section=ITM&itemid=60 - това е.

За дефламола да за изгаряне е и да може да се изгори,но аз лично за всякакъв тип изгаряне било слънчево или друго ти препоръчвам пантенол.

# 61
  • Мнения: 1 857
Боря жегите с климатика. Няма друг начин. Пускам този в хола и отварям вратите на хола и спалнята. Така поне не духа направо в нея, че тя на едно място не се спира.
За бебефона - още преди да се родят бебоците и в първите теми се обсъждаше. Тогава много мами споделиха, че са много доволни от Моторола. Бях се насочила първо към Авент, но си купих Моторола. Ето този - http://bebefon.pazaruvaj.com/motorola/mbp28-p147036065/. Много съм доволна. Ползвам го почти откакто се роди малката. Това е една от вещите за бебе, които ползвам всеки ден и то по няколко пъти. Няма такова удобство, а взех с камера за мое спокойствие. Исках да я гледам, че всичко става.
Само да отбележа единственото нещо, което не ми хареса в него - камерата, която стои при бебето трябва да е включена в контакта, не може да е на батерии. Много бързо свикнах обаче, защото има много дълъг кабел и де факто няма значение на какво разстояние ти е контакта от мястото, на което искаш да ти стои камерата.
Да попитам и аз по-вещите във връзка с лекарствата - много нещо сте изброили. Да си призная 2/3 от тях нямам идея за какво са Embarassed Ако може за неразбралите като мен да напишете - панадол за температура, дефламол за изгаряне и т.н., защото и аз аптечка ще трябва да подготвя.

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 23:33 от tara 2

# 62
  • Мнения: 613
Благодаря ви за предложенията за бебефон. ЗНам, че се обсъждаше отдавна, но тогава темата не ме вълнуваше  Flutter Ще поразгледам и ще дебна някоя промоцийка, пък дано попадна на такава.

тара2: И аз не всички лекарства знам точно за какво са. Разпознавам фенистил за алергия(даже имаме и сме го ползвали), разпознавам вомитосхил(против повръщане) и линекс бейби (пробиотик при стомашни проблеми), аутан(против комари), заподозрените панадол и нурофен, вомакур май също е против повръщане.

Какви репеленти смятате да ползвате и ако го мажа с такъв опасно ли е, ако си лапне ръчичките?Има ли безопасни?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 483
Привет!
Всички вкъщи сме болни, аз най-много. Не разбрах къде настинах така жестоко, вече четвърни ден и вместо да пми минава по-зле става. Малката от вчера е с температура между 37.7 и 38.2. Освен че киха малко повече, други симптоми няма. Гърлото й неизглежда червено. Снощи дадохме Панадол преди лягане и веднага я свъкна, обаче през половин час се будеше с ужасни писъци и се разнасяхме на ръце, беше много трудно да я успокоим. Днес успях да взема малко урина с колектор, но беше наистина малко и не стигна за седимент, другите показатели са отрицателни всички. Довечера ще я водим на лекар. Иначе е весела и има апетит.
Обаче снощи стана голям гаф. ММ като й пръскаше със спрея за нос с физ. разтвор в носа нещо натисна, малката изплака и текна една кръв. Ужас!

# 64
  • Мнения: 17
Резултати от анкета
На какво ниво е храненето при юлчетата?
Общ брой гласове: 31


На обща храна е вече - 14 (30%)

Всичко е въведено,но не е на обща храна - 8 (17%)

Всички меса,без агнешко и свинско - 8 (17%)

Всички храни са въведени без сол и захар - 6 (13%)

Всичко без кисело и прясно мляко - 5 (10%)

Всичко без бобови - 5 (10%)

# 65
  • Мнения: 500
Благодаря за мненията в анкетата.  Heart Eyes
На нас 4 дни преди рождения ден ще се появи и 8 зъбче.Днес сутринта направихме сефтето и в пясъчниците,все едно винаги си е играл,започва по стабилно вече да ходи самостоятелно и скоро ще меся питка за прощъпулник.
Подготовката за РД е в пълна сила сега издирвам тоалет за мен и малкия,в петък ще го заведем на фотосесия .
Пазете се в жегите Simple Smile

# 66
  • Мнения: 556
Моник@,за морето ли бебефон? Що не си вземеш от бебенаем.бг? На мен ми е странно за какво служи бебефона, осве ако не живееш в голяма триетажна къща и си определил максимално отдалечената стая да е за бебето. Като играят, бебефон няма да свърши работа да го следиш. Като спи, за какво ти е да го гледаш...
Аптечките са ви УАУ. Аз тръгвам с лепенки в сличай на падане и с нурофен....
Жегите....ходим по Витоша. Вчера Боянска църква- Боянски водопад-момина скала и обратно. Утре Сапарева баня на басейн.

# 67
  • Мнения: 613
Бебе2 за море+за новия апартамент. Имам намерение да го отделим, а стаята му не е на един пръст разстояние.. Crazy ние май ще борим жегите с море в четвъртък Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 208
Здравейте момичета да ви почерпя виртуално, че Деичка - Феичка днес стана на една годинка! Днес я понащраках в парка и на езерото. Няма да имаме професионална фотосесия.
И за мен повечето лекарства са непознати, дано не ми се налага да стигам до тях. Ние сме на море чак края на август.
Марбелабързо оздравяване!
Бебефон ми донесе чичо ми от САЩ, някаква неизвестна марка, но ми върши перфектна работа, с камера е.

# 69
  • Мнения: 102
Честит рожден ден на всички пораснали дечица Simple Smile Да са много здрави и безкрайно щастливи!
За аптечката - темпрературопонижаващи: панадол, нурофен, задължително ефералган свещички и хексалгин; пантенол - срещу изгаряния от всякакъв тип, но се използва и при рани - наскоро питах майка ми с какво ме е третирала като малка при падане - помня, че беше спрей - тя е мед. сестра и каза - пантенол, антисептичен бил; вомитусхил - против повръщане; ентерол и каша на Хумана против диария / на скоро мамите ми я препоръчаха, че от събота сме с такава диария, че още е на диета милия и едва от вчера е с по-кашави изпражнения; фенистил гел - против алергии кожно и действа чудесно при ухапвания от комари; иначе ползвам Аутан против гадните насекоми - още не сме се мазали, но за морето ще взема; лепенки, бинт, физ. разтвор; Зиртек - капки, против алергия / може и Ксизал, което имам това взимам; ампула урбазон в комплект със спринцовка и игла, подходяща за бебе и хирургични ръкавици / метилпреднизолон е новото име на урбазона, то ново - ново от години е така/, че такива ядове съм брала с баткото - без това не тръгвам никъде - това пак е при алергична реакция, но силна; термометър; офталмосептонекс - капки за очи, почистват, успокояват, нямат антибиотик и май това е - другото все си мисля, че ако се наложи ще го намеря в  аптеките, иначе трябва един сак да е само с лекарства. Дано на никой не се налага да ги ползва!!!

За Р.Д. - нашият наближава, още не съм избрала картинка за тортата, за мен ще правя домашна Рафаело, че съм 2 дни преди него и ще празнуваме заедно. При свекър ми ще сме, макара че то май толкова роднини искат да дойдат, че не се знае до последно ще се съберем ли...  newsm78 На мен ми се иска ако е хубаво времето да е на някоя полянка на Витоша, хем малкия ще е на въздух, хем по-прохладно, хем ще се забавлява, но едва ли ще се случи, поне не тази година.
Прекрасни торти, тази на Мар бела най-много ми хареса, но то май за момиче повече идеи ми идват и на мен, за момче - още не знам, но ще е с животни, той ги обожава Simple Smile
В личен план не ми се говори, че е тъжна история  в момента...
Хубава нощ - макар и хипер гореща - на всички и мнооооого спокойна !   bouquet

# 70
  • Варна
  • Мнения: 483
Привет!
Малката се оказа с ушно-гърлена инфекция. Не можах да откажа антибиотика, капем и капки, от които всичко в леглото й е на жълти петна. Аз вместо да се оправям, ставам все по-зле. Не знам как ще издържа днес. Иначе поне Ади е по-добре. Снощи спаспокойно. Температурата й вече е 37.3, което за нея си е обичайно в жегите. В петък сме на контролен преглед. Много се чака при нейната лекарка, по 1-2 часа, но при този недостиг на лекари май скоро навсякъде ще е така.

# 71
  • Мнения: 322
Минавам за малко само, нищо ново, сега спинкаме в едно паркче, миналата година по това време беше също толкова горещо, ех спомени бебешки.
Честит празник на пчеличката, Марбела, бързо се оправяйте.
Доста се изпразни форума, не чувам  Пайчето, Елфита и други.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 524
Момичета, много много ви благодаря за палците и милите думи! Оправи се детето, слава Богу! Беше на вливания няколко дни, обясниха ни, че е получил остър гастрит след вируса. Захранвам го от миналата неделя лека полека. Много беше страшно, пазете се!
Честито на рождениците и проходилите. Дона, браво на детето!
Планираме, ако са добре децата, да тръгнем за морето след 2 дни, ще ви пиша оттам. Аптечката ми е голяма, понеже в селото, където отиваме, няма аптека и не ми се рискува. Поздрави от мен на всички!

Последна редакция: пт, 10 юли 2015, 13:48 от Tatti

# 73
  • Мнения: 10 874
Елпет, радвам се, че вече сте добре.  Hug
Искам да те помоля, следващия път, ако пак нямаш възможност да пишеш на кирилица, да ми пишеш на лично съобщение какво искаш да споделиш с нас и аз ще го "преведа" и публикувам тук. Hug Защото иначе постът ти нарушава правилата и може да го изтрият. Confused

Марбела, да се оправяте бързо! Praynig Hug

Последна редакция: пт, 10 юли 2015, 22:29 от Лале в дъжда

# 74
  • Мнения: 322
Елпет, "безаварийна" подготовка и престой на морето и най-кроткото дете. На всички мамчета спокойни почивки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт