Отзиви за яслата в 50 ОДЗ Зайчето Куики

  • 5 369
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 704
Здравейте!
Пускам нова тема,защото няма актуална, а дъщеря ми е приета там,набор2013г.втора яслена група.
Ще се радвам на мнения,впечатления..всичко.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 704
Ей никой ли няма дете в това ОДЗ????.....

# 2
  • Мнения: 8
Градината е страхотна! Дъщеря ми сега завърши предучилищна и ще бъде в първи клас.И тя започна от втора ясла. Много добра база, страхотни учителки ни се паднаха. Правят страхотни тържества, лятото имат лагери на море, зимата се организират ски училища.Това е една от най-хубавите държавни детски градини. Живот и здраве и второто ми дете бих искала да бъде там


# 3
  • София
  • Мнения: 10 704
Благодаря за мнението ти!

# 4
  • София
  • Мнения: 10 704
Аз пак да повдигна темАта като добавям молба за мнения и за градинската група там.

# 5
  • Мнения: 3
Здравейте, ние миналата година бяхме в първа яслена група сега сме първа група в детската. Аз не съм доволна от яслата заради конкретните неща като :
1.извеждане по пантофи навън (ноември месец)
2.петна от белина по дрехите
3.от там се научихме на следните изрази "млък", "ще те изхвърля навън" и тн.(от детето ми не са се оплаквали че не слуша)
4.на децата е казвано, че "всички майки няма да дойдат" не знам по какъв повод, от което последва още по-голямо нежелание от страна на детето ми да ходи на ясла
5.и още други дребни неща, които когато станат прекалено много започват да дразнят, като мръсни дрехи и лице-ръце, обърнати обувки на краката, чорлава коса, все едно си оставил детето си да се грижи само за себе си.
На 03.06.2015г. получих имейл от друга майка на детенце от същата група, в който тя споделя притесненията си относно същите нередности, което затвърди изграденото от мен мнение, че нещо не е както трябва.
Преглътвах всички тези неща до вчера, когато ми се обадиха, че на детето ми му се е забил молив. Моето търпение се изчерпа и утре отивам при директорката.
С две думи аз до тук не виждам какво му е толкова страхотното на това ОДЗ. Ако това е една от най-добрите детски градини представям си в другите какво е.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 704
Ужас моята е точно с първа ясла.
Пиши после какво и как е реагирала директорката за молива.

# 7
  • Мнения: 260
Здравейте, ние миналата година бяхме в първа яслена група сега сме първа група в детската.
Преглътвах всички тези неща до вчера, когато ми се обадиха, че на детето ми му се е забил молив.

Моля те да споделиш при кои учителки сте, че и ние сме първа група и като прочетох направо.....

# 8
  • Мнения: 3
Ами как реагира директорката. Извини се за случилото се. Както и всички останали много съжалява за така създалата се ситуация. Всички казаха, че ще направят всичко възможно за напред да се избегнат такива инциденти. Аз силно се надявам, че наистина няма да има други такива неприятни случки.

Умишлено не искам да споменавам имена, защото целта ми не е да порицавам някого, а да алармирам за повече внимание към безопасността на децата. Вниманието към използването на моливи засяга всяка една група, защото отговорът на въпроса ми "Защо децата имат свободен достъп до моливи?" беше че това е изискване на министерството всички деца да имат свободен достъп до учебните материали(моливи).

# 9
  • Мнения: 260
Ами на мен ми прозвуча точно като оплакване не само за дадения инцидент, а към градината, учителките, отношението и за това попитах подробности.

# 10
  • Мнения: 3
От сестрите в яслата не бях много очарована като отношение, но винаги може и да е по-лошо. А от учителките при които сме в момента съм с много добро впечатление и се учудих доста от това което се случи. Какво е отношението към децата съдя по интерпретациите на детето си докато си играе.Повечето неща, които ни се случват биват включвани в игрите. И така разбирам за впечатления и преживявания. И определено по-това, което виждам тази година отношението към децата е коренно различно в положителна посока. Харесвам сегашните ни учителки. А детската като база. Плюсовете за мен са хубавият двор и басейн. Но като цяло детска като детска не виждам какво и е толкова страхотното и невероятното. Явно ние сме още малки и ще видим всички плюсове накрая, когато си тръгнем от там с много знания и хубави спомени, което много силно се надявам че ще се случи.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 704
Синът ми е нов там, по чудо се класира както и сестра му и сега е 2 група.  Имат един побойник в групата. Още първата седмица изяде шамарите му. Както и се върна с думички:  искам пълна тишина! Да не си мръднал от там!
Днес беше на плуване и футбол- доволен от двете,  летеше Simple Smile

# 12
  • Мнения: 260
Ние сме от септември там и за това се интересувах. Като цяло градината наистина е несравнима с всички останали в околността - не само като база, а и като педагози и отношение към деца и родители. Разликата е най-осезаема ако като нас идвате от друга, затова бях изненадана. Детето ми плака само първата сутрин, взимам го много усмихнат и доволен с думите, че иска утре пак. Докато две години се тормозехме всички - всяка сутрин плачеше, а вечер го взимах все по-тъжен и нещастен от старата градина и само мислехме варианти кой да го гледа, за да не му причиняваме това. Сега разликата е наистина впечатляваща и то за няма и месец!

# 13
  • София
  • Мнения: 10 704
Да синът ми идва от друга и той е от септември в куики.  Днес пак беше посинял от рев в колата сутринта...децата са различни...

Общи условия

Активация на акаунт